18-10-2019
„Najpierw książka, później film“ na Krakowskich Targach Książki Autor: LubimyCzytać

Jak powstają filmowe adaptacje książek? Jaki jest udział autora w powstaniu adaptacji? Czy pisarz
może mieć wpływ na dobór obsady i ostateczny kształt filmu? Jak często powstają ekranizacje? Zapraszamy na specjalne spotkanie w ramach Krakowskich Targów Książki, które mamy przyjemność współorganizować.

18-10-2019
Wokół Nobla dla Petera Handkego Autor: Adam Jastrzębowski

Nie milkną komentarze po przyznaniu Literackiej Nagrody Nobla Peterowi Handkemu. Głos w sprawie zabrał wreszcie sam pisarz.

18-10-2019
Wolność, miłość, braterstwo Autor: LubimyCzytać

Najnowsza, wielokrotnie nagradzana powieść utytułowanej pisarki Katherine Rundell – autorki ciepło przyjętych w Polsce „Dachołazów” i „Odkrywcy” – o przygodach Fieodory, nieustraszonej dziewczynki, która mieszka w lasach Syberii, właśnie ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Poradnia K.

17-10-2019
Niezwykła powieść, która poruszyła Reginę Brett – „Nigdy więcej” już w księgarniach Autor: LubimyCzytać

„Porywająca historia przetrwania, która przyniesie ci chwile smutku, momenty wściekłości i siłę, żeby odbudować własne życie po krzywdzie” – tak o wspomnieniach Anny Zamojskiej pisze autorka bestsellerów Regina Brett, która szczególnie w Polsce doceniana jest za empatię, siłę przekazu i niezwykłe emocje, jakie wyzwala.

17-10-2019
Powrót dublińczyka do domu. Czy szczątki Jamesa Joyce'a wrócą do Irlandii? Autor: LubimyCzytać

W 2022 roku przypada setna rocznica pierwszego wydania „Ulissesa” Jamesa Joyce'a. Radni miejscy Dublina stwierdzili, że jest to okazja, aby zawalczyć o sprowadzenie zwłok najsławniejszego irlandzkiego pisarza do ojczyzny.

17-10-2019
„Niczym kropka na mapie absolutu”. O ostatniej wyprawie Jerzego Kukuczki Autor: LubimyCzytać

Południowa ściana Lhotse to jedna z najtrudniejszych ścian w Himalajach – trzy tysiące metrów wymagającego terenu z trudnościami rosnącymi wraz z wysokością. Jej przejście uznano za największe wyzwanie dla himalaistów ostatnich stuleci. Mierzyli się z nią najlepsi na świecie wspinacze.

16-10-2019
Olga Tokarczuk zainaugurowała 71. Targi Książki we Frankfurcie Autor: Ewa Cieślik

Targi Książki we Frankfurcie 2019 oficjalnie otwarte! To jedno z najważniejszych i największych wydarzeń dla branży wydawniczej. Targi we Frankfurcie w tym roku odwiedzi 7450 wystawców ze 104 krajów. Na inaugurującej konferencji prasowej obecna była Olga Tokarczuk, która skomentowała sytuację polityczną w Polsce.

16-10-2019
Wielki powrót światowego bestsellera „PS Kocham Cię” Autor: LubimyCzytać

Piętnaście lat fani czekali na kontynuację „PS Kocham Cię”. Ten niekwestionowany numer 1 wśród książek (i filmów) poświęconych miłości powstałych w XXI wieku stał się powieścią kultową dla różnych pokoleń czytelników. Książka „PS Kocham Cię na zawsze” Cecelii Ahern nareszcie ukazała się w Polsce.

16-10-2019
Przeczytaj fragment nowej powieści K.N. Haner! Autor: LubimyCzytać

Od tragicznej śmierci brata Diana z dnia na dzień popada w coraz większą depresję. Dziewczyna nie potrafi cieszyć się z czegokolwiek, a wypadek na uczelni sprawia, że ma ochotę ze wszystkiego zrezygnować, nawet z wymarzonych studiów artystycznych. Jest przekonana, że nie ma siły walczyć o swoją przyszłość, a tym bardziej o siebie. Przeczytaj fragment nowej powieści K.N. Haner!

16-10-2019
Zmarł Bohdan Butenko, twórca postaci Gapiszona, Kwapiszona, Gucia i Cezara Autor: LubimyCzytać

Nie żyje Bohdan Butenko – rysownik i ilustrator, autor komiksów, książek i scenografii teatralnych. Na jego twórczości wychowały się pokolenia czytelników. To on stworzył kultowe postaci Gapiszona, Kwapiszona, Gucia i Cezara. Artysta miał 88 lat.

Opinie czytelników


O książce:
Tęsknię za tobą

Na początku książka mnie nie wciągnęła, ale postanowiłam dać jej szansę i opłaciło się. Po kilku rozdziałach nie mogłam oderwać się od lektury.

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd