20-09-2019
Sława się skończy, literatura pozostanie – rozmowa z Jakubem Małeckim Autor: Bartek Czartoryski

Pisząc o karierze pisarskiej Kuby Małeckiego, zwykle wskazuje się na to, że kiedyś uprawiał fantastykę, ale komercyjny sukces osiągnął dopiero wtedy, gdy przerzucił się na szeroko rozumiany obyczaj. Ale wystarczy tylko jedna, choćby krótka rozmowa z Kubą i od razu staje się jasne, że nie była to cyniczna decyzja, ale szczera potrzeba ducha. I serca. Rozmawialiśmy z autorem tuż przed premierą „Horyzontu”.

20-09-2019
Igraszki z historią Autor: LubimyCzytać

Wojna wybucha, polscy komandosi, tak jak to było przewidziane, zostają rzuceni do walki w pierwszej fali. Wywiady wszystkich krajów stają wobec setek pytań i nikt nie zna wszystkich odpowiedzi. Najbardziej przerażająca machina zagłady została wprawiona w ruch. Co teraz będzie?

20-09-2019
Noc Księgarń już dzisiaj po zmroku. Jakie czekają na nas atrakcje? Autor: LubimyCzytać

20 września w ponad 100 księgarniach stacjonarnych w całej Polsce rozpocznie się Noc Księgarń. Na gości czekają wieczorne spotkania autorskie, koncerty, warsztaty, spektakle, słuchowiska, pokazy filmów, a nawet literackie potańcówki. To pierwsza taka noc w Polsce.

20-09-2019
Opowieść o zbrodni w wykonaniu czołowych polskich pisarzy kryminału Autor: LubimyCzytać

Ich książki sprzedają się w rekordowych nakładach, czym najlepiej udowadniają, że dar opowiadania mają we krwi. Teraz jednak ich gawędziarski talent nie zostanie przelany na papier, lecz posłuży do tego, by zaznajomić widzów telewizji Crime Plus Investigation Polsat z prawdziwymi zbrodniami. Wieczorne odcinki nie będą miały wiele wspólnego z bajką na dobranoc…

19-09-2019
21 września rozpocznie się 6. MFF Kino Dzieci [KONKURS] Autor: LubimyCzytać

W ramach Festiwalu odbędą się pokazy 154 tytułów z całego świata. Filmom towarzyszyć będą spotkania z twórcami i gośćmi specjalnymi, seanse z muzyką na żywo oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych. Serwis lubimyczytać.pl objął patronat medialny nad tym wydarzeniem.

19-09-2019
Enola Holmes powraca i wpada na trop nowej zagadki! Autor: LubimyCzytać

Polscy czytelnicy poznali młodszą siostrę słynnego Sherlocka w listopadzie zeszłego roku, kiedy to rozwiązała ona swą pierwszą sprawę, odnajdując zaginionego markiza. W „Sprawie Leworęcznej Lady”, która właśnie trafiła do księgarń, Enola, wcielając się w rolę asystentki znanego perdytorysty, panny Ivy Meshle, prowadzi dochodzenie dotyczące zaginięcia lady Cecily Alistair.

19-09-2019
Poznański Festiwal Kryminału GRANDA już w ten weekend! Autor: LubimyCzytać

W dniach 20-22 września Poznań stanie się stolicą polskiego kryminału. W gościnnych progach Domu Studenckiego Hanka bohaterami będą ci, którzy (na papierze) przekraczają granice praworządności, i ci, którzy jej z zapałem bronią. Na weekend pełen zbrodni, przestępstw i trudnych do rozwiązania zagadek zapraszają organizatorzy Poznańskiego Festiwalu Kryminału GRANDA.

19-09-2019
To nie jest tylko wojenna opowieść o trudnej miłości Autor: LubimyCzytać

Historia miłosna miała być pretekstem do pokazania czytelnikom miasteczka, w którym mieszkali wyznawcy dwóch religii. Chciałam przybliżyć kulturę ludzi, którzy zawsze żyli obok, a jednak tak niewiele o nich wiemy – mówi Sabina Waszut, autorka książki „Narzeczona z getta”.

18-09-2019
Moja najważniejsza i najtrudniejsza książka Autor: LubimyCzytać

Z Anną Sakowicz – autorką powieści „Listy do A. Mieszka z nami Alzheimer”, zilustrowanej przez Ewę Beniak-Haremską – rozmawiamy o inspiracjach, marzeniach i poszukiwaniu w sobie dziecka.

18-09-2019
Życie jest tak krótkie, że szkoda czasu na udawanie Autor: LubimyCzytać

Życie w willi babci Kaliny od dłuższego czasu nie przypomina sielanki. Okupujące dom synowe Patrycja i Iwona nie dają mieszkańcom wytchnienia. W domu obok również kipi od emocji i sercowych zawirowań. Dla bohaterów sagi przyjdzie czas poważnych rozmyślań, a noszone przez lata maski zaczną opadać jak jesienne liście. Nie przegapcie ostatniego tomu serii „Willa pod kasztanem”. Od dziś znajdziecie go w swoich księgarniach.

Opinie czytelników


O książce:
Zjazd absolwentów

Nie czytałam wszystkich książek Musso tylko kilka i zdecydowanie "Zjazd Absolwentów" był najlepszą z przeze mnie przeczytanych. Chociaż nie...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd