19-08-2019
„Piranie” – film o młodych członkach kamorry [KONKURS] Autor: LubimyCzytać

Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na festiwalu w Berlinie nowy film twórców kultowego serialu „Gomorra”, oparty na bestsellerowej powieści Roberto Saviano, już w piątek pojawi się na ekranach polskich kin. Dla naszych użytkowników mamy zaproszenia na pokaz w warszawskiej Kinotece.

19-08-2019
Zakończył się „Patrząc na Wschód” – wiejski festiwal literacki Autor: LubimyCzytać

Kameralny festiwal, organizowany w Budzie Ruskiej nad Czarną Hańczą, w malowniczym zakątku Suwalszczyzny, właśnie się zakończył. Uczestnicy brali udział w warsztatach przyrodniczych, spacerowali po okolicy, podglądając ptaki, i – oczywiście – prowadzili rozmowy o książkach. Serwis lubimyczytać.pl objął patronat medialny nad wydarzeniem.

19-08-2019
Patronaty tygodnia (19-25.08.2019) Autor: LubimyCzytać

Spora dawka wzruszeń płynących z historycznej sagi rodzinnej czy porcja sensacyjnych wrażeń od Mikaela Blomkvista i Lisbeth Salander? A jeśli latem wolicie sięgnąć po bardziej wymagającą lekturę, polecamy zapis rozmów z tymi, którzy podczas II wojny światowej walczyli o naszą wolność. Oto książki, nad którymi w tym tygodniu objęliśmy patronat medialny. 

16-08-2019
„Gdzie jesteś, Bernadette?” z Cate Blanchett od dziś w kinach Autor: LubimyCzytać

Bernadette Fox (Cate Blanchett) ma kochającego męża oraz wspaniałą córkę, nastolatkę Bee. W kręgach designu uważana jest za genialną rewolucjonistkę w dziedzinie architektury. Pewnego deszczowego dnia znika w dziwnych okolicznościach. Bee, która postanawia za wszelką cenę ją odnaleźć, stopniowo odkrywa zaskakujące fakty z życia matki.

16-08-2019
Literacki dla dzieci – atrakcje dla młodszych czytelników na festiwalu Literacki Sopot Autor: LubimyCzytać

Wydarzenia literackie przeważnie skierowane są do dorosłych – dzieci nie zainteresują panele, debaty czy dyskusje z pisarzami. Na szczęście organizatorzy takich imprez, jak choćby Literacki Sopot, doskonale wiedzą, że młodego czytelnika można skutecznie wciągnąć w świat książek, przy okazji zapewniając mu dużo śmiechu i nieskrępowanej zabawy.

16-08-2019
Czy odważysz się przerwać „Łańcuch”? Przeczytaj przedpremierowy fragment książki Autor: LubimyCzytać

Co byście zrobili, gdyby ktoś zmusił was do popełnienia zbrodni? Wydaje wam się, że kryminaliści to specjalny gatunek ludzi, psychopaci, pokiereszowani przez los frustraci, bezlitośni okrutnicy? Przeczytajcie fragment książki „Łańcuch”, by przekonać się, że prawda jest bardziej skomplikowana. 

15-08-2019
Ile można zaoszczędzić dzięki bibliotece? Autor: LubimyCzytać

W bibliotece można odpocząć pośród półek z książkami, odnaleźć dawno poszukiwaną książkę czy wrócić do czytanej przed laty pozycji. Dzięki bezpłatnym wypożyczeniom sprawimy również, że w naszym portfelu zostanie jeszcze parę groszy. Dobitnie przekonał się o tym pewien czytelnik z Kansas.

14-08-2019
Jakie książki najczęściej wypożyczamy z bibliotek? Autor: LubimyCzytać

Dwudziesty pierwszy tom przygód Jacka Reachera autorstwa Lee Childa był najczęściej wypożyczaną książką na przełomie 2017 i 2018 roku według statystyk udostępnionych przez British Library. A jakie książki cieszą się największą popularnością w polskich bibliotekach?

14-08-2019
„Lilana” – przeczytaj fragment nowej książki dla dzieci Autor: LubimyCzytać

Małgorzata Strękowska-Zaremba, znana pisarka mądrych i ciepłych książek dla dzieci, wraca z nową opowieścią. Tym razem zabiera młodszych czytelników (i tych starszych również!) do pełnej zieleni tajemniczej krainy, tytułowej „Lilany”. Okazuje się jednak, że ten raj ma swoje sekrety. Co się stanie, gdy odkryje je główna bohaterka Natalia?

13-08-2019
Literacki Sopot. Z książką na plaży Autor: LubimyCzytać

Długi weekend? Tylko w Sopocie! Festiwal Literacki Sopot startuje już w czwartek, 15 sierpnia. Bogaty program pęka w szwach od atrakcji – na odwiedzających czekają wydarzenia związane z premierami, atrakcyjna oferta wydawców oraz polscy i zagraniczni pisarze, w tym najjaśniejsze gwiazdy literatury.

Opinie czytelników


O książce:
Dlaczego piloci kamikadze zakładali hełmy? Czyli ekonomia bez tajemnic

Bardzo lubię książki, które dają do myślenia i zmuszają do zastanowienia się nad kwestiami, które wydają się tak oczywiste, że nawet ich nie rejestruj...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd