22-07-2019
Patronaty tygodnia (22-28.07.2019) Autor: LubimyCzytać

Premiery tego tygodnia to przede wszystkim gratka dla fanów Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Autorka zwana Dilerką Emocji dostarcza czytelnikom nie tylko potężnej dawki wzruszeń, lecz także historii, od których nie można się oderwać. Poza tym namawiamy do sięgnięcia po sagę rodziny Forsyte'ów, za którą John Galsworthy dostał Nagrodę Nobla. Czy może być lepsza rekomendacja?

19-07-2019
Historia sztuki dostępna za jednym kliknięciem Autor: LubimyCzytać

Jesteście zainteresowani historią sztuki? Nie musicie przeszukiwać katalogów uniwersyteckich bibliotek. Wiele art booków jest dostępnych w sieci za darmo.

19-07-2019
Skomplikowana historia państw postsowieckich. „Cienie imperium“ w kinach od 26 lipca [KONKURS] Autor: LubimyCzytać

Czy można żyć w cieniu imperium? To pytanie, które niczym bumerang powraca w każdej z trzech przedstawionych w filmie historii. Choć ich bohaterów dzielą setki kilometrów, narodowość oraz wiek, to łączy zbliżone, oparte na strachu doświadczenie, ale też nadzieja na spokojne i lepsze życie.

 

19-07-2019
Sherlock Holmes i sztuka we krwi – nowe zdumiewające przygody londyńskiego detektywa Autor: LubimyCzytać

Wybitna, nagradzana scenarzystka i producentka filmowa przypadkiem natknęła się w bibliotece na coś zdumiewającego. „Poprosiłam o kilka starych woluminów i dostałam mały, zakurzony zbiór” – pisze Bonnie MacBird we wstępie do pierwszego tomu swojej fascynującej trylogii.

18-07-2019
Ma być wiarygodnie, a nie na tacy i z barokowym przepychem – rozmowa z Markiem Stelarem Autor: LubimyCzytać

Z urodzenia szczecinianin, z wykształcenia architekt, z pasji pisarz. Jeśli jeszcze nie skusiliście się na nową książkę Marka Stelara, to może przekona was sam autor. A oprócz tego dowiecie się, jak przeprowadza research oraz czy spod jego pióra wyjdzie „Stranger Things” w Szczecinie. A to wszystko w rozmowie z Anną Seweryn.

18-07-2019
Zniknięcie Annie Thorne – przeczytaj fragment Autor: LubimyCzytać

C.J. Tudor debiutowała w 2018 roku bestsellerowym „Kredziarzem”. Na polskim rynku jest już dostępna jej druga książka – „Zniknięcie Annie Thorne”. Zapraszamy do przeczytania fragmentu powieści.

18-07-2019
„Alicja w krainie czarów“ widziana oczami Salvadora Dalí Autor: LubimyCzytać

Wspaniała książka dla dzieci i jeden z największych artystów wizjonerów. Taka kooperacja nie mogła się nie udać.

17-07-2019
Chłosta, karanie wychowawcze i klapsy – czyli o przemocy wobec dzieci Autor: LubimyCzytać

„Historia dzieciństwa jest koszmarem, z którego jako ludzkość dopiero zaczynamy się budzić” (Lloyd deMause), a książka, która od dziś jest dostępna w księgarniach – „Dzieciństwo w cieniu rózgi. Historia i oblicza przemocy wobec dzieci” Anny Golus – pomaga otworzyć oczy na wielowiekową przemoc wobec dzieci.

17-07-2019
Nie żyje Andrea Camilleri, jeden z najsłynniejszych włoskich pisarzy Autor: LubimyCzytać

W wieku 93 lat zmarł autor kryminałów Andrea Camilleri. Był twórcą uwielbianej we Włoszech postaci komisarza Salvo Montalbano.

17-07-2019
Ta książka może zmienić twoje życie Autor: LubimyCzytać

„Milion nowych chwil” to mocna powieść z gatunku feel good novel — napisana przez Katherine Center książka ma podnieść czytelnika na duchu i sprawić, by zwyczajnie czuł się lepiej jeszcze na długo po zakończeniu lektury. I trzeba przyznać, że autorka wywiązuje się z zadania perfekcyjnie.

Opinie czytelników


O książce:
Z mgły zrodzony

Świetnie się czyta o wiele, lepiej niż Archwium Burzowego Światła. Jestem zaskoczona, ze te książki są tak od siebie różne. Tutaj jest niewiele opisów...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd