20-04-2019
Przegląd wiosennych nowości Autor: LubimyCzytać

Teraz Święta Wielkanocne, później niemal tygodniowa majówka. Coraz dłuższe dni dają wiele możliwości, aby wygospodarować czas na czytanie. Wydawcy przedstawili nam swoje plany na najbliższe, wiosenne miesiące. Wszystkich oczywiście nie daliśmy rady zamieścić, ale jesteśmy pewni, że w poniższych propozycjach każdy znajdzie coś dla siebie.

19-04-2019
IPN zmienił cytat z „Medalionów“ Nałkowskiej Autor: LubimyCzytać

Z okazji rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim Instytut Pamięci Narodowej stworzył krótkie wideo. Pierwszy kadr zawierał zmieniony przez Instytut cytat z „Medalionów” Zofii Nałkowskiej. Po licznych negatywnych komentarzach na ten temat IPN uznał, że „umieszczenie słowa «Niemcy» w nawiasie, bez wyraźnego zaznaczenia, że nie użyła go Zofia Nałkowska, było niefortunne”.

19-04-2019
Troje pisarzy wśród najbardziej wpływowych osób wg „Time'a“ Autor: LubimyCzytać

Tygodnik „Time” opublikował listę 100 najbardziej wpływowych osób. Pośród wielkich liderów politycznych, sportowców i naukowców znalazło się na niej także miejsce dla trojga amerykańskich pisarzy.

19-04-2019
Skradzione zbiory wrócą do biblioteki. Aukcja nie zdążyła dojść do skutku Autor: LubimyCzytać

Ponad 600 książek wróci na półki biblioteczne w Bonn po tym, jak część z nich zwróciła uwagę ekspertów domu aukcyjnego Sotheby’s. Zbiory zaginęły w czasach wojny, gdy na terenie Niemiec trwały walki z belgijskimi żołnierzami.

18-04-2019
Poznamy w końcu niepublikowane rękopisy Kafki? Autor: LubimyCzytać

Na krótko przed śmiercią Franz Kafka przekazał przyjacielowi rękopisy wraz z prośbą o ich spalenie. Max Brod nie spełnił woli pisarza. Kilkadziesiąt lat później doprowadziło to do dziesięcioletniej batalii sądowej. O pisma upomniał się Izrael. Teraz sąd w Zurychu zdecydował, że rękopisy powinny znaleźć się w Jerozolimie.

18-04-2019
Wirtualne kursy, realne korzyści? Autor: Inegrette

Gdzie można znaleźć takich wykładowców, jak Margaret Atwood, James Patterson, Dan Brown czy – wychodząc poza literaturę – Martin Scorsese, Aaron Sorkin i Helen Mirren? Dzięki coraz popularniejszym kursom online, aby wziąć udział w prowadzonych przez nich lekcjach, nie trzeba jechać na żaden amerykański uniwersytet. Czy jednak takie spotkania wirtualne zaowocują nabyciem konkretnych umiejętności?

18-04-2019
Moje pokolenie nie jest stracone – wywiad z Łukaszem Błaszczykiem Autor: LubimyCzytać

Jak mówi, napisał książkę, której sam potrzebował. Jej bohaterowie to z jednej strony kosmopolici, z drugiej – Polacy niemogący odciąć się od swoich korzeni. Co się stanie, gdy zostaną boleśnie skonfrontowani z Europą? Z autorem rozmawiamy o doświadczeniach emigracji, literackich inspiracjach i tym, co symbolizuje dla niego Budapeszt.

17-04-2019
Jedna z piękniejszych powieści tej wiosny – „Po dobrej stronie” Spencera Quinna Autor: LubimyCzytać

„Po dobrej stronie” to poruszająca historia kobiety, która mimo okaleczeń duszy i ciała wyrusza w podróż w głąb kraju i samej siebie. Nie zdając sobie z tego sprawy, zaczyna swoistą autoterapię. Pewnego dnia spotyka na swojej drodze nietypowego towarzysza… Czy będzie on zapowiedzią zmian?

17-04-2019
Ruszyły zdjęcia do „Żmijowiska”. Wojciech Chmielarz pracuje przy scenariuszu Autor: LubimyCzytać

„Żmijowisko” to thriller, który nagrodziliście tytułem Książka Roku 2018. Serial na podstawie tej powieści właśnie powstaje – znane są już nazwiska jego twórców i aktorów. Wojciech Chmielarz jest współautorem scenariusza, więc są duże szanse na to, że produkcja nie będzie odstawać od literackiego pierwowzoru.

17-04-2019
Festiwal Apostrof z patronatem lubimyczytać.pl Autor: LubimyCzytać

B.A. Paris, Swietłana Aleksijewicz, Lauren Groff, Olga Tokarczuk, Szczepan Twardoch i wielu innych! Międzynarodowy Festiwal Literatury Apostrof już po raz czwarty zjednoczy pasjonatów czytelnictwa w aż sześciu polskich miastach równocześnie. Serwis lubimyczytać.pl objął patronat nad tym wydarzeniem.

Opinie czytelników


O książce:
Lód

Na Dukaja natrafiłam dzięki mojemu koledze z klasy, który bardzo zachwycał się „Lodem”. Zapytałam więc, by mieć jako taką wiedzę, o czym w ogóle jest...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd