19-03-2019
A jak Ty zainspirujesz inne kobiety? [KONKURS] Autor: LubimyCzytać

„Całe szczęście jestem kobietą” to inspirujące wywiady o kobiecości przeprowadzone przez Romę Gąsiorowską i Sylwię Stano. Dziś mamy dla was 3 dwuosobowe zaproszenia na pokaz filmu „Całe szczęście” z Romą Gąsiorowską w roli głównej oraz 5 egzemplarzy książki. Publikujemy też fragment wywiadu z Grażyną Torbicką.

19-03-2019
Najpierw książka, później film – zapowiedzi Autor: LubimyCzytać

Mamy dobre wieści dla fanów książki „Światło, którego nie widać” – serial na jej podstawie pokaże platforma Netflix. Ponadto opowiemy o kolejnej próbie zekranizowania „Talizmanu” Kinga, nowym projekcie Ethana Hawke'a, idealnej Marilyn według Andrew Dominika i o ekranizacji książki, która była nominowana w tegorocznym Plebiscycie Książka Roku, z polskim akcentem.

18-03-2019
Plebiscyt Książka Roku 2018 – podziękowania od pisarzy i wydawców Autor: LubimyCzytać

Statuetki Książka Roku 2018 zostały rozesłane do laureatów, czego dowód widzimy na licznych zdjęciach publikowanych w social mediach. W ten sposób zarówno nagrodzeni autorzy, jak i wydawcy mogli podzielić się swoją radością i podziękować czytelnikom za oddane głosy.

18-03-2019
Mam ciekawe życie i kilka historii do opowiedzenia – wywiad z Janem Krasnowolskim Autor: LubimyCzytać

13 marca na półkach księgarskich pojawiła się nowa powieść Jana Krasnowolskiego. Z tej okazji autor zdecydował się odpowiedzieć na pytania nie tylko na temat książki, lecz także swojej emigracji do Wielkiej Brytanii. 

18-03-2019
Elfy rządzą! Wywiad z Sandrą Regnier Autor: LubimyCzytać

Witajcie w królestwie elfów i smoków, podróżników w czasie i intryg. W księgarniach znajdziecie trzecią część trylogii „Pan” – fantastycznej opowieści dla młodzieży zatytułowanej „Ukryte insygnia króla elfów”. O pracy nad trylogią, swoich inspiracjach i ulubionych lekturach opowiada jej autorka, Sandra Regnier.

18-03-2019
Czy w Auschwitz było przedszkole? Autor: LubimyCzytać

„Kołysanka z Auschwitz” to opowieść o matczynej miłości, silniejszej od terroru wojny. Helene Hannemann, niemiecka pielęgniarka, prowadziła obozowe przedszkole na polecenie doktora Mengele, a jednocześnie walczyła o każde z dzieci, pomagając im przetrwać kolejny dzień piekła.

18-03-2019
Patronaty tygodnia Autor: LubimyCzytać

Jest taki dzień w miesiącu, gdy wszystkie wydawnictwa zawiązują spisek przeciwko naszym portfelom. Torpedują nas taką liczbą nowości, że chcąc nie chcąc, musimy kupić choć jeden tytuł. W marcu zdecydowanie takim dniem była zeszła środa. Dziś prezentujemy wszystkie nowości z zeszłego tygodnia i tego, który właśnie się rozpoczyna. Szukajcie naszego pomarańczowego logo!

15-03-2019
Pierwszy prawdziwy przewodnik po psim umyśle Autor: LubimyCzytać

Książka autorstwa Briana Hare'a i Vanessy Woods „Psi geniusz. Dlaczego psy są mądrzejsze niż nam się wydaje?” to wyjątkowa pozycja na polskim rynku. Czy rzeczywiście nasze psy upodabniają się do nas, a my do nich? Kto kogo udomawia? Czy naprawdę wiemy, gdzie kryje się sekret psiej inteligencji? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań, to książka jest już dostępna w księgarniach.

15-03-2019
W Krakowie powstanie Planeta Lem – Centrum Literatury i Języka Autor: LubimyCzytać

Planetę Lem zaprojektuje biuro JEMS Architekci – mamy dla was jej wizualizacje. W tym nowoczesnym centrum literackim powstanie m.in. multimedialna wystawa poświęcona autorowi „Solaris”, przygotowana we współpracy z Jackiem Dukajem, wystawa o języku i komunikacji oraz mediateka.

15-03-2019
Adaptacja „Ciemno, prawie noc” od 22 marca w kinach [KONKURS] Autor: LubimyCzytać

Od 13 marca w księgarniach w całej Polsce można kupić reedycję jednej z najgłośniejszych polskich powieści ostatnich lat. Na półki trafia bowiem uhonorowany Nagrodą Nike bestseller Joanny Bator „Ciemno, prawie noc” w wyjątkowym filmowym wydaniu. To idealna okazja, aby zapoznać się z tą wybitną książką jeszcze przed zobaczeniem jej adaptacji, która pojawi się w kinach 22 marca.

Opinie czytelników


O książce:
Sponsor. Tom 1

Ciężko jest napisać recenzję książki, którą większość czytelników bloga pewnie ma już za sobą. Mam jednak nadzieję, że jakaś część z Was jeszcze jej n...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd