20-02-2019
Kto dostanie Nagrodę za Twórczość Translatorską? Autor: LubimyCzytać

Poznaliśmy tłumaczy nominowanych do Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska za Twórczość Translatorską im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego. Dzięki ich pracy na polskim rynku książki ukazały się przekłady z języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego i węgierskiego. Podczas festiwalu „Odnalezione w tłumaczeniu” zostanie również wręczona nagroda za całokształt twórczości – trafi do Małgorzaty Łukasiewicz.

19-02-2019
Poznań otwiera sezon Targów Książki Autor: LubimyCzytać

Targi Książki to chyba jedna z najlepszych imprez, jakie mogą sobie wyobrazić książkoholicy. Wszystkie wydawnictwa w jednym miejscu, stoiska pełne nowości i autorzy, którzy z uśmiechem składają autografy. W tym roku sezon targów książki rozpoczyna stolica Wielkopolski. Poznańskie Targi Książki ruszą już 1 marca.

20-02-2019
Wierzę w przebudzenie Autor: LubimyCzytać

„Sonia” to nie tylko opowieść o latach 80. w Polsce, czasach komunizmu i tęsknoty za lepszym, amerykańskim życiem, lecz także o polskiej religijności i ukształtowanej na niej mentalności, która nie pozwala rodzicom uwierzyć w słowa dziecka, a każe wierzyć w świętych: mężczyzn, ojców, księży. Magdalena Louis mówi o problemach społecznych i pilnej potrzebie edukacji.

 

19-02-2019
„Zawsze wolę najpierw przeczytać książkę” – wywiad z Jenny Han Autor: LubimyCzytać

Bestsellerowa seria „Do wszystkich chłopców, których kochałam”, której pierwszy tom został zekranizowany przez platformę Netflix, powraca z kontynuacją. „P.S. Wciąż cię kocham” to dalsze losy Lary Jean i Petera. Niedawno potwierdzono rozpoczęcie prac nad ich ekranizacją!

19-02-2019
Olga Tokarczuk w finale międzynarodowego konkursu EBDR Prize Autor: LubimyCzytać

Olga Tokarczuk znalazła się w ścisłym finale międzynarodowej nagrody Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Jury doceniło powieść „Prowadź swój pług przez kości umarłych”. Laureata poznamy 7 marca.

19-02-2019
Przygody kryją się na każdym piętrze poznańskiej kamienicy! [WYWIAD] Autor: LubimyCzytać

„Nawet gdy jest cicho jak makiem zasiał, to i tak... huczy jak w ulu”. A już na pewno w Poznaniu, gdzie mieszka Ula Hernik. Miłośniczka lwów i dyrektorka ogrodu zoologicznego – oczywiście w przyszłości, bo na razie ma osiem lat i chodzi do trzeciej klasy. Ale przede wszystkim jest to bohaterka powieści Magdaleny Kiełbowicz, pt. „Huczy jak w ulu”.

19-02-2019
105 książek zgłoszonych do nagrody Angelus Autor: LubimyCzytać

Do tegorocznej Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus zakwalifikowano aż 105 tytułów – dwa razy więcej niż rok temu. Na liście znalazły się m.in. książki Masłowskiej, Myśliwskiego, Szczerka oraz Andrija Lubka i Christopha Ransmayra. Laureata poznamy w październiku.

19-02-2019
Najpierw książka, później film – zapowiedzi Autor: LubimyCzytać

W poniedziałki piszemy dla was o nowościach książkowych (Patronaty tygodnia), a we wtorki – o newsach ze świata filmu. Zapraszamy na spotkanie z George'em Clooneyem, J.R.R. Tolkienem i Benedictem Cumberbatchem! Dowiecie się też, w jaki projekt zaangażował się duet Scorsese & DiCaprio i głos jakiej aktorki wybrano jako głos samego Boga.

18-02-2019
Nowy numer magazynu „Książki. Magazyn do czytania” Autor: LubimyCzytać

Nowy numer czasopisma Książki. Magazyn do czytania trafi do kiosków we wtorek 19 lutego. Strony tego wydania wzbogacą cytaty z Margaret Atwood – sponsorki numeru. Poza tym czytelników czeka spotkanie z Jonathanem Littelem, Michelem Houellebekiem, Achille'em Mbembem, a także operą i… ziemniakiem.

18-02-2019
Tajemnicze zbiegi okoliczności, sekrety i ukryta prawda... Autor: LubimyCzytać

Jedna książka co 2,5 minuty, czyli 18 tysięcy egzemplarzy miesięcznie. Taka jest średnia sprzedaż thrillerów B.A. Paris w Polsce. Sprzedaż powieści „Za zamkniętymi drzwiami” w Wielkiej Brytanii przekroczyła liczbę miliona egzemplarzy – książka właśnie osiągnęła tam status platynowego bestsellera.

Opinie czytelników


O książce:
Tu byłem. Tony Halik

Podziwiam autora za wykonaną pracę, iście tytaniczną, bo pisanie o tak barwnej, a zarazem tajemniczej postaci jak Tony Halik, kosztowało go wiele czas...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd