01-10-2018
Patronaty tygodnia Autor: LubimyCzytać

Październik to miesiąc nagród literackich, Targów Książki w Krakowie i gorących patronatów serwisu lubimyczytac.pl. Jeśli już przeczytaliście wszystkie wrześniowe premiery, albo lubicie, gdy stosik wstydu zagraża Waszemu życiu lub zdrowiu, to koniecznie zerknijcie na nasze propozycje.

01-10-2018
Trendy września Lubimyczytać.pl Autor: LubimyCzytać

Jesienne nowości już pukają do naszych drzwi. Jest ich mnóstwo, są dobre, o części z nich pisaliśmy już kilka dni temu i na bieżąco staramy się informować, co tam w literackiej trawie piszczy. Zajrzyjmy więc do zestawienia najpopularniejszych książek września i zobaczmy, ile nowych tytułów się tam znalazło.

28-09-2018
Ian McEwan zapowiedział swoją nową powieść Autor: LubimyCzytać

Zdobywca Bookera, Ian McEwan, zapowiedział swoją nową powieść. Autor między innymi „Na plaży Chesil”, „Pokuty”, „W imię dziecka” napisał książkę, która będzie się zdecydowanie wyróżniać w jego dotychczasowym dorobku.  

28-09-2018
Trzeci tom „Prawdodziejki“ już w przyszłym roku! Autor: LubimyCzytać

Seria „Czaroziemie” autorstwa Susan Dennard zyskała w Polsce dużą popularność. Jak się okazuje, trzeci tom przygód Safiyi i Iseult jest już prawie gotowy i w Stanach Zjednoczonych ukaże się na początku lutego.

27-09-2018
Granda zakończona! Autor: LubimyCzytać

Ponad 30 pisarzy i dziennikarzy, ponad 20 specjalistów oraz kilka tysięcy uczestników, którzy niezależnie od pogody zjawiali się na spotkaniach w ramach czwartej edycji Poznańskiego Festiwalu Kryminału GRANDA. Niektórzy przyjeżdżali towarzysko, większość, by z bliska posłuchać i zobaczyć ulubionego pisarza, a potem cierpliwie stanąć w kolejce po autograf.

27-09-2018
Trwa głosowanie czytelników w konkursie Nike 2018 Autor: LubimyCzytać

W niedzielę, 7 października br. poznamy zwycięzcę tegorocznej Nagrody Nike. Oprócz jurorów swoje wyróżnienie przyznają także czytelnicy „Gazety Wyborczej” - już teraz mogą oni oddawać głosy na jedną z siedmiu książek-finalistek Nike 2018. Redakcja dziennika ogłosi laureata Nike Czytelników na łamach dziennika na dzień przed uroczystą galą konkursu - 6 października.

27-09-2018
„Małe Życie” trafiło na deski teatru Autor: LubimyCzytać

Ponad 700-stronnicowa książka autorstwa Hanyi Yanagihary została przekształcona w sztukę teatralną i wystawiona w teatrze w Amsterdamie. Powieść była nominowana między innymi do Nagrody Bookera w 2015 roku. 

26-09-2018
Słuchowisko „Gdzie jesteś Leno” w Radiu Poznań Autor: LubimyCzytać

Niebawem będziemy mogli usłyszeć głosy postaci wykreowanych przez Joannę Opiat-Bojarską. Jej książka „Gdzie jesteś Leno” zostanie przekształcona w słuchowisko przez Radio Poznań. Fani kryminałów, czas nastawić odbiorniki!

25-09-2018
MR. MEN i MAŁA MISS – książeczki z charakterkiem Autor: LubimyCzytać

Zabawne historyjki opatrzone ponadczasowymi ilustracjami, które pokocha każde dziecko. Seria wydawnictwa Egmont Polska zatytułowana „Mr. Men i Mała Miss” to rozrywka nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców. 

25-09-2018
Najpierw książka, później film - zapowiedzi Autor: LubimyCzytać

W ten chłodny, wietrzny i ponury wtorkowy ranek przygotowaliśmy dla Was serialowe propozycje, które z pewnością rozgrzeją Was do czerwoności. Oto przed Wami trzy październikowe premiery, które idealnie nadadzą się na coraz szybciej nadchodzące wieczory i co najważniejsze, zdążycie nadrobić książki przed pierwszymi odcinkami.

Opinie czytelników


O książce:
Kroniki marsjańskie

Książka wydana jako zbiór opowiadań jest jednak czymś pośrednim, gdyż wszystkie opowiadania są uporządkowane chronologicznie i wiele z nich odwołuje s...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd