02-08-2018
„Emigrantki” zostaną przeniesione na mały ekran! Autor: LubimyCzytać

Powstanie serial na podstawie „Emigrantek” autorstwa Janice Y. K. Lee. Producentką wykonawczą została znana z „Wielkich kłamstewek” Nicole Kidman.

01-08-2018
Murakami tylko dla czytelników z dowodem osobistym? Autor: LubimyCzytać

Jeśli zamierzacie wybrać się po nową książkę Murakamiego, to lepiej uszykujcie dowody osobiste. Zwłaszcza jeśli mieszkacie w Hongkongu. Tamtejsi cenzorzy stwierdzili, że „Śmierć Komandora” nie nadaje się dla czytelników poniżej 18 roku życia. 

01-08-2018
Top lipca lubimyczytać.pl Autor: LubimyCzytać

Za nami półmetek wakacji. Czas na podsumowanie, które książki najchętniej odwiedzaliście na lubimyczytać.pl. Gorące nowości, hity niezmiennie trwające na listach bestsellerów, powieści, których ekranizacje właśnie trafiają na małe i duże ekrany – to wszystko znajdziecie w naszym Top lipca.

02-08-2018
„Kobieta w oknie” zostanie przeniesiona na kinowy ekran! Autor: LubimyCzytać

Książkoholicy mogą szykować popcorn i inne kinowe przekąski. Znamy już obsadę jednej z najpopularniejszych książek ostatniego roku. „Kobieta w oknie” pełna jest najjaśniejszych gwiazd!

31-07-2018
„Jeszcze dzień życia” w listopadzie w kinach. Autor: LubimyCzytać

Zapowiadana już od kilku lat animacja o Ryszardzie Kapuścińskim w listopadzie ma trafić do kin. Na wrocławskim festiwalu Nowe Horyzonty, który właśnie się rozpoczął, będzie można zobaczyć film przedpremierowo anglojęzycznym dubbingiem.

31-07-2018
Veronica Roth zapowiada nową książkę! Autor: LubimyCzytać

„Sword Catcher”, „Crescent City” a teraz również „The Chosen One”. Co łączy te trzy premiery książkowe? Wszystkie zostaną napisane przez autorki powieści młodzieżowych i tym razem utwory będą skierowane do dorosłych czytelników. Veronica Roth rusza śladem Clare i Maas.

30-07-2018
Emily Brontë – autorka jednej powieści Autor: LubimyCzytać

Nie ma chyba na świecie czytelnika, który nie słyszałby o „Wichrowych Wzgórzach”. Powieść autorstwa jednej z sióstr Brontë była wielokrotnie przenoszona na ekran. Z okazji dwusetnej rocznicy urodzin Emily Brontë, postanowiliśmy przypomnieć Wam te najważniejsze ekranizacje.

31-07-2018
„Genialna przyjaciółka” jesienią w HBO Autor: LubimyCzytać

„Genialna przyjaciółka”, czyli pierwszy tom cyklu neapolitańskiego Eleny Ferrante, coraz bliżej swojej filmowej premiery. Dwa pierwsze odcinki serialu zadebiutują na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Natomiast jesienią serial będzie można obejrzeć w HBO.

30-07-2018
Ogłoszono finalistów World Fantasy Award! Autor: LubimyCzytać

Ogłoszono finalistów jednej z najbardziej prestiżowych nagród dla twórców fantasy. Zwycięzców w kategoriach: powieść, opowiadanie, krótka forma, antologia i kolekcja poznamy jak zawsze podczas konwentu World Fantasy Convention.

30-07-2018
Patronaty tygodnia Autor: LubimyCzytać

Jeśli przez ostatnie kilka dni sprawdzaliście pogodę, to na pewno wiecie, że upały nie zamierzają nam odpuścić. A skoro przed nami kolejne dni wypełnione roztopionymi lodami, zaglądaniem do lodówki, aby się ochłodzić, a nie po jedzenie, i walki w sklepie o kostki lodu, to proponujemy Wam książki, które mogą pomóc przetrwać kolejne siedem dni piekielnego gorąca. Pamiętajcie, książki nie rozpuszczają się, nawet gdy temperatura przekracza 30 stopni.

Opinie czytelników


O książce:
Pustka jest radością, czyli filozofia buddyjska z przymrużeniem (trzeciego) oka

Rzeczywistość nie jest rzeczywista... Wszystko jest iluzją, jak sen. Mamy większy wpływ na to, co dzieje się wokół nas, niż nam się wydaje. Wystarczy...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd