31-07-2018
„Jeszcze dzień życia” w listopadzie w kinach. Autor: LubimyCzytać

Zapowiadana już od kilku lat animacja o Ryszardzie Kapuścińskim w listopadzie ma trafić do kin. Na wrocławskim festiwalu Nowe Horyzonty, który właśnie się rozpoczął, będzie można zobaczyć film przedpremierowo anglojęzycznym dubbingiem.

31-07-2018
Veronica Roth zapowiada nową książkę! Autor: LubimyCzytać

„Sword Catcher”, „Crescent City” a teraz również „The Chosen One”. Co łączy te trzy premiery książkowe? Wszystkie zostaną napisane przez autorki powieści młodzieżowych i tym razem utwory będą skierowane do dorosłych czytelników. Veronica Roth rusza śladem Clare i Maas.

31-07-2018
„Genialna przyjaciółka” jesienią w HBO Autor: LubimyCzytać

„Genialna przyjaciółka”, czyli pierwszy tom cyklu neapolitańskiego Eleny Ferrante, coraz bliżej swojej filmowej premiery. Dwa pierwsze odcinki serialu zadebiutują na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Natomiast jesienią serial będzie można obejrzeć w HBO.

30-07-2018
Emily Brontë – autorka jednej powieści Autor: LubimyCzytać

Nie ma chyba na świecie czytelnika, który nie słyszałby o „Wichrowych Wzgórzach”. Powieść autorstwa jednej z sióstr Brontë była wielokrotnie przenoszona na ekran. Z okazji dwusetnej rocznicy urodzin Emily Brontë, postanowiliśmy przypomnieć Wam te najważniejsze ekranizacje.

30-07-2018
Ogłoszono finalistów World Fantasy Award! Autor: LubimyCzytać

Ogłoszono finalistów jednej z najbardziej prestiżowych nagród dla twórców fantasy. Zwycięzców w kategoriach: powieść, opowiadanie, krótka forma, antologia i kolekcja poznamy jak zawsze podczas konwentu World Fantasy Convention.

30-07-2018
Patronaty tygodnia Autor: LubimyCzytać

Jeśli przez ostatnie kilka dni sprawdzaliście pogodę, to na pewno wiecie, że upały nie zamierzają nam odpuścić. A skoro przed nami kolejne dni wypełnione roztopionymi lodami, zaglądaniem do lodówki, aby się ochłodzić, a nie po jedzenie, i walki w sklepie o kostki lodu, to proponujemy Wam książki, które mogą pomóc przetrwać kolejne siedem dni piekielnego gorąca. Pamiętajcie, książki nie rozpuszczają się, nawet gdy temperatura przekracza 30 stopni.

28-07-2018
20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta Autor: LubimyCzytać

Podstawowym obowiązkiem intelektualisty jest myśleć i mówić prawdę. (…) Myśleć to znaczy zastanawiać się nad tym, kim jesteśmy i jaka jest otaczająca rzeczywistość. Oznacza to siłą rzeczy odpowiedzialność za słowo. Autora tych słów nie ma z nami już 20 lat. Zbigniew Herbert, bo o nim mowa, przez ostatnie lata życia był niemal na stałe przykuty do łóżka. Zmagał się z ciężką astmą, jednak mimo choroby intensywnie pracował. Zmarł 28 lipca 1998 roku w Warszawie w wieku 73 lat.

27-07-2018
Historia ludzkości fascynuje i przeraża na zmianę - wywiad z Erickiem Polem, autorem „Immersji”. Autor: LubimyCzytać

Jakie emocje towarzyszą pisarzowi, gdy jego debiutancka powieść trafia na półki? Czy research do powieści można połączyć z pasją i podróżami? Na te i kilka innych pytań odpowie Erick Pol - autor  „Immersji”, która swoją premierę będzie miała w sierpniu.

27-07-2018
„Colette” już niedługo w kinach! Autor: LubimyCzytać

Historia francuskiej pisarki i największej skandalistki przełomu XIX i XX wieku, która podbiła serca kobiet. Opowieść o kobiecie, która łamała konwenanse. W rolę Sidonie-Gabrielle Colette wcieliła się Keira Knightley.

26-07-2018
Czy panujesz jeszcze nad swoim księgozbiorem? Autor: LubimyCzytać

Przywiązywanie się do rzeczy materialnych jest naturalną cechą każdego człowieka. Ludzie lubią mieć. Dlatego tak trudno jest się rozstać z przedmiotami, które uznaliśmy za swoją własność. Miłośnicy literatury, na przykład, często mają problem z oddaniem lub sprzedaniem nawet jednego elementu swojego zbioru.

Opinie czytelników


O książce:
Czarna

Nie tego się spodziewałam po tej pozycji. Nie wiem czy to bardziej kwestia ZWYKŁEJ historii jakich wiele (potraktowanej dość po łebkach, szczególnie w...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd