02-07-2018
Patronaty tygodnia Autor: LubimyCzytać

Oficjalnie zaczynamy pierwszy tydzień lipca! A to oznacza trzy rzeczy. Ciepło, więcej ciepła i mnóstwo czasu na czytanie! A przynajmniej takie jest założenie. O ile nasza redakcja nie jest w stanie wpłynąć na pogodę, to chociaż polecimy wam książki, z którymi możecie spędzić pierwsze lipcowe dni.

29-06-2018
„41 dni nadziei” wkrótce w kinach! Autor: LubimyCzytać

6 lipca do kin wchodzi film „41 dni nadziei” z Shailene Woodley i Samem Clafinem w rolach głównych. To porywająca opowieść o walce z bezmiarem oceanu i własną słabością w oczekiwaniu na ratunek. Historia o sile woli, odwadze, zaradności i nadziei. 4 lipca nakładem wydawnictwa Książnica ukaże się również wznowienie książki.

02-07-2018
Nowa powieść Samanthy Shannon Autor: LubimyCzytać

Napisałam książkę. To jest... bardzo duża książka. Mam nadzieję, że lubicie ogromne książki. Tą wiadomością Samantha Shannon zaskoczyła swoich fanów na całym świecie. 24 kwietnia autorka ogłosiła, że napisała nową powieść. I nie, nie jest to kontynuacja serii „Czasu Żniw”.

29-06-2018
Zmarł Harlan Ellison Autor: LubimyCzytać

Znany pisarz, krytyk i mistrz science fiction zmarł 28 czerwca. Wielorotnie nagradzany Nebulą, Hugo, Locusem Harlan Ellison odszedł w wieku 84 lat.

 

29-06-2018
Literatura zbrodni – nasza guilty pleasure Autor: LubimyCzytać

Tytuły dobrych książek można by długo wymieniać. Wybór jest ogromny i warto korzystać z różnorodności, którą oferuje rynek. Dzięki utalentowanym pisarzom z całego świata, którzy poświęcili swą twórczość temu gatunkowi, czytanie kryminałów nie musi być wstydliwą przyjemnością.

29-06-2018
Jeden z najlepszych przykładów reportażu literackiego Autor: LubimyCzytać

Gdybyście mieli przeczytać jedną jedyną książkę o Turcji, to macie ją właśnie przed sobą” – pisze o książce „Merhaba. Reportaże z tomu „Zabójca z miasta moreli” i osobisty słownik turecko-polski” Marcin Meller. Nowe wydanie głośnego zbioru reportaży Witolda Szabłowskiego już w księgarniach.

28-06-2018
„Do wszystkich chłopców, których kochałam” zostało zekranizowane! Autor: LubimyCzytać

Kto z nas nie pamięta swojej pierwszej miłości i prób przełamania pierwszych lodów? Takie wspomnienia pozostają z nami na zawsze, nawet jeśli śmiejemy się z nich po latach. W takiej sytuacji znalazła się Lara Jean. „Do wszystkich chłopców, których kochałam” od 17 sierpnia na platformie Netflix.

28-06-2018
Książka mać! Autor: LubimyCzytać

Kto z nas nie słyszał, że dobrze wychowani ludzie nie wyrażają się wulgarnie, a używanie przekleństw świadczy o ubogim słownictwie? Dr Emma Byrne udowadnia, że to wszystko gówno prawda!

27-06-2018
Byliśmy tułaczami Autor: LubimyCzytać

Do księgarń trafiła właśnie najnowsza powieść Marii Paszyńskiej pt. „Dziewczęta wygnane”. Książka otwiera trylogię „Owoc granatu” – opartą na faktach wstrząsającą historię Polek wygnanych z ojczyzny. Ich tułaczy szlak wiódł z Kresów Rzeczypospolitej przez Syberię aż na Bliski Wschód.

27-06-2018
Romain Puértolas w Sopocie! Autor: LubimyCzytać

Romain Puértolas, autor „Niezwykłej podróży fakira, który utknął w szafie IKEA” (wyróżniona Grand Prix Nagrody Literackiej im. Juliusza Verne’a), a także książek „O dziewczynce, która połknęła chmurę tak wielką jak wieża Eiffla” i „Niech od-żyje Cesarz!”, przyjedzie do Polski na zaproszenie wydawnictwa Sonia Draga. Pisarz będzie gościem Festiwalu Literackiego Sopot.

Opinie czytelników


O książce:
Karneval #16

INFANTYLNOŚĆ, BRUTALNOŚĆ I NYANPERONA Szesnasty tom „Karnevala” kontynuuje trend z poprzednich części. Fabuła toczy się więc spokojnym, niespiesznym...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd