02-05-2018
Bądź pierwszy i zgarnij zestaw gadżetów Festiwalu Apostrof 2018! Autor: LubimyCzytać

Zostań jedną z 70 osób, które będą miały szansę jako pierwsze dostać zestaw festiwalowych gadżetów Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury 2018!

07-05-2018
Patronaty tygodnia Autor: LubimyCzytać

Powrót do pracy po tylu dniach przerwy może okazać się trudny. Aby chociaż trochę złagodzić objawy przytłoczenia początkiem tygodnia, polecamy kilka gorących majowych premier. Oto nowe powieści Jaume Cabrégo, Michaela Chabona i Richarda Paula Evansa. Poniedziałki nie muszą być złe.

30-04-2018
Patronaty tygodnia Autor: LubimyCzytać

Zaczął się długi majowy weekend. Nie wszyscy niestety mogą korzystać z jego uroków. Dla tych, którzy pracują lub jeszcze uczą się do matury mamy kilka premier, które ukażą się w przyszłym tygodniu pod naszym patronatem. Wśród nich mocna „Siła” Naomi Alderman, wznowienie „Dżozefa” Jakuba Małeckiego oraz najnowsza powieść Wojciecha Chmielarza „Żmijowisko”!

30-04-2018
Bulwarowy proboszcz Autor: LubimyCzytać

Urodził się w Brennej, dorastał w Dębowcu. Po skończeniu seminarium w Katowicach wyjechał do Chorzowa, a potem – do Czech. Dziś jest proboszczem w niewielkim Lanškrounie i – według gazety „Denik” – jednym z dziesięciu najbardziej wpływowych Czechów. Ma swój talk-show w telewizji i program w radiu, przyjaźni się z celebrytami. Media nad Wełtawą okrzyknęły go nową twarzą czeskiego Kościoła.

28-04-2018
Przedpremierowy fragment nowej powieści Cabré Autor: LubimyCzytać

9 maja ma premierę najnowsza powieść katalońskiego pisarza Jaume Cabré, zatytułowana „Podróż zimowa”. Zapraszamy do lektury przedpremierowego fragmentu!

27-04-2018
Rzecz o Nieurodziwych Dziewuchach Autor: LubimyCzytać

Porzucone dziecko znalezione w kaplicy benedyktynów w Montserrat. Szalony król, który rozkazuje masowo topić swoich poddanych w okolicznych moczarach. Młoda dziewczyna, pragnąca wstąpić do elitarnej szkoły lalkarzy, by zbliżyć się do miłości swojego życia. Ojczym dwóch córek, które planują zemstę na swoim idolu… Każde z nich ma swoją niezwykłą historię, a w każdej historii ukryty jest klucz.

27-04-2018
Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury ogłasza pełny program Autor: LubimyCzytać

W maju dzięki Apostrofowi cała Polska będzie żyć literaturą. Siedem dni, siedem miast, dziesiątki spotkań i dyskusji, premiery oczekiwanych książek, teatr improwizowany oraz najlepsze literackie brzmienia podczas koncertów. Oprócz najważniejszych polskich twórców, na Międzynarodowym Festiwalu Literatury pojawią się autorzy z wielu zakątków świata.

26-04-2018
„Dżozef“ Jakuba Małeckiego ukaże się już 9 maja Autor: LubimyCzytać

Dresiarz Grzegorz, biznesmen Kurz, stary Maruda i ten Czwarty. Doborowe towarzystwo w jednej sali szpitalnej. Ich historia byłaby jednak zupełnie inna, gdyby nie włączył się w nią jeszcze ktoś: Joseph Conrad. Jego obecność zmienia tutaj wszystko.

26-04-2018
„Wielki marsz“ ma w końcu szansę trafić na duży ekran Autor: LubimyCzytać

„Wielki marsz”, powieść, którą Stephen King napisał pod pseudonimem Richard Bachman najprawdopodobniej w końcu doczeka się ekranizacji. Przez wiele lat prawa do powieści należały do Franka Darabonta, gdy te wygasły szybko przejęli je producenci Bradley Fischer, William Sherak i James Vanderbilt. Film ma powstać w studiu New Line Cinema.

26-04-2018
Przemytnik tajemnic z przeszłości Autor: LubimyCzytać

Brawurowo wkroczył na scenę literacką, zebrał entuzjastyczne opinie krytyków i czytelników. Dla tych, którzy czytali jego książki, spacer ulicami pięknych pomorskich miast już nigdy nie będzie taki sam. Leszek Herman, przemytnik tajemnic z przeszłości, właśnie wydaje trzecią powieść. W „Biblii diabła” odsłania tajemnice skarbca katedry w malowniczym Kamieniu Pomorskim oraz historię procesów o czary.

Opinie czytelników


O książce:
Skoczkowie. Tajemnice mistrzów

Świetna książka dla dzieci i młodzieży, ale też dla starszego czytelnika. Czyta się ją łatwo i przyjemnie. Dla mnie jedynym mankamentem tej książki b...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd