30-03-2018
Wyniki konkursu reporterskiego Wydawnictwa Poznańskiego Autor: LubimyCzytać

19 marca 2018 r. jury w składzie: Monika Długa, Magdalena Kicińska, Cezary Łazarewicz, Włodzimierz Nowak, Katarzyna Surmiak-Domańska odbyło posiedzenie, podczas którego została wybrana laureatka konkursu reporterskiego Wydawnictwa Poznańskiego – Agnieszka Rostkowska za projekt zbioru reportaży związanych z Turcją „Atatürk przeciera oczy”.

01-04-2018
Wesołych Świąt! Autor: LubimyCzytać

Naszym użytkownikom, czytelnikom, współpracownikom oraz wszystkim osobom związanym z rynkiem książki składamy serdeczne życzenia spokojnych, radosnych, pogodnych i zaczytanych Świąt Wielkanocnych! 

29-03-2018
Festiwal Miłosza 2018: „Rok myśliwego” Autor: LubimyCzytać

„Rok myśliwego” to hasło Festiwalu Miłosza 2018, który potrwa w Krakowie od 7 do 10 czerwca. Wśród gości siódmej edycji będą m.in. Urszula Kozioł, Jerzy Jarniewicz i Jane Hirshfield.

29-03-2018
„Moja najdroższa” - przeczytaj przedpremierowy fragment Autor: LubimyCzytać

Podobno napisanie tej powieści zajęło mu osiem lat. Szeroko omawiany w zagranicznych mediach debiut Gabriela Tallenta „Moja najdroższa” ukaże się na polskim rynku w kwietniu. 

28-03-2018
„Koniec śmierci“ Cixin Liu - przeczytaj fragment Autor: LubimyCzytać

Finałowy tom cenionej wśród czytelników i krytyków trylogii pióra Cixin Liu trafi do księgarń za kilka dni. Ale już dziś macie okazję przeczytać fragment powieści. Z okazji premiery przygotowaliśmy też konkurs, w którym do wygrania są trzy komplety książek z tego cyklu!

27-03-2018
Książka dla każdego, kto kiedykolwiek poczuł się inny! Autor: LubimyCzytać

Rodzinny sekret sprawia, że Peyton za wszelką cenę próbuje zejść wszystkim z oczu. Sprawę utrudnia fakt, że przy 180 cm wzrostu, zdecydowanie wyróżnia się z tłumu. Podpuszczona przez swoich znajomych z pracy decyduje się na przyjęcie zakładu. Jeżeli pójdzie na 3 randki i bal maturalny z kimś wyższym od siebie wygra 800$.

27-03-2018
Dwa zaginione rękopisy Charlotte Brontë ujrzą światło dzienne Autor: LubimyCzytać

Stowarzyszenie The Brontë Society zamierza opublikować dwa nieznane dotąd szerzej dzieła Charlotte Brontë, autorki m.in. „Dziwnych losów Jane Eyre”. Będą to poemat i krótkie opowiadanie, które znaleziono w książce należącej do matki autorki.

26-03-2018
Linda Vilhjálmsdóttir Europejską Poetką Wolności Autor: LubimyCzytać

W Gdańsku zakończył się w niedzielę festiwal Europejski Poeta Wolności. Zwyciężczynią towarzyszącego mu konkursu została islandzka poetka Linda Vilhjálmsdóttir, wyróżniona za tomik „Wolność”.

23-03-2018
W krainie „prawie“, ale „niezupełnie“ Autor: LubimyCzytać

Właśnie takimi słowami Frank Ahrens, amerykański dziennikarz, który rozpoczął pracę w korporacji Hyundai, określił Seul. Stolica Korei Południowej przybyszowi z Zachodu może na pierwszy rzut oka wydawać się znajomym, dużym miastem. Ale kiedy pozna się ją bliżej, dochodzi do poważnego szoku kulturowego…

23-03-2018
Sean Penn debiutuje powieścią satyryczną Autor: LubimyCzytać

Od Donalda Trumpa do ruchu #MeeToo – to tematy, które porusza w swojej debiutanckiej powieści „Bob Honey who just do stuff” amerykański aktor Sean Penn. Tytułowy bohater książki to współczesny Amerykanin, przedsiębiorca i... zamachowiec w jednym.

Opinie czytelników


O książce:
Niepokorne. Klara

Jest to bardzo przeciętna trylogia. Czytelniczki oceniają język powieści bardzo dobrze. Ja nie mogę się z tym niestety zgodzić. Powieść napisana jest...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd