28-02-2018
Boski „oswajacz” mitologii Autor: LubimyCzytać

Motyw zstępowania bogów pomiędzy ludzi i wynikających z tego perypetii w cyklu książek Maz Evans o dwunastoletnim Elliocie Hooperze zyskuje oryginalną, bardzo współczesną, zabawną i młodzieżową formę.

28-02-2018
Z rasistowskiego RPA do amerykańskiego The Daily Show Autor: LubimyCzytać

Historia dzieciństwa Trevora Noaha, jednej z gwiazd amerykańskiej sceny komediowej, gospodarza programu satyrycznego The Daily Show. Wciągająca, inspirująca, mądra i zabawna opowieść o dorastaniu w Południowej Afryce u schyłku apartheidu oraz w burzliwych pierwszych latach wolności.

27-02-2018
W labiryncie kłamstw - kolekcja powieści Harlana Cobena Autor: LubimyCzytać

Książki Harlana Cobena niezmiennie królują na listach bestsellerów, a serwowane przez niego zakończenia od lat przyprawiają o zawrót głowy miliony czytelników. Nic więc dziwnego, że uczyniły Cobena megagwiazdą współczesnego thrillera. 

26-02-2018
Ekranizacja „Każdego dnia” od piątku w kinach Autor: LubimyCzytać

Filmowe love story o nastolatku, który codziennie budzi się w innym ciele, do polskich kin trafi 2 marca. Z okazji premiery filmu mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania są egzemplarze książki i wejściówki na film do kin w całej Polsce.

26-02-2018
„Ogień i furia“ - polskie wydanie książki, która wstrząsnęła Ameryką Autor: LubimyCzytać

Jeszcze przed swą przyspieszoną premierą książka Michaela Wolffa „Fire and Fury: Inside the Trump White House” zyskała ogromny rozgłos i wzbudziła wiele emocji i kontrowersji, a prezydent USA Donald Trump bezskutecznie próbował wstrzymać jej publikację. Bestsellerowy tytuł właśnie ukazał się w Polsce, nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka. 

26-02-2018
Patronaty tygodnia Autor: LubimyCzytać

„Kształt wody” Guillermo del Toro i Daniela Krausa, „Pierwszy bandzior” pióra wszechstronnej amerykańskiej artystki Mirandy July lub wspomnienia amerykańskiego satyryka Trevora Noah, który dorastał w czasach apartheidu w RPA. Te i inne nowości wydawnicze, które ukazują się pod patronatem lubimyczytać.pl, w ten mroźny poniedziałkowy poranek polecamy na rozgrzewkę przed nadchodzącym tygodniem.

24-02-2018
„E-booki są głupie” twierdzi szef jednego z największych wydawnictw na świecie Autor: LubimyCzytać

Arnaud Nourry, dyrektor generalny francuskiego wydawnictwa Hachette, powiedział, że e-book to głupi produkt, który w ogóle się nie rozwija. „Zostawcie e-booki takimi, jakie są” – odpowiadają mu internauci.

22-02-2018
Noblista wśród pierwszych gości Festiwalu Apostrof Autor: LubimyCzytać

Orhan Pamuk przyjedzie do Polski już w maju i będzie gościem Apostrofu. Międzynarodowego Festiwalu Literatury! Oprócz tureckiego Noblisty, Empik zaprosił również inne gwiazdy światowego formatu. Pierwszymi ujawnionymi przez organizatorów rodzimymi nazwiskami są: Magdalena Grzebałkowska, Katarzyna Bonda oraz Natalia Fiedorczuk-Cieślak.

21-02-2018
Szejnert, Tokarczuk, Auster i Hustvedt w najnowszych „Książkach” Autor: LubimyCzytać

Od tego roku magazyn „Książki” zmienił formułę, z kwartalnika stając się dwumiesięcznikiem. Sprawdźcie, co znajdziecie w najnowszym numerze, który właśnie trafił do kiosków.

20-02-2018
Polsko-czeska wiosna literatury 2018 Autor: LubimyCzytać

1 marca rusza nowy cykl literacki Mazowieckiego Instytutu Kultury i Czeskiego Centrum w Warszawie. Polsko-czeska wiosna literatury 2018 to projekt dla miłośników literatury i kultury Polski i Czech, organizowany z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez oba te narody.

Opinie czytelników


O książce:
Karneval #16

INFANTYLNOŚĆ, BRUTALNOŚĆ I NYANPERONA Szesnasty tom „Karnevala” kontynuuje trend z poprzednich części. Fabuła toczy się więc spokojnym, niespiesznym...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd