31-01-2018
Helen Dunmore nagrodzona Costa Book of the Year Autor: LubimyCzytać

Poetkę, pisarkę i autorkę książek dla dzieci Helen Dunmore uhonorowano nagrodą za napisany w ostatnich miesiącach życia tomik „Inside the wave”.

31-01-2018
Lepiej płakać w odrzutowcu niż w mercedesie Autor: LubimyCzytać

Jeśli uważacie, że serial „Narcos” nie wyczerpał tematu, to najprawdopodobniej czekacie z utęsknieniem na polską premierę filmu „Loving Pablo”. To ekranizacja książki „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara” Virginii Vallejo, kochanki narkotykowego bossa. 

30-01-2018
Autorki książki „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” wesprą fundusz Malali Autor: LubimyCzytać

Elena Favilli i Francesca Cavallo przekażą 100 tys. dolarów z wpływów ze sprzedaży książki „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” na działający na rzecz edukacji dziewczynek fundusz Malali.

29-01-2018
Pięć książek o górach Autor: LubimyCzytać

Od kilku dni cała Polska, ale także reszta świata, żyje historią misji ratunkowej pod Nanga Parbat. Adam Bielecki, Denis Urubko, Pior Tomala i Jarosław Bator przerywają misję zdobycia K2, aby pospieszyć z pomocą Elizabeth Revol i Tomaszowi Mackiewiczowi pod Nanga Parbat. Prezentujemy pięć książek o himalaizmie, które warto przy tej okazji przeczytać.

29-01-2018
Patronaty tygodnia Autor: LubimyCzytać

Od biografii Wojciecha Kurtyki, przez kolejną część przygód komendanta Servaza – bohatera „Nocy” Bernarda Miniera – i nową książkę Anety Jadowskiej, aż po „Kobietę w oknie” A.J. Finn. A to nie wszystko! Aż 14 tytułów polecamy w tym tygodniu Waszej uwadze. Wszystkie zostały wydane pod naszym patronatem.

26-01-2018
Borys Szyc i „Kobieta w oknie". Nietypowa akcja promująca czytelnictwo startuje 29 stycznia! Autor: LubimyCzytać

Wciągający thriller, kilkaset książek ukrytych w całej Warszawie i Borys Szyc w roli tajemniczego kuriera. W poniedziałek rozpocznie się nietypowa akcja promująca czytelnictwo, połączona z premierą bestsellerowej „Kobiety w oknie” A.J. Finna.

26-01-2018
Stutysięcznik Remigiusza Mroza Autor: LubimyCzytać

Na 31 stycznia zapowiadana jest premiera najnowszej powieści Remigiusza Mroza, zatytułowanej „Nieodnaleziona”. Powieść ta, będąca thrillerem psychologicznym, będzie miała rekordowy nakład 100 tys. egzemplarzy!

25-01-2018
Nie żyje Jack Ketchum Autor: LubimyCzytać

Amerykański pisarz horrorów, autor m.in. „Dziewczyny z sąsiedztwa”, zmarł w środę, 24 stycznia, w wieku 71 lat.

24-01-2018
Powieść Boba Dylana w Biurze Literackim Autor: LubimyCzytać

Po wielkim sukcesie „Dusznego kraju" – pierwszej polskojęzycznej antologii tekstów Boba Dylana – Biuro Literackie otwiera nowy rok polską premierą „Tarantuli". To prawdziwy wydawniczy rarytas, jedyna powieść laureata literackiego Nobla z 2016 roku, którą można zestawiać z najdzikszymi wymysłami dwudziestowiecznej awangardy.

24-01-2018
Ursula K. Le Guin nie żyje Autor: LubimyCzytać

Ursula K. Le Guin, amerykańska pisarka SF i fantasy, autorka cenionych cykli o Ziemiomorzu i Ekumenie, zmarła 22 stycznia w wieku 88 lat – podał dziennik „The New York Times”. Syn pisarki, Theo Downes-Le Guin, powiedział dziennikarzom, że od kilku miesięcy chorowała.

Opinie czytelników


O książce:
Wielka mistyfikacja. Czy Jezus i św. Paweł to jedna osoba?

Zaletą tej książki jest niewątpliwie to, iż nie podaje ona tzw. prawd ostatecznych, lecz jedynie różne teorie. Bez rozstrzygania i wciskania wniosków...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd