02-01-2018
Ekranizacje, na które warto czekać w 2018 roku Autor: LubimyCzytać

Jakich bohaterów powieści w 2018 roku zobaczymy na dużym i małym ekranie? Sprawdźcie, po które książki sięgnąć, żeby móc potem sprawdzić wierność filmowych adaptacji.

30-12-2017
Książki nagrodzone w 2017 roku Autor: LubimyCzytać

Jak wybieracie książki, które chcecie przeczytać? Czytacie recenzje, pytacie znajomych, snujecie się po księgarni? A może zerkacie na najróżniejsze rankingi, których prawdziwy wysyp następuje pod koniec roku. My przygotowaliśmy dla was zestawienie książek, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy zostały wyróżnione najważniejszymi polskimi i zagranicznymi nagrodami literackimi.

02-01-2018
Najpopularniejsze artykuły w 2017 roku Autor: LubimyCzytać

Najwyższa pora zajrzeć do serwisu i sprawdzić, które z naszych aktualności cieszyły się największą popularnością! Który wywiad wzbudził wasze największe zainteresowanie? Jaki quiz najczęściej rozwiązywaliście? Który tekst publicystyczny był najchętniej czytany? Sprawdźcie sami!

27-12-2017
Cudowny chłopak - wygraj wejściówki! Autor: LubimyCzytać

19 stycznia do kin wejdzie film „Cudowny chłopak”, który jest ekranizacją powieści R.J. Palacio. Książka (i film) opowiadają historię Auggiego - 10-letniego chłopca urodzonego z licznymi deformacjami twarzy, który nade wszystko marzy o „zwykłym dniu w szkole”. Weźcie udział w konkursie i wygrajcie bilety do kina!

22-12-2017
Archiwalne numeru „Przekroju” dostępne w sieci Autor: LubimyCzytać

Przygody profesora Filutka, sekcja „Rozmaitości” czy „Demokratyczny savoir-vivre” – te i wiele innych artykułów znalazło się w internetowym archiwum „Przekroju”. Oprócz książek lubimy czytać także czasopisma, więc od razu zaczęliśmy przeglądać kolekcję. Zajęcia wystarczy na całe święta – do sieci trafiły wszystkie numery z lat 1945-2000.

22-12-2017
Lubimy czytać taniej Autor: LubimyCzytać

Jeśli czytasz ten artykuł, to z pewnością kochasz książki. Lubimy kupować je na prezent, pożyczać, dzielić się nimi z innymi. Niestety, książki często są drogie i nie każdy może sobie pozwolić na ich zakup, poza tym większość można znaleźć za darmo w bibliotekach. Jeśli nie przepadasz za tymi wypożyczanymi, to nie masz wyjścia – musisz kupić swoją. Jeśli nie chcesz przepłacać - poniżej przedstawiamy kilka porad, jak znaleźć wymarzoną książkę w wymarzonej cenie.

22-12-2017
Nagroda im. Miguela de Cervantes za 2017 rok przyznana Autor: LubimyCzytać

16 listopada 2017 r. przyznana została w Hiszpanii nagroda im. Miguela de Cervantesa, uważana za najważniejsze wyróżnienie literackie nadawane pisarzom hiszpańskojęzycznym. Tegorocznym laureatem jest Sergio Ramírez Mercado, nikaraguański adwokat, dziennikarz, powieściopisarz i polityk sandinistowski.

21-12-2017
Wystawa Tolkiena w Oksfordzie Autor: LubimyCzytać

1 czerwca 2018 w Bibliotece Bodlejańskiej w Oksfordzie otwarta zostanie wystawa poświęcona geniuszowi J.R.R. Tolkiena! Wystawa zatytułowana „Maker of Middle-earth”, czyli „Twórca Śródziemia” zawierała będzie rękopisy, szkice, rysunki, mapy, listy i artefakty zebrane z Wielkiej Brytanii i USA. To największa wystawa poświęcona Tolkienowi od prawie 70 lat! Warto zaplanować wycieczkę do Oksfordu!

21-12-2017
Instytut Książki zachęca do czytania najmłodszym! Autor: LubimyCzytać

Pod koniec listopada zaczęła się wyjątkowa kampania proczytelnicza przekonująca, że z książką warto zaprzyjaźnić się już od najmłodszych lat. Jesienią tego roku, nakładem Instytutu Książki - narodowej instytucji kultury, ukazała się wyjątkowa publikacja przygotowana z myślą o najmłodszych czytelnikach.

24-12-2017
Zaczytanych Świąt! Autor: LubimyCzytać

Drodzy Czytelnicy! Z okazji Świąt życzymy Wam samych pasjonujących lektur i oby Wasz stosik książek, które chcecie przeczytać kiedyś zaczął się kurczyć! A ponadto spokoju, ciepła i pysznego jedzenia!

Opinie czytelników


O książce:
Wiara

Ciekawa. Intrygująca. Pełna tajemnic i ludzkich sekretów. Pełna zwrotów akcji i niespodziewanych rozwojów wydarzeń. Trochę trudno było mi się było odn...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd