31-10-2017
Regina Brett w Polsce! Autor: LubimyCzytać

Autorka bestsellerowych zbiorów felietonów „Bóg nigdy nie mruga”, „Jesteś cudem” i „Bóg zawsze znajdzie ci pracę” powraca z nową książką. „Kochaj” to zbiór lekcji, które każdemu z nas pomogą pokochać swoich bliskich i ludzi wokół, ale przede wszystkim sprawią, że nauczymy się żyć w zgodzie z samym sobą.

30-10-2017
Anna Cieplak z nagrodą za najlepszy debiut 2016 roku Autor: LubimyCzytać

Ma być czysto zostało tegorocznym laureatem Nagrody Conrada za najlepszy debiut literacki 2016 roku. Zwycięską powieść Anny Cieplak wskazali czytelnicy, którzy do północy 28 października mogli głosować na jeden z pięciu debiutów nominowanych przez kapitułę nagrody.

30-10-2017
Rok 2018 Rokiem Zbigniewa Herberta Autor: LubimyCzytać

27 października posłowie przyjęli uchwałę ustanawiającą rok 2018 Rokiem Zbigniewa Herberta. 28 lipca 2018 roku minie 20 lat od śmierci poety.

30-10-2017
Patronaty tygodnia Autor: LubimyCzytać

Październik powoli zbliża się do końca, ale lista naszych patronatów jest długa i ciekawa. W tym tygodniu polecamy między innymi wstrząsający thriller polityczny, intymną opowieść o rozliczaniu się z przeszłością oraz mroczny i wciągający kryminał. Sprawdźcie sami!

27-10-2017
Pożeracze książek wracają! Autor: LubimyCzytać

Po spektakularnym sukcesie pierwszych Pożeraczy książek Jennifer Chambliss Bertman ponownie zagłębiła się w świat książek i panujących w nim tajemnic. Jej ulubieni młodociani bohaterowie, Emily i James, tym razem musieli rozwiązać aż dwie tajemnicze zagadki. „Złoty szyfr” wydany nakładem wydawnictwa W.A.B. ukazał się w księgarniach 25 października.

27-10-2017
Podróż po mapie życia codziennego Anglików Autor: LubimyCzytać

Od kanapy - stanowiącej najważniejszy punkt każdego mieszkania, przez kuchnię - wypełnioną bezużytecznymi gadżetami i ogród - będący wizytówką domu, wprost do zatłoczonego metra, którym dotrzemy albo do biura, albo na mocno zakrapianą imprezę. Matt Rudd zabiera swoich czytelników na niezwykłe „safari” - główna atrakcja: Anglicy.

31-10-2017
Prawda na temat świata roślin Autor: LubimyCzytać

Czy wiesz, że co dziesięć lat znika na zawsze część pierwotnej puszczy wielkości Francji? Albo że łączna długość drewnianych deseczek wykorzystanych do budowy domów przez ostatnie dwadzieścia lat w samych Stanach Zjednoczonych wystarczyłaby, żeby sklecić kładkę z Ziemi na Marsa – i jeszcze by ich zostało? Jak wygląda praca współczesnego naukowca? Słynna geobiolog, Hope Jahren, w swojej książce dzieli się prawdą na temat świata roślin oraz ludzkiej natury.

26-10-2017
Dzikusy Louataha powróciły Autor: LubimyCzytać

W polskich księgarniach pojawił się drugi tom powieści, która jeszcze bardziej zatarła granice między thrillerem politycznych, reportażem, a nawet… prawdziwymi światem. Historia osadzona we współczesnej Francji i zbudowana w oparciu o paryskie realia, wywołała prawdziwy literacki zamęt. „Dzikusy. Upiór nawiedził Europę„ już dostępne w całej Polsce.

26-10-2017
Gdy łowca staje się zwierzyną Autor: LubimyCzytać

Autor słynnej serii o Drużynie A – Arne Dahl powraca z trzymającym w napięciu nowym kryminałem „Pustkowia”. Powieść o zawrotnie szybkiej akcji, pełna pułapek i sekretów, ukazuje zupełnie nowe oblicze szwedzkiego pisarza. Ostry język i pełne ironii poczucie humoru to znaki rozpoznawcze wielokrotnie nagradzanego autora. Premiera książki już 25 października.

25-10-2017
Witajcie w krainie niepokoju - w Krakowie trwa Festiwal Conrada Autor: LubimyCzytać

Na tydzień otwieramy republikę literatury. To miejsce dla wszystkich, którzy chcą myśleć, czytać i rozmawiać o współczesnym świecie – tymi słowami zainaugurowano tegoroczną, dziewiątą już edycję Festiwalu Conrada. Hasłem przewodnim tegorocznego festiwalu jest „niepokój”. 

Opinie czytelników


O książce:
Drzewo Anioła

Pojednanie z przeszłością. Lucinda Riley, znana przede wszystkim z cyklu "Siedem sióstr", daje nam do ręki powieść wyjątkową. Wielowąt...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd