28-09-2017
Premiera „Gry Geralda“ już jutro Autor: LubimyCzytać

Ten rok zdecydowanie należy do Stephena Kinga. Jeszcze nie ucichły głosy zachwytu nad ekranizacją książki „To”, a fani Mistrza Horroru ostrzą sobie zęby na kolejną ekranizację. 29 września na platformie Netflix ukaże się „Gra Geralda” w reżyserii Marka Flanagana.

29-09-2017
Zapraszamy na 13. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania Autor: LubimyCzytać

Tegoroczna, trzynasta już edycja Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania przebiegać będzie pod hasłem „Ja i mój wróg”. Festiwal odbędzie się we Wrocławiu i kilku miastach Dolnego Śląska: Kłodzku, Oleśnicy, Lubaniu, Świdnicy i Wałbrzychu. Wystąpią autorzy z Austrii, Hiszpanii, Belgii, Korei Południowej i Polski oraz Czech, Słowacji i Węgier,

28-09-2017
Szwecji portret własny Autor: LubimyCzytać

Szwecja zwykła się jawić jako kraina szczęścia, gdzie ludzie są tolerancyjni, a życie płynie wygodnie pośród przepięknych krajobrazów. O ile warunki przyrodnicze są niepodważalne, tak kwestie społeczne są wypadkową wielu różnych faktorów. Przekonała się o tym Åsa Linderborg, która w swojej debiutanckiej książce „Nikt mnie nie ma” ukazuje wstrząsający portret Szwecji przez pryzmat własnego dzieciństwa oraz relacji z ojcem.

28-09-2017
Bruno Schulz Festiwal 2017 Autor: LubimyCzytać

Przed nami kolejna, szósta już, edycja Bruno Schulz. Festiwal. Zapraszamy do Wrocławia w dniach 11-21 października. Wśród zaproszonych pisarzy m.in. Wioletta Grzegorzewska, Bronka Nowicka, Magdalena Parys, Monika Sznajderman, Jerzy Bralczyk, Jacek Dukaj, Zygmunt Miłoszewski i Maciej Płaza.

 

27-09-2017
Ukazała się debiutancka powieść Natalie C. Anderson „Miasto świętych i złodziei” Autor: LubimyCzytać

„Miasto świętych i złodziei” Natalie C. Anderson – to bardzo zręcznie zaplanowana, budująca napięcie historia. Szybkie tempo akcji osadzone w kontekście międzynarodowej tajemnicy. Jak pisze „New York Times”, (…) to pełna zwrotów akcji i zaskakujących tajemnic powieść, której nie będziesz w stanie odłożyć, póki nie przeczytasz ostatniej strony.

 

27-09-2017
Młodzieżowy fenomen zawitał do Polski Autor: LubimyCzytać

27 września to data premiery polskiego wydania światowego bestsellera „Good Night Stories for Rebel Girls”. Książka w Polsce ukaże się pod tytułem „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” nakładem Wydawnictwa Debit. Prawa do tytułu sprzedano do dwudziestu ośmiu krajów i liczba ta stale rośnie!

27-09-2017
Trwa Tydzień Książek Zakazanych Autor: LubimyCzytać

W minioną niedzielę wystartowała tegoroczna edycja Tygodnia Książek Zakazanych, której hasło brzmi Nasze prawo do czytania. Kampania potrwa do soboty 30 września. W jej trakcie biblioteki wraz z innymi instytucjami kultury zwracają uwagę opinii publicznej na działanie cenzury, potrzebę wolności czytania i tworzenia literatury, a także problem prześladowania konkretnych książek lub autorów.

26-09-2017
Mądrej głowie dość tysiąc słowie Autor: LubimyCzytać

Profesora Jerzego Bralczyka nie trzeba nikomu przedstawiać - przynajmniej mamy taką nadzieję! Ten obecnie najpopularniejszy językowy autorytet Polaków powraca z kolejnym monumentalnym dziełem - po 500 zdaniach polskich, czas na 1000 słów!

26-09-2017
Już jutro premiera „Zaślepienia” Agi Lesiewicz Autor: LubimyCzytać

27 września nakładem Wydawnictwa Insignis do księgarń trafi thriller psychologiczny znanej i cenionej w Wielkiej Brytanii polskiej autorki – Agi Lesiewicz.

25-09-2017
Klasyka skandynawskiego kryminału ponownie w polskich księgarniach Autor: LubimyCzytać

27 września na sklepowe półki wróci „Kobieta w klatce” Jussiego Adlera-Olsena, dziesięć lat od oryginalnej, duńskiej premiery. Książka zdążyła dorobić się statusu kultowej, a także dać rozpęd cyklowi pod tytułem Departament Q. Powieść ukaże się w Polsce ponownie, tym razem nakładem wydawnictwa Sonia Draga.

Opinie czytelników


O książce:
Carrie

Moje pierwsze spotkanie z Kingiem i wypadło słabo. cała noc zagłady opisana bez emocji, książka nudna.

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd