05-09-2017
Kuchennymi drzwiami do pięknej epoki Autor: LubimyCzytać

Belle Epoque – „piękna epoka” – taką nazwę nadano okresowi końca XIX stulecia od zakończenia wojny francusko-pruskiej w 1871 roku do wybuchu pierwszej wojny światowej. Właśnie w tych czasach osadzona jest akcja trzytomowej powieści Katarzyny Majgier „Kuchennymi drzwiami”.

31-08-2017
Premiera książki „Ciemny las” [KONKURS] Autor: LubimyCzytać

Właśnie ukazuje się drugi tom trylogii „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”, największego w ostatnich latach wydarzenia w światowej fantastyce naukowej, porównywalnego z klasycznymi cyklami „Fundacja” i „Diuna”. Pierwszy tom zyskał ogromny rozgłos w USA i otrzymał nagrodę Hugo dla najlepszej powieści. Jakie wrażenia pozostawia „Ciemny las”? Wygrajcie egzemplarz książki i przekonajcie się sami!

31-08-2017
Mocna powieść o zmaganiach nielegalnych imigrantów Autor: LubimyCzytać

„Boleśnie brutalny obraz tego, jak społeczeństwo traktuje osoby ubiegające się o azyl – opowieść, która ma niebywałe znaczenie w dzisiejszym świecie” – m.in. takimi słowami zrecenzowana została powieść „Dalila” Jasona Donalda, której polskie wydanie ukazało się 21 sierpnia nakładem Wydawnictwa Kobiecego.

30-08-2017
Wkrótce premiera książki „Ludzie na drzewach” Autor: LubimyCzytać

„Małe życie” stało się światową sensacją literacką. Debiutancka powieść Hanyi Yanagihary zachwyca nie mniej, o czym będziemy mieć okazję już wkrótce się przekonać – polskie wydanie książki „Ludzie na drzewach” ukaże się 13 września nakładem wydawnictwa W.A.B. pod patronatem lubimyczytać.pl.

30-08-2017
Zniszczono twardy dysk Terry'ego Pratchetta Autor: LubimyCzytać

Jednym z życzeń Terry'ego Pratchetta było, aby po jego śmierci zniszczyć wszystkie nieukończone powieści. W miniony piątek twardy dysk z komputera pisarza został rozjechany przez zabytkowy walec parowy. 

30-08-2017
Mitomania - pierwszy literacki tokszoł w Polsce rusza jesienią Autor: LubimyCzytać

Na jesieni w internecie pojawią się pierwsze odcinki literackiego szoł z udziałem pisarzy. Mitomania to autorski projekt Piotra Seweryna Rosoła, który chce odświeżyć koncepcję tradycyjnych spotkań literackich i zbudować nowy model rozmowy o literaturze. Ma być merytorycznie, ale przede wszystkim drapieżnie i bezkompromisowo.

28-08-2017
Poznaj zakończenie „Gry o tron” Autor: LubimyCzytać

… zanim napisze je George R.R. Martin i zanim ukaże się szósta książka z cyklu „Pieśń Lodu i Ognia”. Pracownicy biblioteki teksańskiego uniwersytetu sugerują, że prawdopodobnego zakończenia cyklu można poszukać w materiałach przekazanych bibliotece przez pisarza w 1993 roku. Materiały te to ponad 300 kartonów z notatkami Martina.

28-08-2017
Bawarski wulkan w cieniu Etny Autor: LubimyCzytać

„Ciotka Poldi” to lektura obowiązkowa nie tylko dla miłośników lekkich kryminałów z gatunku cozy crime, ale też dla amatorów dobrej literackiej rozrywki. Przez wiele tygodni książka była w pierwszej dziesiątce bestsellerów Spiegla, a jej główna − ekscentryczna bohaterka stała się postacią kultową. Mario Giordano ukończył właśnie trzecią część serii.

28-08-2017
Przyznano nagrody Zajdla Autor: LubimyCzytać

Podczas zakończonego w niedzielę Polconu przyznano Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla. W kategorii powieść wygrał Krzysztof Piskorski z powieścią „Czterdzieści i cztery”, a w kategorii opowiadanie Michał Cetnarowski i Łukasz Orbitowski za „Wywiad z Borutą”.

28-08-2017
Patronaty tygodnia Autor: LubimyCzytać

Thriller psychologiczny czerpiący z tradycji amerykańskiej powieści gotyckiej, thriller o trwającej półwiecze przyjaźni między pięcioma chłopakami i poruszająca powieść spod znaku LGBT dla nastolatków – to tylko niektóre propozycje wydawnictw na zbliżający się tydzień. Polecamy nowości ukazujące się pod patronatem lubimyczytać.pl!

Opinie czytelników


O książce:
Baśnie barda Beedle’a

Taka niepozorna książeczka, a ile w niej magii! Ile czarujących opowieści, nietuzinkowych bohaterów i fantastycznych zdarzeń! Kilka zalewie baśni, o...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd