03-07-2017
Patronaty tygodnia Autor: LubimyCzytać

II tom biografii Jana Karskiego, pasjonujący wielogłos o życiu w Hollywood i przezabawna poruszająca opowieść o ważnych wydarzeniach, które wywracają życie do góry nogami – to tylko niektóre z książek, które w najbliższych dniach ukażą się pod naszym patronatem. Sprawdźcie, jakie tytuły znajdziecie w księgarniach!

30-06-2017
Czytamy w weekend Autor: LubimyCzytać

Nad tym piątkowym popołudniem wisi ciężkie, szare niebo. Nie trzeba być Tatą Muminka, by zgadnąć, że dziś prawdopodobnie będzie jeszcze padać, ale czy to nas zasmuca u progu letniego weekendu? Ależ skąd! Bez względu na to, czy będziemy spędzać ten czas w domu czy w plenerze, mamy już przygotowane lektury – jakie? Już Wam zdradzamy. A Wy z jakim pisarzem go spędzicie?

30-06-2017
Program Festiwalu Stolica Języka Polskiego Autor: LubimyCzytać

Cała nadzieja w literaturze – pod takim hasłem odbywać się będzie w tym roku Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. W tej edycji festiwalu organizatorzy postanowili zająć się literaturą jako rozmową, kontaktem człowieka z człowiekiem, sposobem porozumienia wspólnot i społeczeństw. Poznajcie program wydarzenia!

29-06-2017
Zaczyna się Festiwal Góry Literatury Autor: LubimyCzytać

Od piątku 30 czerwca w Kotlinie Kłodzkiej trwać będzie Festiwal Góry Literatury, którego organizatorami są Olga Tokarczuk i Karol Maliszewski. Gośćmi wydarzenia będą m.in. Magdalena Grzebałkowska, Wioletta Grzegorzewska, Karol Modzelewski, Mariusz Szczygieł i Adam Wajrak.

29-06-2017
Nie żyje Michael Bond - twórca Misia Paddingtona Autor: LubimyCzytać

Michael Bond zmarł we wtorek, po krótkiej chorobie, w wieku 91 lat. Najbardziej znany jest ze swoich książek o Misiu Paddingtonie - napisał ich w sumie aż 27. Na całym świecie sprzedało się 35 milionów egzemplarzy przygód Paddingtona.

29-06-2017
Nominacje do Nagród Norwida Autor: LubimyCzytać

Prozaik, eseista, publicysta i tłumacz, autor „Trylogii rzymskiej” oraz działacz opozycji demokratycznej w PRL – Jacek Bocheński odbierze w tym roku statuetkę Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida „Dzieło życia” przyznawanej za całokształt twórczości. Taki werdykt podjęła w tym roku kapituła nagrody. Ogłoszone zostały też nazwiska nominowanych w czterech kategoriach za dzieła i kreacje powstałe w 2016 roku.

28-06-2017
„Początek“ - nowa powieść Dana Browna ukaże się 3 października Autor: LubimyCzytać

„Początek” - taki polski tytuł będzie miała najnowsza powieść Dana Browna. Tym razem autor zabierze swoich czytelników w podróż do Hiszpanii, a Robert Langdon będzie musiał znaleźć odpowiedź na dwa najbardziej nurtujące ludzkość pytania, czyli skąd pochodzimy i dokąd zmierzamy. Premiera ogólnoświatowa zapowiedziana zastała na 3 października. Dan Brown na jesień odwiedzi Kraków!

28-06-2017
Kontynuacja cyklu o Zacku Herrym Autor: LubimyCzytać

Wszyscy bohaterowie rodzą się z tragedii… Właśnie ukazuje się druga część cyklu autorstwa pisarskiego duetu: Mons Kallentoft i Markus Lutteman. Tym razem szwedzki inspektor policji kryminalnej, Zack Herry, musi uratować przerażonego chłopca uwięzionego w klatce w jakimś pomieszczeniu pod ziemią.

28-06-2017
Kraków z zakazem czytania! Autor: LubimyCzytać

Od 5 do 9 lipca w Krakowie odbędzie się 30. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych Ulica. Tym razem twórcy skupili się na upadku czytelnictwa i problemach z komunikacją międzyludzką. W trakcie wydarzenia na Rynku Głównym stanie ogromny telewizyjny ekran, który przez 24 godziny będzie podawał różne informacje.

27-06-2017
Patrick Melrose nareszcie po polsku! Autor: LubimyCzytać

Polscy czytelnicy czekali na to tłumaczenie ponad 20 lat! Ale wreszcie literacki majstersztyk ukaże się po polsku nakładem wydawnicwa W.A.B. w przekładzie Łukasza Witczaka. Cykl powieści o życiu współczesnej brytyjskiej arystokracji przyniósł autorowi, Edwardowi St Aubynowi, światową sławę. Aktualnie trwają też prace nad serialem - w roli głównej Benedict Cumberbatch.

Opinie czytelników


O książce:
Świeża krew

Joanna Opiat-Bojarska wprowadza nas w bardzo brutalny i bezwzględny świat policji i jej funkcjonariuszy. Skorumpowani policjanci zaczynają wchodzić w...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd