01-06-2017
Alistair MacLeod po raz pierwszy po polsku Autor: LubimyCzytać

Nakładem gdańskiego wydawnictwa Wiatr od Morza ukazał się dzisiaj „Utracony dar słonej krwi” Alistaira Mac Leoda, autora w Kanadzie uważanego za jednego z najwybitniejszych prozaików XX wieku, zaś przez doskonale znanego polskim czytelnikom pisarza Michaela Crummeya nazywanego: „skarbem literatury – nie tylko kanadyjskiej, lecz światowej”.

31-05-2017
Wydaj z nami książkę „Illuminae”! Autor: LubimyCzytać

Odkąd w sieci pojawiły się informacje o tym, że Wydawnictwo Otwarte kupiło prawa do wydania „Illuminae” w Polsce, spłynęło do niego mnóstwo pytań o datę premiery. Kilkukrotnie było już blisko wydania, jednak za każdym razem pojawiała się inna przeszkoda. Teraz Moondrive Shop razem z lubimyczytać.pl zdecydowało, że nie możemy już dłużej zwlekać. Ale przyda się Wasza pomoc. Dlaczego? I do czego? Przeczytajcie!

31-05-2017
2 Weekend Literacki Festiwalu Miasto Słowa 2017 Autor: LubimyCzytać

Po raz drugi w tym roku zapraszamy do Miasta Słowa – festiwalu literackiego, którego głównymi bohaterami pozostają czytelnicy. Przed nami kolejne warsztaty, akcje miejskie, dyskusje, a przede wszystkim spotkania ze znakomitymi polskimi pisarzami.

30-05-2017
Przyznano nagrody Dobre Strony 2017 Autor: LubimyCzytać

Podczas uroczystej gali towarzyszącej 8. Targom Książki dla Dzieci i Młodzieży DOBRE STRONY poznaliśmy laureata konkursu „Dobre Strony 2017". Nagroda, ufundowana przez Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza, została przyznana w tym roku w dwóch osobnych kategoriach: książka dla dzieci oraz książka dla młodzieży.

29-05-2017
Nagroda Wielkiego Kalibru 2017 - laureaci Autor: LubimyCzytać

W sobotę wieczorem, podczas kameralnej gali we wrocławskim Starym Klasztorze przyznano już po raz czternasty Nagrody Wielkiego Kalibru. Nagrodę główną otrzymał Mariusz Czubaj za powieść „R.I.P”. Czytelnicy docenili Ryszarda Ćwirleja za kryminał „Śliski interes”, a nagrodę im. Janiny Paradowskiej otrzymał debiutujący książką „Aorta” Bartosz Szczygielski.

29-05-2017
Patronaty tygodnia Autor: LubimyCzytać

Otwarcie nowego cyklu Sylwii Zientek „Hotel Varsovie”, subtelna proza znad brzegów chłodnego Atlantyku w realizacji Alistara MacLeoda i zaskakujący debiut literacki o niewidomej nastolatce – to tylko niektóre z książek, które w tym tygodniu ukażą się pod naszym patronatem. Sprawdźcie, jakie tytuły znajdziecie w księgarniach!

25-05-2017
Powieść gotycka o niespełnieniu i mocy sztuki Autor: LubimyCzytać

Po świetnie przyjętych przez czytelników powieściach „Wyznaję”, „Jaśnie pan” i „Cień eunucha” nadszedł czas na kolejną książkę autorstwa katalońskiego pisarza o niepodrabialnym stylu. 24 maja premierę miał najnowszy tytuł Jaume Cabré „Agonia dźwięków”.

25-05-2017
Obejrzyjcie zwiastun „Cud chłopaka“ Autor: LubimyCzytać

Wczoraj w sieci zadebiutował zwiastun filmu „Wonder”, będącego ekranizacją powieści R.J. Palacio „Cud chłopak”. W filmie występują Owen Wilson, Julia Roberts oraz Jacob Tremblay. Premiera zapowiadana jest na koniec bieżącego roku.

24-05-2017
„Wielkie Płaszcze” – już dziś premiera! Autor: LubimyCzytać

Do grona prawdziwych must read literatury fantasy właśnie dołączyła seria „Wielkie Płaszcze”. Otwiera ją mająca premierę 24 maja powieść „Ostrze zdrajcy”. Cykl stworzył kanadyjski pisarz Sebastien de Castell, którego śmiało można polecić miłośnikom prozy Trudi Canavan.

23-05-2017
Za miesiąc rusza piąty Big Book Festival Autor: LubimyCzytać

Już za miesiąc rozpocznie się piąty międzynarodowy Big Book Festival. Potrwa trzy dni. Jeden z najmłodszych i najszybciej rozwijających się festiwali literackich w Europie celebruje piąte urodziny przewrotnym powrotem do początku I back to beginning.

Opinie czytelników


O książce:
Kroniki Niebios

Powieść pod tytułem "Kroniki Niebios" opowiada nam historię szesnastoletniego Juliena Andersa, którego to życie po otrzymaniu unikalnego zap...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd