29-04-2017
Przyznano laury 10. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy Autor: LubimyCzytać

Stanisław Aleksander Nowak, Jerzy Kronhold, Grzegorz Piątek, Marcin Szczygielski i Magda Wosik zostali laureatami dziesiątej edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Specjalne wyróżnienie – tytuł Warszawskiego Twórcy otrzymała Hanna Krall.

02-05-2017
Festiwal Literatury dla Dzieci 2017 Autor: LubimyCzytać

Uwielbiany przez dzieci i rodziców, największy w Europie - Festiwal Literatury dla Dzieci, który w 2017 roku odbędzie się po raz czwarty. Wiosną odwiedzi Warszawę (16 - 21 maja), Gdańsk (30 maja - 3 czerwca) i Kraków (6 - 11 czerwca).

28-04-2017
Festiwal Apostrof ogłasza pełny program Autor: LubimyCzytać

Rodzimi mistrzowie pióra i gwiazdy światowej literatury, debaty i dyskusje prowadzone przez cenionych krytyków i znanych dziennikarzy, okołoliterackie brzmienia na koncertach w klubie festiwalowym, spektakle tworzone na żywo oraz pop-up restauracja pełna smaków Jadłonomii – znamy pełny program Apostrofu. Międzynarodowego Festiwalu Literatury.

27-04-2017
Powstanie ekranizacja książki „Miasto i miasto” Autor: LubimyCzytać

Stacja BBC 2 poinformowała, że rozpoczyna produkcję serialu „Miasto i miasto” - adaptacji powieści, której autorem jest China Miéville. To kolejna książka – po „Opowieści podręcznej” Margaret Atwood czy „Genialnej przyjaciółce” Eleny Ferrante – która zostanie przeniesiona na mały ekran.

27-04-2017
Nowe przygody Amelii i Kuby Autor: LubimyCzytać

W księgarniach premiery najnowszej części serii Rafała Kosika dla młodszych dzieci „Amelia i Kuba", zatytułowanej „Tajemnica dębowej korony”. Powracają uzdolniona plastycznie Amelia i łobuziak Kuba oraz ich rodzeństwo: dziewięcioletni Albert i sześcioletnia Mi. Tym razem odkrywają wspólnie tajemnicę starego dębu. Co kryje się pośród liści dwustuletniego drzewa, kto chce je ściąć i czy dzieciaki je ocalą?

27-04-2017
5. edycja Nagrody im. Wisławy Szymborskiej – nominacje Autor: LubimyCzytać

26 kwietnia 2017 podczas konferencji prasowej Fundacja Wisławy Szymborskiej ogłosiła nominacje do 5. edycji Nagrody im. Wisławy Szymborskiej.  

26-04-2017
Poznańska Nagroda Literacka. Znamy laureata i nominowanych! Autor: LubimyCzytać

Profesor Tadeusz Sławek, pisarz a jednocześnie naukowiec, został laureatem Nagrody im. Adama Mickiewicza w tegorocznej edycji Poznańskiej Nagrody Literackiej. Członkowie kapituły przyznali też nominacje do stypendium im. Stanisława Barańczaka. Laureaci odbiorą nagrody podczas gali, która odbędzie się 19 maja. 

26-04-2017
Pyrkon 2017 już w ten weekend! Autor: LubimyCzytać

Już w piątek (28 kwietnia) na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich po raz kolejny pojawi się barwny tłum uczestników spragnionych dobrej zabawy, którzy przez trzy dni, aż do niedzieli 30 kwietnia, będą mogli korzystać z atrakcji przygotowanych na XVII edycję Pyrkonu.

25-04-2017
Dostać cudze życie Autor: LubimyCzytać

Życie w cieniu śmiertelnej choroby z pewnością nie należy do łatwych – zwłaszcza, kiedy tylko takie jest nam znane… Niespodziewane pojawienie się dawcy sprawia, że młody mężczyzna może wreszcie oderwać się od największego problemu, który towarzyszył mu od zawsze. Ale wraz z nową szansą rodzi się pytanie – co właściwie mu zostało?

24-04-2017
Europejska Noc Literatury we Wrocławiu – wspomnień czar Autor: Marcin Waincetel

Wrocław to Miasto Spotkań – rzecz oczywista, a tytuł dobrze znany. Ale do niedawna jeszcze Europejska Stolica Kultury, a także Światowa Stolica Książki. I choć piszę o tym już w czasie przeszłym, to wydaje się, że po kulturalnym świętowaniu zostanie z nami coś więcej niż tylko wspomnienia. Taką przynajmniej wiarę pokładam w rozpoczętych inicjatywach.

Opinie czytelników


O książce:
Drzewo Anioła

Pojednanie z przeszłością. Lucinda Riley, znana przede wszystkim z cyklu "Siedem sióstr", daje nam do ręki powieść wyjątkową. Wielowąt...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd