15-02-2017
Wraca temat ustawy o książce Autor: LubimyCzytać

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński spotka się z przedstawicielami rynku książki w sprawie ustawy o jednolitej cenie książki. 2 marca br. zostanie zaprezentowany projekt ustawy, a opinie na jej temat przedstawią środowiska związane z książką w Polsce. 

15-02-2017
Nowa powieść Ingara Johnsruda Autor: LubimyCzytać

Fredrik Beier przekroczył swój próg wytrzymałości. Rozwód, śmierć dziecka, nieudane śledztwo, które pociągnęło za sobą wiele ofiar... Budząc się w szpitalnym łóżku, Beier wie, że kilka pigułek więcej popitych alkoholem i byłby już tylko legendą norweskiej policji. Właśnie ukazuje się powieść „Straceńcy” Ingara Johnsruda, kontynuacja „Naśladowców”.

14-02-2017
Wytypuj zwycięzców i wygraj książki Autor: LubimyCzytać

Jakie tytuły zwyciężą w plebiscycie Książka Roku 2016 lubimyczytać.pl  w kategoriach Literatura obyczajowa, romans oraz Horror? Czas na Wasze typy! Za prawidłowe wskazanie zwycięzców plebiscytu Książka Roku 2016 macie szansę otrzymać trzy książki z danego gatunku.

14-02-2017
Słoneczne, ciche miasta Tove Autor: LubimyCzytać

„SUN CITIES te wspaniałe, spokojne miasteczka są ożywcze niczym stare wino… To raj na ziemi. Wieczne słońce – gwarantowane!” Ten cytat z amerykańskiej broszury otwiera książkę „Słoneczne miasto”, obejmującą dwie niewielkie powieści niezrównanej Tove Jansson.

13-02-2017
Nowy numer „Książek. Magazynu do czytania” Autor: LubimyCzytać

Możliwe, że niektórym z Was w walentynki serce zabije szybciej: 14 lutego premierę ma kolejny numer „Książek. Magazynu do czytania”. Na okładce geniusz do przytulania, David Foster Wallace, a w środku wywiady m.in. z Péterem Nádasem i Martinem Widmarkiem. Czego jeszcze możecie spodziewać się po tym wydaniu magazynu?

13-02-2017
Patronaty tygodnia Autor: LubimyCzytać

W ten poniedziałek polecamy siedem nowości wydawniczych, które ukazały się pod patronatem lubimyczytać.pl. Co znajdziecie wśród nich? Jak zwykle sporo powieści – niektóre z nich urywają łeb, w niektórych pojawia się pies, a w jeszcze innych – ożywa pewna nieprzeciętna Polka, której zdarzało się iść za głosem serca wbrew konwenansom. Sprawdźcie!

09-02-2017
Magazyn Literacki Książki wybrał Książki Roku Autor: LubimyCzytać

Już po raz piętnasty redakcja „Magazynu Literackiego Książki” przyznała Nagrody za Książki Roku. Jednocześnie wręczone zostały również wyróżnienia za Audiobook Roku, dla Wydawcy Roku 2016, za Wydarzenie Roku 2016 i dla Człowieka Roku 2016.

10-02-2017
We Francji powstanie Muzeum Witolda Gombrowicza Autor: LubimyCzytać

W budynku, którym ostatnie lata życia spędził Witold Gombrowicz, powstaje poświęcone mu muzeum. Pomieszczenia w Villi Alexandrine w Vence koło Nicei zostaną zaadaptowane na potrzeby Muzeum Witolda Gombrowicza. Porozumienie w tej sprawie podpisano 6 lutego 2017 w MKiDN.

09-02-2017
Powstanie film „Vita & Virginia” Autor: LubimyCzytać

Eva Green i Gemma Arteron zagrają w filmie „Vita & Virginia” w reżyserii Chanyi Button. Będzie to historia relacji Virginii Woolf (Green) i Vity Sackville-West (Arteron), na kanwie której powstała jedna z najsłynniejszych powieści Woolf „Orlando”.

08-02-2017
Wytypuj zwycięzców i wygraj książki Autor: LubimyCzytać

Jakie tytuły zwyciężą w plebiscycie Książka Roku 2016 lubimyczytać.pl? Czas na Wasze typy! Które książki zwyciężą w kategoriach Literatura piękna i Powieść historyczna? Za prawidłowe wskazanie zwycięzców plebiscytu Książka Roku 2016 macie szansę otrzymać trzy książki z danego gatunku.

Opinie czytelników


O książce:
Hashtag

Najsłabsza z książek Mroza, jakie czytałam. Bohaterowie antypatyczni, fabuła to stek nieprawdopodobnych, wydumanych bzdur, poza tym przez większość c...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd