01-02-2017
Szymborska po hiszpańsku Autor: LubimyCzytać

30 stycznia w hiszpańskich księgarniach pojawiła się 500-stronicowe wydanie prozatorskich tekstów Wisławy Szymborskiej, laureatki Literackiej Nagrody Nobla, w przekładzie Manuela Bellmunta Serrano. Książka została opublikowana przez wydawnictwo Malpaso.

31-01-2017
3. edycja festiwalu „Odnalezione w tłumaczeniu” Autor: LubimyCzytać

Gdańskie Spotkania Tłumaczy Literatury „Odnalezione w tłumaczeniu” organizowane przez Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku to jedyny w Polsce festiwal literacki poświęcony w całości sztuce translacji. Podczas trzeciej edycji wydarzenia porozmawiamy o wielkiej literaturze, która powstaje w językach pozacentralnych.

30-01-2017
Nowa powieść Camilli Läckberg i wizyta autorki w Polsce! Autor: LubimyCzytać

Camilla Läckberg - szwedzka autorka kryminałów z Eriką Falck i Patrickiem Hedströmem, dziejących się w miejscowości Fjällbaca, opublikowała na swoim fanpage'u, że w kwietniu tego roku wyjdzie jej najnowsza, dziesiąta już powieść zatytułowana "Czarownica". Już w październiku możemy spodziewać się polskiego wydania. 

30-01-2017
Patronaty tygodnia Autor: LubimyCzytać

W tym tygodniu w księgarniach pojawią się m.in. bałkańska opowieść napisana sercem zakochanej kobiety, spektakularny finał cyklu fantasy „Krucze pierścienie”, reportaż o kryminalnej Polsce i kryminał z elementami horroru. Polecamy nowości wydawnicze, które ukazały się pod naszym patronatem. 

27-01-2017
„Don Kichot” w ilustracjach Józefa Wilkonia Autor: LubimyCzytać

„Don Kichot" w interpretacji Józefa Wilkonia jest tematem wystawy, jaka została otwarta we wtorek 24 stycznia w Galerii Opera w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. Na wystawie prezentujemy Niezwykłe Prace Niezwykłego Artysty, stwierdził Artus Matys, współorganizator tego wydarzenia, wiceprezes Fundacji Chain. ​

27-01-2017
Konkurs Poetycki im. Klemensa Janickiego Autor: LubimyCzytać

Czy są na sali poeci? Jeśli tak, to jest to informacja dla Was! Do 15 marca możecie przesyłać swoje utwory i wziąć udział w konkursie im. Klemensa Janickiego organizowanym przez poznańskie Centrum Kultury ZAMEK.

26-01-2017
Obejrzyjcie zwiastun "Opowieści podręcznej" Autor: LubimyCzytać

O przeniesieniu powieści Margaret Atwood „Opowieść podręcznej” na mały ekran pisaliśmy już dwukrotnie. Serial będzie miał swoją premierą na platformie Hulu 26 kwietnia. Zapraszamy was do obejrzenia zwiastuna tej dystopijnej produkcji, która w obecnych czasach nie staciła nic (niestety) na swojej aktualności.

25-01-2017
Literacki przewodnik po nominacjach do Oscarów Autor: LubimyCzytać

Jak co roku o tej porze świat filmów został zelektryzowany przez nominacje do Oscarów, czyli jednych z ważniejszych nagród filmowych. Kilka spóśród nominowanych tytułów powstało w oparciu o książki. Sprawdźcie jakie!

25-01-2017
Geniusz zbrodni [konkurs] Autor: LubimyCzytać

W prowincjonalnym miasteczku dochodzi do wypadku. Kierowca ciężarówki zasłabł za kierownicą i staranował stojący na parkingu samochód. Wypadek okazuje się jednak dużo bardziej makabryczny, kiedy w bagażniku potrąconego auta policja znajduje ludzkie głowy. To początek nowej książki Chrisa Cartera „Geniusz zbrodni”, którą możecie wygrać w trwającym w serwisie konkursie.

25-01-2017
Znamy pierwszych gości Literackiego Sopotu Autor: LubimyCzytać

Środek zimy, ale myślami możemy przenieść się na chwilę do sierpnia. To właśnie wtedy odbędzie się szósta edycja festiwalu Literacki Sopot. Jego motywem przewodnim będzie literatura hiszpańskojęzyczna.

Opinie czytelników


O książce:
Miasteczko Salem

Książkę przeczytałam już dawno temu.Zanim jeszcze założyłam konto na Lubimy czytać....Jedyne co pamiętam to,że wywarła na mnie ogromne znaczenie. Nie...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd