31-12-2016
Szczęśliwego Nowego Roku! Autor: LubimyCzytać

Za nami kolejny rok! Rok obfitujący zarówno w wesołe, jak i smutne chwile. Rok, w którym czytaliśmy dobre książki, słabe książki, genialne książki, rok w którym poznaliśmy wybitnych pisarzy i też tych kiepskich. Przed nami nowy rok! A wraz z nim - nowe nadzieje, nowe wyzwania, nowe książki, nowe postanowiania!

29-12-2016
Książki nagrodzone w 2016 roku Autor: LubimyCzytać

Koniec roku to czas podsumowań. Na fali uniesień i wzruszeń typu „było, minęło” przypominamy również, jakie książki zostały wyróżnione w tym roku najważniejszymi polskimi nagrodami literackimi. Co już przeczytaliście, a jakich tytułów na pewno nie dopiszecie do swojej niekończącej się listy „do przeczytania”? Jacy twórcy zostali wyróżnieni w tym roku?

29-12-2016
Nagroda Kapuścińskiego – zgłoszenia Autor: LubimyCzytać

Organizatorzy Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki zapraszają wydawców książek i wszystkich czytelników literatury faktu do zgłaszania swoich kandydatury do 8. edycji Nagrody. Zgłoszenia można przesyłać do 15 stycznia.

28-12-2016
Odeszli... Autor: LubimyCzytać

2016 rok nadal zbiera swoje żniwo. 24 grudnia umarł Richard Adams, autor „Wodnikowego wzgórza”, 25 grudnia umarł muzyk i piosenkarz George Michael, a wczoraj Carrie Fisher - aktorka i pisarka, znana głównie jako Księżniczka Leia z „Gwiezdnych wojen”. 

24-12-2016
Zaczytanych Świąt Autor: LubimyCzytać

Drodzy Czytelnicy! Z okazji Gwiazdki życzymy Wam stosu porywajacych, satysfakcjonujących lektur pod choinką i mnóstwa wolnego czasu na ich czytanie! Po prostu Zaczytanych Świąt!

22-12-2016
Spełniamy życzenia [wyniki konkursu] Autor: LubimyCzytać

Cały zespół redakcji LC z uwagą czytał nadesłane przez Was na konkurs życzenia świąteczne. Spłynęła do nas lawina pięknych życzeń pełnych gier literackimi skojarzeniami. Nie raz rozbawiliście nas, nie raz wywołaliście uśmiech na naszych twarzach. Trudno było wybrać laureatów, ale w końcu się udało. Poznajcie wyniki konkursu!

21-12-2016
Wyjątkowe, wspólne dzieło 20 autorów na aukcji WOŚP Autor: LubimyCzytać

Zdobycie książki łączącej w sobie kryminał, romans, a nawet opowiadania dla dzieci, dodatkowo podpisanej przez jej autorów, to nie lada gratka. Tym większa, że licytując ją, dokładamy się do niezwykłej akcji pomocy dzieciom i osobom starszym. Zachęcają do tego Targi w Krakowie, które po raz kolejny zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

19-12-2016
Obejrzyjcie zwiastun „Kręgu“ Autor: LubimyCzytać

W Polsce książka Dave'a Eggersa „Krąg” przeszła bez większego echa. Może ekranizacja z Tomem Hanksem i Emmą Watson sprawi, że więcej czytelników sięgnie po tę współczesną antyutopię, a potem zapragnie na stałe odłączyć się od Internetu?

20-12-2016
Co nas kręci, co nas… wciąga Autor: LubimyCzytać

Coraz dłuższe zimowe wieczory sprzyjają czytaniu. Zwłaszcza gdy mamy pod ręką książki, które nie pozwalają nam się oderwać od lektury. Oto tytuły, które najbardziej wciągają użytkowników Czytelni w Play, usługi dającej nieograniczony dostęp do ponad 16 tys. ebooków. Po wszystkie można sięgnąć bezpłatnie, testując usługę aż przez miesiąc.

19-12-2016
Dawnych wspomnień czar Autor: LubimyCzytać

Są takie sytuacje, w których nie potrafimy wskazać twórcy dzieła. Są takie piosenki, które nucimy, nie wiedząc nawet, kto jest autorem słów bądź melodii. Zapamiętujemy wykonawców. A ci, których talentowi zawdzięczamy te perełki, pozostają w ich cieniu.

Opinie czytelników


O książce:
Miasteczko Salem

Książkę przeczytałam już dawno temu.Zanim jeszcze założyłam konto na Lubimy czytać....Jedyne co pamiętam to,że wywarła na mnie ogromne znaczenie. Nie...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd