30-11-2016
Współczesne i historyczne traumy rodzinne Autor: LubimyCzytać

Czeska Praga, koniec XVII w. Szymon Abeles, żydowski chłopiec, który chciał przejść na chrześcijaństwo, umiera we własnym domu w niewyjaśnionych okolicznościach. W mieście roznosi się podsycana przez władze plotka, że chłopiec zginął z rąk ojca. Ta śmierć staje się iskrą, która na nowo rozpala skrywaną przez lata nienawiść. O książce Marka Tomana „Straszna nowina o okrutnym mordzie Szymona Abelasa”.

01-12-2016
Historia pewnej wrogości Autor: LubimyCzytać

Ojciec Jan Kronsztadzki prosił Boga, żeby zabił Lwa Tołstoja. W kazaniach nazywał go szatanem i fałszywym lisem. O ojcu Janie Tołstoj mówił „poczciwy staruszek”. Oto historia nienawiści między uwielbianym pisarzem i kapłanem ukochanym przez lud. 

30-11-2016
Co nowego w Czytelni w Play? Autor: LubimyCzytać

Jesienne, sprzyjające lekturze wieczory coraz dłuższe. Stale powiększający się księgozbiór, w skład którego wchodzi wiele najciekawszych nowości na rynku wydawniczym. Do tego możliwość czytania nie tylko na smartfonach i tabletach, ale na coraz liczniejszych modelach czytników ebooków. To tylko niektóre powody, dla których warto sięgnąć po ebooki dostępne w Czytelni w Play.

29-11-2016
Nowości w serii Mundus Autor: LubimyCzytać

W księgarniach pojawiły się dwie nowości z serii Mundus: „Spadkobiercy zapomnianych królestw” i „Judasz. Biografia kulturowa”. Czy Judasz był zły do szpiku kości, czy też zarzuty stawianie mu przez chrześcijaństwo to pomyłka sądowa? Jak żyją jazydzi, koptowie czy mandejczycy? M.in. na te pytanie odpowiadają autorzy książek.

29-11-2016
Ekranizacja „Lion. Droga do domu” Autor: LubimyCzytać

„Slumdog. Milioner z ulicy” był fikcją. Tę historię napisało życie. „Lion. Droga do domu” to poruszający, pełen emocji i niezwykłej energii film producentów nagrodzonego Oscarem „Jak zostać królem”. Do kin wchodzi 2 grudnia. Już dziś rozdajemy wejściówki na pokazy filmu.

28-11-2016
Fotografia – namiętność, pasja i powołanie Autor: LubimyCzytać

Świadek epoki? Za mało powiedziane: Tadeusz Rolke to świadek kilku epok, w dodatku wyjątkowy, bo wszystkie utrwalił na swych fotografiach, a pierwszy aparat kupił w szkole od kolegi w 1944 roku jako piętnastolatek. 

26-11-2016
Bez właściwego odbiorcy ironia nie działa Autor: LubimyCzytać

Na amerykańskich lotniskach codziennie lądują setki utalentowanych artystów, ale tylko nielicznym udaje się coś osiągnąć. Dlaczego właśnie Janusz Głowacki, nieznany w Nowym Jorku pisarz, zainteresował Arthura Penna, Dianne Wiest, Malcolma McDowella czy Christophera Walkena? Talent? Elżbieta Baniewicz stworzyła pełną zwrotów akcji opowieść o losach pisarza, którego stan wojenny zastał w Londynie i który postanowił nie wracać.

28-11-2016
Patronaty tygodnia Autor: LubimyCzytać

Kolejny poniedziałek, kolejne zestawienie nowości wydawniczych. Kryminały, thrillery, sensacja i coś na ukojenie serc – dla każdego czytelnika coś miłego. Sprawdźcie, jakie tytuły pod naszym patronatem pojawią się w najbliższych dniach w księgarniach.

25-11-2016
Black Friday - czas na zakupy! Autor: LubimyCzytać

Dzisiaj przypada dzień, w którym najlepiej robić zakupy. Również te książkowe. Prezentujemy oferty kilku wybranych księgarń i wydawnictw, w których kupicie książki z naprawdę sporym rabatem.

25-11-2016
Czarny piątek, czarne okładki Autor: LubimyCzytać

Z okazji Black Friday, trochę przewrotnie, przedstawiamy zestawienie książek z czarnymi okładkami. Okazuje się, że w czerni do twarzy jest wszystkim gatunkom.

Opinie czytelników


O książce:
The Still Alarm

No, gdyby tak wszyscy reagowali na sytuacje kryzysowe jak Ed i Bob, to zdecydowanie mniej ludzi ginęłoby w takich incydentach. Hotel się pali? Sp...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd