31-10-2016
Patronaty tygodnia Autor: LubimyCzytać

Dziesięć kolejnych tytułów, które ukazały się w październiku w tygodni targowym, i jedna powieść listopadowa. Na jakie książki warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy, sugerujemy, informujemy.

28-10-2016
W Krakowie trwa Festiwal Conrada Autor: LubimyCzytać

Niemal stu gości z Polski i z zagranicy, ponad osiemdziesiąt spotkań, dyskusji, pasm filmowych i warsztatów. Kraków do 30 października przyjął rolę europejskiej stolicy literatury, gdzie spotkać można m.in. Michaela Cunninghama, autora słynnych „Godzin”, Australijczyka Richarda Flanagana, którego „Księga ryb Williama Goulda” jest już powieścią kultową, czy najmłodszą laureatkę nagrody Bookera, pisarkę Eleanor Catton.

27-10-2016
Nowa książka Raymonda Khoury’ego Autor: LubimyCzytać

14 września ukazała się najnowsza książka Raymonda Khoury’ego, autora międzynarodowych bestsellerów, a także scenarzysty, producenta filmowego i telewizyjnego. Zapraszamy na spotkania z pisarzem, które odbędą się w Warszawie i Krakowie, gdzie będzie gościem Międzynarodowych Targów Książki w dniach 29-30 października.

26-10-2016
Man Booker Prize dla Paula Beatty’ego Autor: LubimyCzytać

Poznaliśmy nazwisko laureata tegorocznej edycji nagrody Man Booker Prize for Fiction. Jury zdecydowało się wyróżnić książkę „The Sellout” Paula Beatty’ego, która ukazała się w 2016 roku nakładem wydawnictwa Oneworld – tego samego, które może szczycić się wydaniem książki zeszłorocznego laureata, Marlona Jamesa, „Krótka historia siedmiu zabójstw”.

27-10-2016
Wpisz się do Wielkiej Księgi Dobrych Myśli Autor: LubimyCzytać

Z okazji premiery nowej powieści Magdaleny Witkiewicz „Pracownia dobrych myśli" klub książkowy „Ona czyta” oraz wydawnictwo Filia zapraszają do udziału w nowym projekcie: wpisujcie słowa, które są dla Was ważne i pomagają Wam dostrzec jasne strony życia. W efekcie powstanie Wielka Księga Dobrych Myśli.

26-10-2016
Do zobaczenia na Targach Książki w Krakowie! Autor: LubimyCzytać

W czwartek 27 października rozpoczynają się Targi Książki w Krakowie. W tegorocznej edycji imprezy udział weźmie około 760 gości: pisarzy, poetów, publicystów, aktorów, muzyków. Prezentujemy zestawienie spotkań przygotowanych przez wydawców i zapraszamy na wydarzenia organizowane przez lubimyczytać.pl.

24-10-2016
Kraków 2033. Ponownie Autor: LubimyCzytać

Paweł Majka, dwukrotny laureat nagrody Żuławskiego, powraca do Uniwersum Metra 2033, by swoją nieokiełznaną wyobraźnią uchylić kolejne zasłony skrywające Kraków A.D. 2033. Premiera jego najnowszej książki już 9 listopada.

24-10-2016
Patronaty tygodnia Autor: LubimyCzytać

W czwartek rozpoczynają się Targi Książki w Krakowie – czas wzmożonej liczby premier wydawniczych. Nie zdziwi więc chyba nikogo, jeśli powiemy, że w najbliższych dniach ukaże się wiele naprawdę ciekawych tytułów. Przedstawiamy te, które objęliśmy naszym patronatem. Polecamy!

21-10-2016
Czytamy w weekend Autor: LubimyCzytać

Przed nami kolejny jesienny weekend, kiedy chyba wszystkie mole książkowe jednoczy jedno pragnienie: zaszyć się w domu, nigdzie nie wychodzić i oddawać się bezkarnej lekturze. Kubek kawy lub herbaty pod ręką, kieliszek wina, muzyka w tle… Czegoś jeszcze brakuje? Oto książki, z którymi spędzi weekend redakcja LC.

21-10-2016
Międzynarodowi wydawcy Nesbø świętują Autor: LubimyCzytać

W czasie Targów Książki we Frankfurcie nad Menem spotkali się wydawcy książek Jo Nesbø z całego świata, by wspólnie świętować pobicie rekordów sprzedaży. Jak dotąd, czytelnicy kupili łącznie ponad 30 milionów egzemplarzy powieści norweskiego pisarza. Wydawcy Nesbø prognozują, że rok 2017 będzie rokiem Nesbø.

Opinie czytelników


O książce:
Królowie Wyldu

Genialne i nowatorskie podejście do heroic fantasy. Co zrobią herosi minionych dekad, kiedy zostaną zmuszeni aby po latach znowu wyruszyć na szlak, pl...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd