03-10-2016
Patronaty tygodnia Autor: LubimyCzytać

Przed nami kolejny miesiąc obfitujący w premiery. Dziś polecamy książki, które ukażą się w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Wśród nich znajdą się powieści, kontynuacje cykli i tytuły wyróżnione nagrodami literackimi. Jakie? Sprawdźcie! Polecamy!

30-09-2016
Nowe przekłady znanych książek Autor: LubimyCzytać

30 września na całym świecie obchodzony jest Dzień Tłumacza. Z tej okazji mamy dla Was dwie wiadomości – obie dobre. Po pierwsze, wprowadziliśmy nową funkcjonalność, dzięki której każdy tłumacz otrzymał indywidualną podstronę i możliwość jej edycji. Po drugie, przypominamy sobie nowe przekłady znanych książek.

30-09-2016
„Belgravia” – tajemnica, miłość i intrygi w XIX-wiecznym Londynie Autor: LubimyCzytać

28 września nakładem wydawnictwa Marginesy ukazała się powieść „Belgravia" napisana przez Juliana Fellowesa, autora scenariusza popularnego serialu „Downton Abbey" i nagrodzonego Oscarem filmu „Gosford Park". Ta historia wydarzyła się dwa wieki temu, a mimo to jej bohaterowie nie różnią się tak bardzo od nas.

29-09-2016
Pełen zwiastun „Fantastycznych zwierząt”! Autor: LubimyCzytać

Na siedem tygodni przed premierą wytwórnia Warner Bros. wypuściła pełen zwiastun filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Wreszcie mamy okazję lepiej przyjrzeć się rzeczonym fantastycznym stworzeniom, które uciekły z walizki Newta Scamandra!

 

28-09-2016
Nowy Dan Brown w 2017 Autor: LubimyCzytać

W połowie października do kin wchodzi ekranizacja powieści „Inferno”, a Dan Brown poinformował dzisiaj na swoim koncie na twitterze, że już za rok, dokładnie 26 września 2017 ukaże się kolejna część przygód specjalisty od symboli Roberta Langdona zatytułowana "Origin". 

29-09-2016
5. edycja Bruno Schulz. Festiwal – program Autor: LubimyCzytać

Zbliża się kolejna, piąta już edycja Bruno Schulz. Festiwal, która odbędzie się w dniach 10-16 października we Wrocławiu. W tym roku festiwal jest częścią literackiego programu Europejskiej Stolicy Kultury i Światowej Stolicy Książki UNESCO Wrocław 2016. 

28-09-2016
„Bracia Burgess” – opowieść o dynamice rodzinnych relacji Autor: LubimyCzytać

O Elizabeth Strout pisano, że ożywia codzienność z zadziwiającą mocą i ma wspaniały dar uczłowieczania bohaterów. W ręce polskich czytelników trafiają właśnie „Bracia Burgess” – powieść uchodząca za najlepszą w dorobku pisarki. Na jej podstawie Robert Redford produkuje miniserial dla telewizji HBO.

27-09-2016
12. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania – program Autor: LubimyCzytać

Tegoroczna edycja festiwalu poświęconego krótkiej formie prozatorskiej odbędzie się pod hasłem „Historia przyszłości”, z udziałem autorów m.in. z Izraela, Finlandii, Austrii i Szwajcarii. Przed nami cztery dni święta literatury wraz z pokazami filmowymi, futurystyczną wystawą i warsztatami dla dzieci. 

27-09-2016
Ukazuje się kontynuacja sagi „Czary codzienności” Autor: LubimyCzytać

28 września ukazuje się nowa powieść Agnieszki Krawczyk „Przyjaciele i rywale”, drugi tom malowniczej sagi „Czary codzienności”. Z okazji premiery książki na fanpage’u autorki trwa akcja Czary codzienności, w której powstaje galeria zdjęć pięknych chwil pełnych magii. 

26-09-2016
Spotkania z Bernhardem Aichnerem Autor: LubimyCzytać

Bernhard Aichner to autor dobrze przyjętej przez polskich czytelników powieści „Mścicielka”, pierwszej części cyklu o Blum, właścicielce zakładu pogrzebowego, która rozpoczęła krwawą wendetę po śmierci męża. W połowie września ukazała się jej kontynuacja „Dom śmierci”. Wkrótce będzie można spotkać się z Aichnerem w Warszawie i Katowicach. 

Opinie czytelników


O książce:
Miasteczko Salem

Książkę przeczytałam już dawno temu.Zanim jeszcze założyłam konto na Lubimy czytać....Jedyne co pamiętam to,że wywarła na mnie ogromne znaczenie. Nie...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd