31-08-2016
Już dziś premiera najnowszej książki z Uniwersum Metro 2033 Autor: LubimyCzytać

„Prawo do życia” to kontynuacja książki Denisa Szabałowa „Prawo do użycia siły”. Ta trzymająca w napięciu, wartka i realistyczna do bólu powieść wyszła spod pióra człowieka, który wie prawie wszystko o broni, survivalu i sztukach walki. Ale nie obawiajcie się – Szabałow nie stworzył kolejnego poradnika przetrwania! ​

01-09-2016
Dni Nagrody Literackiej Gdynia 2016 Autor: LubimyCzytać

Zapraszamy na Dni Nagrody Literackiej GDYNIA 2016, które odbędą się w dniach 8-11 września w Muzeum Miasta Gdyni. Tegorocznemu finałowi NLG towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje, w tym premiera 27. numeru „Kwartalnika Artystycznego Bliza” poświęconego Nagrodzie z udziałem m.in. Pawła Huellego i Agaty Bielik-Robson, koncert Macieja Fortuny „Szymborska”, ruszy też Czytelnia Dworcowa, a aktorzy poproszą pasażerów o Słowo do kontroli. 

31-08-2016
Nowa powieść Carlosa Ruiza Zafóna Autor: LubimyCzytać

Szykuje się nie lada gratka dla fanów Carlosa Ruiza Zafóna! W połowie listopada ukaże się długo oczekiwana kontynuacja sagi Cmentarz zapomnianych książek! Nowa powieść będzie zatytułowana „El laberinto de los espiritus”.

31-08-2016
Narodowe Czytanie „Quo vadis“ Autor: LubimyCzytać

W pierwszy weekend września cała Polska będzie czytać „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. W ramach akcji czytano już „Pana Tadeusza”, dzieła Fredry, Trylogię o „Lalkę”.

30-08-2016
Podobał Ci się "Promyczek"? Sięgnij po "Gusa"! Autor: LubimyCzytać

Kim Holden to autorka powieści młodzieżowych. Pisze książki chwytające za serce, wbijające w fotel, książki, po przeczytaniu których trudno jest wrócić do rzeczywistości. Zachęcamy do przeczytania wywiadu z autorką „Promyczka” - premiera kolejnej książki, zatytułowanej „Gus” już 7 września! Tylko u nas przedpremierowy fragment książki.

29-08-2016
Powstanie ekranizacja „Wszystko, co lśni“ Autor: LubimyCzytać

Stacja telewizyjna BBC Two poinformowała, że powstanie serial na podstawie nagrodzonej w 2013 Man Booker Prize powieści Eleonor Catton „Wszystko, co lśni”. Autorka książki będzie odpowiedzialna za adaptację - szykuje się prawdziwa literacko-serialowa uczta! Eleonor Catton w tym roku odwiedzi też Kraków podczas Festiwalu Conrada.

30-08-2016
„Julieta“ nowy film Pedro Almodovara Autor: LubimyCzytać

2 września do kin wchodzi film Pedro Almodóvara „Julieta” - inspiracją do jego nakręcenia były trzy opowiadania Alice Munro z tomu „Uciekinierka”. Jeśli jesteście ciekawi co wyszło z połączenia literackiego geniuszu kanadyjskiej pisarki i hiszpańskiego temperamentu Almodóvara koniecznie wybierzcie się do kina!

26-08-2016
Zapytaj je, o co tylko chcesz! Autor: LubimyCzytać

Na rozpoczynającym się za niecały miesiąc Poznańskim Festiwalu Kryminału Granda odbędzie się m.in. spotkanie z dwiema pisarkami kryminałów: Joanną Opiat-Bojarską i Katarzyną Puzyńską, podczas którego autorki będą musiały zmierzyć się z prowadzącą Anną Misztak i... waszymi pytaniami!

25-08-2016
Nowy przekład Joyce'a Autor: LubimyCzytać

Nakładem Biura Literackiego ukazał się przetłumaczony przez Adama Poprawę i opatrzony jego posłowiem młodzieńczy zbiór prozatorski Jamesa Joyce'a pt. „Epifanie”, na który złożyło się czterdzieści krótkich zapisków. Teksty epifanii, powstające w latach 1901-1902 i 1904, ujrzały światło dzienne dopiero ponad dwadzieścia lat po śmierci Joyce'a, kiedy to w 1965 roku, staraniem Roberta Scholesa i Richarda M. Kaina, udało się opublikować zachowane fragmenty.

24-08-2016
117 urodziny bibliotekarza Autor: LubimyCzytać

Jorge Luis Borges zaliczany jest do najważniejszych i najbardziej innowacyjnych pisarzy XX wieku. Dziś przypada 117 rocznica jego urodzin. Z tej okazji przedstawiamy Wam pokrótce jego osobę i twórczość.

Opinie czytelników


O książce:
Mia Ziemianka

Bardzo dobra, pouczająca lektura ze wspaniałymi malunkami w środku. Otwiera Cię, każe przemyśleć swoje podejście do pewnych spraw na nowo. Pomaga dzie...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd