29-07-2016
Jason Bourne powraca, by kopać tyłki Autor: Marcin Zwierzchowski

Bourne to ciekawy przypadek postaci literackiej, która wyrosła poza książki i której popularność w nowym medium, filmach, przyćmiewa oryginały do tego stopnia, że pewnie ledwie garstka widzów je kojarzy. Nowy obraz w serii, „Jason Bourne”, właśnie wchodzi do kin.

30-07-2016
Chrząszcz zabrzmi w trzcinie już w niedzielę Autor: LubimyCzytać

W Szczebrzeszynie już w niedzielę 31 lipca rozpoczyna się Festiwal Stolica Języka Polskiego. Jego motywem przewodnim jest poezja Bolesława Leśmiana. Z tej okazji wiersz „Dziewczyna” czytają festiwalowi goście, m.in. Krystyna Czubówna, Joanna Szczepkowska, Łukasz Orbitowski i Zbigniew Wodecki. 

27-07-2016
Nominacje do Man Booker Prize 2016 Autor: LubimyCzytać

Dziś w południe poznaliśmy tytuły trzynastu książek nominowanych do tegorocznej Man Booker Prize - jednej z najważniejszych nagród literackich. Wśród nich „Mam na imię Lucy” Elizabeth Strout, „Byłam Eileen” Ottessy Moshfegh - książki, które już ukazały się w Polsce.

26-07-2016
IV edycja konkursu na fan fiction Uniwersum Metro 2033 Autor: LubimyCzytać

Wydawnictwo Insignis ogłasza czwartą edycję konkursu literackiego na opowiadanie z Uniwersum Metro 2033 i zapowiada nową książkę w kultowej serii.

22-07-2016
Ostatnie dni naboru na Kurs Pisania Kryminałów! Autor: LubimyCzytać

Zegar tyka nieubłaganie... jeszcze tylko do niedzieli możecie wysyłać zgłoszenia na półroczny na Kurs Pisania Kryminałów Miasta Literatury UNESCO, który rozpocznie się 3 września.
 

22-07-2016
Horoskop LC – nowa zabawa w serwisie Autor: Lucinda i_Luciej

Mamy dla Was niespodziankę! W poniedziałek ruszy nowa zabawa w serwisie. Dzięki niej pojawią się nowe funkcjonalności. O co chodzi? Co się z tym wiąże? I co Wy będziecie z tego mieli? - spieszymy z odpowiedziami na te pytania.

21-07-2016
Włodzimierz Odojewski nie żyje Autor: LubimyCzytać

20 lipca zmarł Włodzimierz Odojewski – pisarz, autor scenariuszy scenicznych i słuchowisk radiowych, przedstawiciel tzw. pokolenia Współczesności. Miał 86 lat.

22-07-2016
Nadmorskie święto książek Autor: LubimyCzytać

W ostatni weekend lipca - w dniach od 29 do 31 lipca – w Gdyni odbędzie się 5. Nadmorski Plener Czytelniczy. To już piąta edycja wydarzenia. Tym razem czekają nas spotkania z 60 autorami i 95 wydawcami.

21-07-2016
Kolejne ekranizacje: Zelazny, De Vigan, Pratchett Autor: LubimyCzytać

Nie wszyscy czytelnicy cieszą się z faktu, że ich ukochane książki będą ekranizowane. Pojawiają się obawy, że aktorzy nie będą pasować, że reżyser nie da rady, a scenarzysta nigdy nie będzie lepszy niż pisarz. No cóż – czy tego chcemy czy nie przemysł filmowy czerpie z literatury pełnymi garściami – zobaczcie jakie trzy nowe ekranizacje nam się szykują.

20-07-2016
Stephenie Meyer wydaje thriller szpiegowski Autor: LubimyCzytać

Stephenie Meyer - znana głównie ze swojej wampirzej sagi dla młodzieży „Zmierzch” postanowiła wydać pierwszą książkę dla dorosłych. „The Chemist” ma opowiadać o agentce pracującej dla amerykańskiego rządu, która chcąc nie chcąc musi wykonać ostatnie zadanie dla swojego pracodawcy. Amerykańska premiera przewidziana jest na 15 listopada tego roku.

Opinie czytelników


O książce:
Geekerella

https://podrugiejstronieokladki6.blogspot.com/2018/12/geekerella-ashley-poston.html Kopciuszek, który był geekiem. Kiedy zobaczyłam pierwszy raz tę...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd