30-06-2016
Cormac McCarthy żyje Autor: LubimyCzytać

Jeśli jesteście użytkownikami twittera to we wtorek mogliście wśród licznych twittów znaleźć ten jeden, informujący o śmierci autora „Drogi” Cormaca McCarthy'ego. Na szczęście dla literatury światowej - ten wpis okazał się tylko głupim żartem.

30-06-2016
Julia Roberts i Owen Wilson w ekranizacji "Cud chłopaka" Autor: LubimyCzytać

O tym, że będzie ekranizacja książki R.J. Palacio „Cud chłopak” wiadomo już od dłuższego czasu. Najpierw pojawiła się informacja, że w rolę matki Augusta wcieli się Julia Roberts. Wczoraj potwierdzono, że w roli ojca obsadzono Owena Wilsona. Augusta zagra Jacob Tremblay - chłopiec znany z ekranizacji „Pokoju” Emmy Donoghue.

28-06-2016
Przyznano Nagrody Locusa Autor: LubimyCzytać

W sobotę w Seattle przyznano coroczne prestiżowe Nagrody Locusa. Jest to seria nagród literackich przyznawanych przez miesięcznik „Locus”, zajmujący się literaturą fantastyczną. Nagroda została po raz pierwszy wręczona w 1971 roku. W tym roku wśród laureatów i laureatek są Naomi Novik, Terry Pratchett, Ken Liu, Neil Gaiman i George R.R. Martin.

27-06-2016
Półroczny Kurs Pisania Kryminałów. Zbrodnia nie pisać! Autor: LubimyCzytać

Tylko do 24 lipca można nadsyłać zgłoszenia do udziału w półrocznym Kursie Pisania Kryminałów Miasta Literatury UNESCO, który rozpoczyna się 3 września. Zajęcia z uczestnikami poprowadzą m.in. królowa polskiego kryminału Katarzyna Bonda oraz autorzy popularnych powieści: Katarzyna Puzyńska i Mariusz Czubaj.

27-06-2016
Anna Janko laureatką Gryfii Autor: LubimyCzytać

W sobotę wieczorem poznaliśmy tegoroczną laureatkę Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia. Została nią Anna Janko za książkę "Mała zagłada" (Wydawnictwo Literackie). Nagroda przyznawana jest corocznie przez "Kurier Szczeciński" za najlepszą książkę napisaną przez kobietę.

27-06-2016
Szczebrzeszyn Stolicą Języka Polskiego – po raz drugi Autor: LubimyCzytać

Coraz mniej czasu zostało do drugiej edycji festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. W malowniczej miejscowości z publicznością spotkają się m.in. Wiesław Myśliwski, Olga Tokarczuk, Szczepan Twardoch i Mariusz Szczygieł. Gwiazdą muzycznej sceny będzie Zbigniew Wodecki z zespołem Mitch&Mitch. Impreza potrwa od 31 lipca do 8 sierpnia.

23-06-2016
Rzeźbiarz śmierci [KONKURS] Autor: LubimyCzytać

Studentka pielęgniarstwa przeżywa szok, gdy odkrywa, że jej pacjent, prokurator Derek Nicholson, został brutalnie zamordowany we własnym łóżku. Tak zaczyna się książka Chrisa Cartera, „Rzeźbiarz śmierci”, która niedawno ukazała się na polskim rynku. Jej egzemplarz możecie wygrać w konkursie – zachęcamy do wzięcia w nim udziału!

21-06-2016
Nowy numer „Książek. Magazynu do czytania” Autor: LubimyCzytać

Już od dziś możemy szukać w kioskach specjalnego wydania kwartalnika „Książki. Magazyn do czytania” na lato. Tym razem pismo dostępne jest w mniejszym, poręczniejszym formacie – w sam raz do zabrania ze sobą na wakacje.

22-06-2016
Wygraj książki na wakacje! Autor: LubimyCzytać

Lato to najlepsza pora na czytanie – powie każdy gorliwy czytelnik. Powie tak zresztą w każdym sezonie, ale teraz jest lato, więc teraz powie tak o lecie. Długie dni, jasne światło – dobre warunki do czytania książek. A skąd wziąć książki? A z naszych konkursów na przykład. W tej chwili odbywa się ich 9 (słownie: dziewięć).

21-06-2016
„Przyjaźń czy kochanie?” - filmowa adaptacja powieści Jane Austen [KONKURS] Autor: LubimyCzytać

Od 24 czerwca będzie można oglądać w kinach najnowszą ekranizację książki Jane Austen „Przyjaźń czy kochanie?”. To adaptacja powieści „Lady Susan”. Mamy do rozdania 25 podwójnych wejściówek na ten fim. 

Opinie czytelników


O książce:
Mussolini. Butny faszysta

Butny faszysta... ten podtytuł polski wydawca wykoncypował z pewnością ze znanego powszechnie faktu iż Mussolini zwykł nosić buty... W oryginale szwe...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd