31-05-2016
Konkurs Czwarta Strona Fantastyki rozwiązany! Autor: LubimyCzytać

Pod koniec kwietnia zeszłego roku poznańskie Wydawnictwo Czwarta Strona ogłosiło konkurs na powieść fantastyczną, zatytułowany Czwarta Strona Fantastyki. Czasu na nadsyłanie prac nie było dużo, bo tylko 8 miesięcy, ale chętnych na główną nagrodę, czyli wydanie książki nie zabrakło. Do wydawnictwa napłynęło kilkaset prac, do ścisłego finału przeszło kilka powieści, ale werdykt zapadł niemalże jednogłośnie.

02-06-2016
Ekranizacja „Muzeum niewinności” Orhana Pamuka Autor: LubimyCzytać

O tym, że turecki laureat Nobla Orhan Pamuk założył w 2012 roku w Stambule wyjątkowe i niezwykle osobiste muzeum inspirowane powieścią „Muzeum niewinności”, pewnie już dawno słyszeliście. Ale czy wiecie, że na podstawie tej książki powstał również film? Jest to pierwszy obraz zrealizowany w oparciu o twórczość Pamuka, na który wyraził on zgodę.

31-05-2016
„Alicja w Krainie Czarów” na licytacji Autor: LubimyCzytać

Lewis Carroll nie zgodził się na rozpowszechnianie pierwszego wydania „Alicji w Krainie Czarów”, gdyż nie spodobały mu się zamieszczone w nim ilustracje. Cały nakład został wycofany. Zachowały się z niego ponoć tylko 22 egzemplarze. Jeden z nich będzie można kupić na licytacji w nowojorskim domu aukcyjnym Christie's. 

01-06-2016
„Zanim się pojawiłeś” - rozdajemy wejściówki Autor: LubimyCzytać

Podobno każde pokolenie ma swoje „Love Story”. Armia czytelniczek (ale też czytelników) na całym świecie uważa, że w ostatnim czasie to właśnie powieść „Zanim się pojawiłeś” głęboko wzrusza i skłania do identyfikowania się z bohaterami. Od 10 czerwca będzie można oglądać w polskich kinach jej ekranizację – np. dzięki wygranej w LC wejściówce.

31-05-2016
Trwa Tydzień Czytania Dzieciom Autor: LubimyCzytać

Dzień Dziecka to doskonały pretekst do tego, by zachęcać najmłodszych (i ich rodziców) do czytania. Wiedzą o tym m.in. organizatorzy XV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom i Festiwalu Literatury dla Dzieci. Jakich wydarzeń możemy spodziewać się zatem w najbliższych dniach?

30-05-2016
Koalicja Miast: ESK to dopiero początek Autor: LubimyCzytać

ESK Wrocław 2016 wraz z Gdańskiem, Katowicami, Lublinem, Łodzią, Poznaniem i Szczecinem rozpoczęły właśnie realizację projektu Koalicja Miast dla Kultury. To pierwsza w historii tytułu ESK tak szeroka współpraca miast, które będą nie tylko prezentować swój dorobek kulturalny, ale również promować polską kulturę na arenie międzynarodowej.

27-05-2016
Znamy program 5. edycji Festiwalu Miłosza Autor: LubimyCzytać

Pochwała podróży, żywotności i ruchu, ale także rozterki emigracji i dramat ucieczki. Te wielkie tematy współczesności są bliskie twórcom z całego świata, którzy od 9 do 12 czerwca zatrzymają się w swojej wędrówce i wezmą udział w 5. Festiwalu Miłosza w Krakowie pt. „Piesek przydrożny”. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym programem krakowskiego święta poezji.

27-05-2016
Znalezione w Ninatece: Majówka z Zofią Chomątowską Autor: LubimyCzytać

Jak bawili się w czasie majówek artyści na początku XX wieku? Wybierali się na kajaki, urządzali pikniki, grali w tenisa... Właściwie robili dokładnie to samo co my. Może w trochę innym stylu. Wszystko to zostało uchwycone przez jedną z najważniejszych i najbardziej aktywnych fotografek dwudziestolecia międzywojennego, Zofię Chomętowską. Dziś prezentujemy jej krótkie filmy dokumentalne. 

30-05-2016
Patronaty tygodnia Autor: LubimyCzytać

Chyba wszyscy to czujemy: powoli zaczyna się lato. Ciepłe i rozleniwiające. Wydawnictwa serwują więc teraz porcję literatury wakacyjnej – lekkiej i pastelowej jak sorbet. Wśród premier są też powieści młodzieżowe i książki dla dzieci. Na jakie tytuły (pod naszym patronatem) warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy!

24-05-2016
Imieniny Jana Kochanowskiego już 18 czerwca Autor: LubimyCzytać

Trzy sceny, na scenach pisarze, poeci, ilustratorzy, literaturoznawcy i aktorzy, a wszystko to pośród kilkudziesięciu stoisk najlepszych wydawnictw i najbardziej kulturalnych warszawskich kawiarni. Już 18 czerwca w Ogrodzie Krasińskich odbędzie się kolejna edycja Imienin Jana Kochanowskiego – literackiego pikniku organizowanego przez Bibliotekę Narodową.

Opinie czytelników


O książce:
Nowy wspaniały świat

Druga antyutopia którą przyszło mi czytać. Druga z pośród trzech które zaplanowałem przeczytać (My, Rok 1984 i Nowy wspaniały świat). Powieść charakt...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd