01-04-2016
Marzysz o wydaniu książki? Zrób pierwszy krok! Autor: LubimyCzytać

Lubisz pisać? Masz w głowie historię, która musi ujrzeć światło dzienne? Wydawnictwo WAM, serwis lubimyczytać.pl i sieć księgarni Matras ogłaszają konkurs na opowiadanie. Najlepszy tekst zostanie wydrukowany w kolejnej książce Mirosławy Karety, autorki powieści „Pokochałam wroga”.

31-03-2016
Znalezione w Ninatece: „Rewizor” Nikołaja Gogola Autor: LubimyCzytać

Z czego się śmiejecie? Sami z siebie się śmiejecie! - te słynne słowa pochodzą z dramatu Nikołaja Gogola, „Rewizor”. Gogol sporo wiedział o śmiechu, a jeszcze więcej o rozśmieszaniu – nikt tak nie kpił z życia na rosyjskiej prowincji jak on (chociażby w „Nosie” czy „Martwych duszach”). Z okazji 207. rocznicy urodzin Gogola zachęcamy do obejrzenia „Rewizora”.

31-03-2016
Kolejny kryminał Krzysztofa Zajasa Autor: LubimyCzytać

Duszna atmosfera kościelnych intryg, półmrok zakrystii i najmroczniejsze otchłanie ludzkiej duszy – to elementy, które składają się na trzecią część Trylogii Grobiańskiej Krzysztofa A. Zajasa. W tomie „Z otchłani” nadzieje głównego bohatera, krakowskiego komisarza Andrzeja Krzyckiego, na nadejście spokojnych dni okazują się złudne.

31-03-2016
Imre Kertész nie żyje Autor: LubimyCzytać

31 marca 2016 zmarł węgierski pisarz, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w roku 2002, Imre Kertész. Autor miał 86 lat. 

31-03-2016
„Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie“ opowiada historię autorki Autor: LubimyCzytać

Jessica Knoll, której książka „Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie” miała polską premierę kilka dni temu, ujawniła w internetowym wpisie, że sama (tak, jak jej bohaterka) padła ofiarą gwałtu zbiorowego, gdy miała 15 lat. Knoll do tej pory unikała odpowiedzi na pytania czytelników na ile losy jej bohaterki są inspirowane prawdziwą historią.

01-04-2016
Powstanie serial na podstawie „Lalki" Bolesława Prusa [PRIMA APRILIS] Autor: LubimyCzytać

„Lalka” to jedna z tych lektur, które się kocha albo nienawidzi. Tych, którzy nie byli w stanie przeczytać dwóch tomów ratował serial z lat 70. Ale obecnie nawet on jest już przestarzały. Wszystkich męczących się z lekturą ucieszy fakt, że już niedługo ruszą zdjęcia do miniserialu na podstawie powieści Prusa. Akcja ma zostać przeniesiona do współczesności, a produkcją zajmuje się BBC.

30-03-2016
Self-publishingowy fenomen Autor: LubimyCzytać

Hanni Münzer odniosła niebywały sukces na niemieckim rynku wydawniczym. Jej wydany własnym sumptem literacki debiut „Seelenfischer” („Rybacy dusz”) przez siedem tygodni utrzymywał się na szczycie listy najlepiej sprzedających się e-booków. „Miłość w czasach zagłady” wydana w 2014 roku również biła rekordy popularności. Teraz można przeczytać ją również po polsku.

30-03-2016
Wymiana książek na Pyrkonie Autor: LubimyCzytać

Już w przyszły weekend odbędzie się w Poznaniu Pyrkon, czyli największy konwent fantastyczny w Polsce. Mamy zaszczyt i przyjemność być patronem medialnym bloku literackiego i w jego ramach organizujemy po raz drugi na Pyrkonie wielką wymianę książek Z półki na półkę! Przyjdźcie i podarujcie książkom drugie życie!

31-03-2016
Literacki tour de force Autor: LubimyCzytać

„Małe życie” Hanyi Yanagihary to jedna z najgłośniejszych amerykańskich powieści 2015 roku. Odniosła ogromny sukces zarówno wśród krytyków, jak i czytelników – trafiła do finału Nagrody Bookera i National Book Prize, znajduje się wśród nominowanych tytułów w Baileys' Women Prize. W maju będzie mieć premierę polskie wydanie książki.

30-03-2016
Kryminalna Piła 2016 Autor: LubimyCzytać

Kryminały od czasów Agathy Christie są jednym z najbardziej popularnych i najczęściej czytanych gatunków literackich. Z takiego założenia wychodzą organizatorzy Festiwalu Kryminału „Kryminalna Piła”, sami będący miłośnikami tego gatunku. Czwarta edycja tego wydarzenia odbędzie się w dniach 30 marca – 2 kwietnia. 

Opinie czytelników


O książce:
Chłopak, który zakradał się do mnie przez okno

Ktoś mi tę książkę polecił i niestety mocno się na niej zawiodłam. Zapowiada się w miarę. Ale nie dość, że główna bohaterka jest po prostu głupia i do...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd