01-03-2016
Zwycięska „Kawalerka” Weroniki Przybylskiej Autor: LubimyCzytać

Narysowana z kawalerską fantazją i panieńskim wdziękiem miniopowieść o tym, że miłość zawsze znajdzie dla siebie miejsce. Właśnie tak najkrócej można powiedzieć, o czym jest „Kawalerka” - ilustrowana książka Weroniki Przybylskiej, która zdobyła nagrodę główną jury w I edycji międzynarodowego konkursu JASNOWIDZE. Niedawno zadebiutowała na księgarskich półkach.

29-02-2016
Oscary i Złote Maliny 2016 Autor: LubimyCzytać

28 lutego Akademia Filmowa ogłosiła, kto otrzymał Oscary za rok 2015. Przedstawiamy zestawienie wyróżnionych filmów i ich twórców według klucza literackiego. Jednocześnie piszemy o tym, kto otrzymał w tym roku Złote Maliny, czyli anty-Oscary.

29-02-2016
II edycja Nagrody im. Adama Włodka Autor: LubimyCzytać

Fundacja Wisławy Szymborskiej postanowiła przyznać Nagrodę im. Adama Włodka za rok 2015 poecie Marcinowi Orlińskiemu na napisanie tomu wierszy o roboczym tytule „Państwo środka”. 

29-02-2016
Patronaty tygodnia Autor: LubimyCzytać

Trzynaście – tyle nowych tytułów pod naszym patronatem znajdziecie w tym tygodniu w księgarniach. Podpowiadamy, na jakie książki warto zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Polecamy!

26-02-2016
Ekranizacja książki Colma Tóibína „Brooklyn” Autor: LubimyCzytać

W kinach możemy obejrzeć kolejną ekranizację – tym razem powieści „Brooklyn”, napisanej przez irlandzkiego pisarza, Colma Tóibína. To wzruszająca, ale i niepozbawiona humoru wizja emigracyjnej izolacji i żmudnego procesu układania sobie życia od nowa. Film nominowany jest do Oscara w trzech kategoriach.

25-02-2016
Znalezione w Ninatece: Witkacy Autor: LubimyCzytać

24 lutego przypadła 131. rocznica jego urodzin. Dramatopisarz, prozaik, filozof, teoretyk i krytyk sztuki, malarz. Stanisław Ignacy Witkiewicz, po prostu Witkacy. Dziś w audiocyklu zapraszamy do wysłuchania jego debiutanckiej powieści „622 upadki Bunga”.

25-02-2016
Natalie Portman zekranizowała powieść Amoza Oza Autor: LubimyCzytać

1 kwietnia do polskich kin wejdzie ekranizacja powieści Amoza Oza „Opowieść o miłości i mroku”. To debiut reżyserski Natalie Portman, w którym aktorka zagrała też główną rolę oraz do którego napisała scenariusz. Autorem zdjęć jest jeden z najwybitniejszych polskich operatorów filmowych – Sławomir Idziak.  

25-02-2016
Nagroda Conrada za najlepszy debiut literacki 2016 Autor: LubimyCzytać

Początkujący pisarze mają jeszcze trzy miesiące na przesyłanie swoich zgłoszeń do Nagrody Conrada, pierwszego w Polsce wyróżnienia dla debiutów literackich w prozie. Na laureata czekają: 30 tysięcy złotych, miesięczny pobyt rezydencjalny w Krakowie, promocja na łamach „Tygodnika Powszechnego” i statuetka.

26-02-2016
Gdańsk miastem poezji Autor: LubimyCzytać

W dniach 17-19 marca Gdańsk zostanie poetyckim sercem Europy. IKM zaprasza na spotkania literackie, wydarzenia artystyczne i do obcowania z poezją zagranicznych autorów w oryginale podczas Międzynarodowego Festiwalu Literatury Europejski Poeta Wolności. Momentem kulminacyjnym wydarzenia będzie przyznanie Nagrody Literackiej Miasta Gdańska Europejski Poeta Wolności jednemu z siedmiu nominowanych poetów oraz jego tłumaczowi na język polski.

24-02-2016
Projekt Szekspir - Margaret Atwood ujawnia tytuł i okładkę Autor: LubimyCzytać

Margaret Atwood ujawniła wczoraj na swoim twitterze tytuł oraz okładkę współczesnej adaptacji dramatu „Burza” Williama Szekspira. Książka Atwood będzie czwartą powieścią wydawaną w ramach Projektu Szekspir. W Polsce dotychczas ukazała się adaptacja „Zimowej opowieści” autorstwa Jeanette Winterson. Kolejna książka - „Kupiec wenecki” trafi do polskich księgarń w kwietniu.

Opinie czytelników


O książce:
Ruined

Podobał mi się 3 tom, dobre dopełnienie poprzednich książek. Tu też się sporo dzieje, zwłaszcza w relacjach intymnych... Czworokącik? Czemu nie! Ten t...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd