01-02-2016
Patronaty tygodnia Autor: LubimyCzytać

Zbiór opowiadań twórcy serialu „True Detective”, piąty tom cyklu „Zmierzch” Stephenie Meyer, historia miłosna (i żółtego telefonu) i dwie historie o uwikłaniach i poufnych grach – podpowiadamy, jakich tytułów pod naszym patronatem możecie wypatrywać w księgarniach w najbliższych dniach. Polecamy!

29-01-2016
Dziś 54. urodziny obchodzi Olga Tokarczuk Autor: LubimyCzytać

Nieważne, gdzie jestem, wszystko jedno, gdzie jestem. Jestem. Autorką tych słów jest Olga Tokarczuk, wybitna prozaiczka i eseistka, autorka uhonorowana wieloma nagrodami, ostatnio Nagrodą Literacką Nike za „Księgi Jakubowe”. Pisarka dziś obchodzi urodziny. Z tej okazji przypominamy napisane przez nią książki.

29-01-2016
Big Book Festival po raz czwarty Autor: LubimyCzytać

Czwarta edycja Big Book Festival – Dużego Festiwalu Czytania rozpocznie się w piątek, 10 czerwca i potrwa do niedzieli, 12 czerwca. W tym roku jedynemu międzynarodowemu festiwalowi książki, jaki odbywa się w Warszawie, towarzyszy hasło „wielka ucieczka | the great escape”.  

28-01-2016
Znalezione w Ninatece: Josif Brodski Autor: LubimyCzytać

Są większe zbrodnie niż palenie książek. Jedną z nich jest ich nieczytanie. Z okazji przypadającej dzisiaj 20. rocznicy śmierci Josifa Brodskiego, jednego z największych rosyjskich i amerykańskich poetów i eseistów XX wieku, laureata Nagrody Nobla za rok 1987, piszemy o jego życiu i twórczości. 

28-01-2016
Odnaleziono książkę Krystyny Feldman Autor: LubimyCzytać

W setną rocznicę urodzin Krystyny Feldman, która przypada 1 marca 2016 roku, ukaże się odnaleziona niedawno powieść jej autorstwa „Światła, które nie gasną”. Rękopis zmarłej w 2007 roku aktorki liczy około 250 stron, napisany jest piękną polszczyzną i opowiada o teatrze od kulis.

28-01-2016
Poczytaj mi, Alexo Autor: LubimyCzytać

Amazon szczyci się tym, że wszelkie nowe produkty, strategie sprzedaży czy innowacje technologiczne oparte są tylko i wyłącznie na tym, czego życzą sobie klienci, a nie w oparciu o narzucone przez osoby trzecie wydumane cele marketingowe. Trudno orzec, ile w tym prawdy. Możemy podjąć polemikę przy okazji nowej funkcjonowalności czytników Kindle, którą jest opcja czytania nam na głos książek.

27-01-2016
David G. Hartwell nie żyje Autor: LubimyCzytać

Rok 2016 zdecydowanie nie zaczął się dobrze dla świata filmu i muzyki. Najpierw pożegnaliśmy legendę muzyki, Davida Bowie, tydzień później Alana Rickmana, niezapomnianego jako profesor Snape z ekranizacji serii o Harrym Potterze. W zeszłym tygodniu zmarł Bogusław Kaczyński, znany z promowania muzyki klasycznej. Teraz kolejną wielką osobowość utracił świat literacki.

26-01-2016
Kapuściński patronem szkoły w Ghanie Autor: LubimyCzytać

Fundacja Dzieci Afryki i polscy misjonarze postanowili ułatwić dzieciom z Ghany dostęp do edukacji i wybudować szkołę. W 2013 roku udało im się zebrać potrzebne fundusze i w ciągu 16 dni powstała placówka. Na jej patrona wybrano wybitnego pisarza i reportera, Ryszarda Kapuścińskiego. Obecnie trwa kolejna zbiórka – tym razem na budowę szkoły w Ugandzie.

26-01-2016
Bootcamp dla księżniczek Autor: LubimyCzytać

Któż z nas nie kocha historii, w których główny bohater dostaje wycisk, poznaje smak prawdziwej przyjaźni, walczy z czarnym charakterem, ale tym, z czym najtrudniej mu się zmierzyć, jest jego własna przeszłość? „Akademia Pennyroyal” to współczesna baśń, która porywa od pierwszej strony. 

25-01-2016
Dni Fantastyki ogłaszają konkursy Autor: LubimyCzytać

Organizatorzy wrocławskich Dni Fantastyki właśnie ogłosili dwa konkursy na opowiadanie oraz na ilustrację. Konkursy funkcjonują pod nazwą Kryształowe Smoki. Prace można przesyłać do końca marca, a nagrody zostaną wręczone w trakcie Dni Fantastyki, które w tym roku odbędą się 13-15 maja. 

Opinie czytelników


O książce:
Nowe życie

Skoro wyszło tylko w wersji audio, to i oceniać warto jako całość czyli powieść w odcinakach + interpretacja. Każdy odcinek składa się z dwóch narracj...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd