03-01-2016
Najpopularniejsze artykuły w 2015 Autor: LubimyCzytać

Podsumowań ciąg dalszy. Dzisiaj proponujemy Wam krótki przegląd artykułów, które w minionym roku rozgrzewały Was i nasze serwery do czerwoności. Jaka aktualność była najczęściej komentowana? Jaki wywiad najchętniej czytany? Recenzja jakiej książki była najbardziej popularna? Sprawdźcie i przekonajcie się sami!

30-12-2015
Nagrodzone książki w 2015 Autor: LubimyCzytać

Kolejny rok zbliża się do końca, najwyższy czas zrobić jakieś małe podsumowanie. Dzisiaj przypomnimy wam książki-laureatki najważniejszych polskich nagród literackich. We wszystkich wywiadach autorzy zawsze podkreślają, że nagroda literacka, czy to przyznana przez zawodowe jury czy przez grono czytelników, to dla nich wyróżnienie i bardzo przyjemna rzecz.

30-12-2015
Ekranizacje, na które warto czekać w 2016 Autor: LubimyCzytać

Koniec roku za pasem, wszędzie pełno rankingów i zestawień najbardziej spektakularnych, dochodowych czy polecanych książek i publikacji roku 2015. Postanowiliśmy dla odmiany zestawić najgłośniejsze ekranizacje powieści, których premiery zaplanowano na rok 2016. Wielbiciele literatury mogą już zacząć ostrzyc sobie zęby.

29-12-2015
Bangarang Magazine – czyli magazyn Jakuba Ćwieka Autor: LubimyCzytać

Tuż przed Świętami na oficjalnym profilu autora serii o „Chłopcach” pojawił się wpis, informujący o ukazaniu się zerowego numeru autorskiego magazynu Jakuba Ćwieka, zatytułowanego – jakżeby inaczej – „Bangarang”. Magazyn to spełnienie marzenia zarówno autora, jak i jego czytelników. Co można w nim znaleźć?

28-12-2015
Powstanie film na podstawie książek Grażyny Jagielskiej Autor: LubimyCzytać

W chwili, kiedy ukazuje się trzecia i ostatnia część cyklu Grażyny Jagielskiej „Ona wraca na dobre. Podróż psychoterapeutyczna, powstaje film fabularny pod tytułem „53 wojny, będący ekranizacją dwóch wcześniejszych książek autorki, „Miłość z kamienia i „Anioły jedzą trzy razy dziennie, opisujących życie żony korespondenta wojennego.

28-12-2015
Gwiezdne Wojny literacko Autor: Alikka

„Gwiezdne Wojny” królują na ekranach kin od zeszłego tygodnia. Kto jeszcze nie miał okazji ich obejrzeć, na pewno znajdzie wybierze się na nie w okresie poświątecznym lub noworocznym. Dla wielu był to najbardziej oczekiwany film roku, jeśli nie w ostatnich lat. ​

23-12-2015
Jubileusz „Nowej Fantastyki” Autor: LubimyCzytać

Niewiele jest już takich czasopism na polskim rynku. „Nowa Fantastyka”, a wcześniej „Fantastyka” ukazuje się od października 1982 roku, a wczoraj do kiosków trafił jubileuszowy 400 numer! Przeczytajcie list od Jerzego Rzymowskiego i koniecznie skorzystajcie z atrakcyjnej oferty prenumeraty!

24-12-2015
Zaczytanych Świąt! Autor: LubimyCzytać

Drodzy Czytelnicy, życzymy Wam spokojnych, pogodnych, rodzinnych i ciepłych, a przede wszystkim zaczytanych Świąt! Oby pod choinką czekały na Was stosy wymarzonych książek!

22-12-2015
Noma Dumezweni zagra dorosłą Hermionę Autor: LubimyCzytać

Wczoraj świat obiegła informacja o obsadzeniu trzech kluczowych ról w sztuce „Harry Potter and the Cursed Child”. Najwięcej emocji wzbudził fakt, że dorosłą Hermionę zagra Noma Dumezweni - aktorka pochodząca z Afryki. Okazało się, że kolor skóry aktorki jest dla wielu osób ważniejszy niż jej dokonania.

23-12-2015
Autor „Marsjanina” pisze nową książkę Autor: LubimyCzytać

Fani „Marsjanina” Andy'ego Weira mają pod koniec roku kilka powodów do radości. Jednym z nich jest adaptacja książki. Drugim – wiadomość, że autor zdecydował się więcej czasu poświęcić na pisanie i – trzeci – rozpoczyna prace nad kolejną książką.

Opinie czytelników


O książce:
Love line II

AMERYKAŃSKI KLIMAT W ramach wstępu zacznę może od klimatu powieści, niecodziennie jak na mnie, ale tutaj środowisko tak wyraźnie daje o sobie znać, że...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd