01-12-2015
Czytanie na czekanie Autor: LubimyCzytać

Znamy to wszyscy. Czekasz na pociąg, autobus albo sterczysz jak kołek w umówionym miejscu, a osoba, z którą się umówiłeś, znowu się spóźnia. Wyciągasz telefon, żeby choć trochę zabić nudę - a tu klops. Nie ma wi-fi, wyczerpałeś limit transferu danych, właśnie padła bateria albo w ogóle okazuje się, że telefon został w domu. I co teraz? 

02-12-2015
Cztery dni wśród dobrych książek Autor: LubimyCzytać

Czterodniowe święto wrocławskich moli książkowych zbliża się wielkimi krokami. Już 3 grudnia ruszą 24. Wrocławskie Targi Dobrych Książek, które w tym roku zagoszczą w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. Wydarzenie rozpocznie się w czwartek i potrwa do niedzieli (3-6 grudnia).

30-11-2015
Czytnik ebooków z abonamentem – tak właściwie to dla kogo? Autor: LubimyCzytać

Co z szelestem kartek i zapachem papieru? Dlaczego ebooki w abonamencie? Jasne, połączenie czytnika za 1 zł z liczącym kilkanaście tysięcy tomów księgozbiorem dostępnym w Legimi nie każdemu przypadnie do gustu. Z drugiej strony taka propozycja chwycić może za niejedno czytelnicze serducho. Czyje?

01-12-2015
Dzisiaj Dzień Darmowej Dostawy Autor: LubimyCzytać

Ponad 2600 sklepów bierze udział w ogólnopolskim Dniu Darmowej Dostawy, co stanowi rekordową liczbę w historii tej akcji. To prawdziwe święto internetowych zakupów i zamówienia złożone tego dnia zostaną dostarczone klientom bez kosztów przesyłki. Pełna lista sklepów dostępna jest na oficjalnej stronie akcji.

06-12-2015
TOP5 prezentów na Gwiazdkę (na siedmiu podstronach) Autor: LubimyCzytać

Początek grudnia to ostatni dzwonek na przemyślane prezenty Gwiazdkowe. Potem następuje szał zakupów i w koszykach lądują dziwne rzeczy. Aby oszczędzić Wam czasu, a Waszym bliskim rozczarowań z nieudanego podarunku przygotowaliśmy zestawienie książek polecanych przez nas pod choinkę. Każdy znajdzie coś dla siebie!

27-11-2015
Współczesne wersje polskich legend Autor: LubimyCzytać

Czy świat przedstawiony w legendach rządzi się zupełnie innymi prawami niż dzisiejszy? Jak prasa i media społecznościowe komentowałyby pojawienie się w Krakowie smoka? Kim byłby dzisiaj Pan Twardowski? Dowiemy się 30 listopada, kiedy poznamy nowe wersje „Legend Polskich”.

30-11-2015
Powstaje film o Beksińskich Autor: LubimyCzytać

Rozpoczęły się zdjęcia do „Ostatniej rodziny” - filmu o rodzinie Beksińskich. Już teraz wielu mówi, że przemiana Andrzeja Seweryna w genialnego malarza Zdzisława Beksińskiego i Dawida Ogrodnika w jego syna Tomasza, kultowego dziennikarza muzycznego i tłumacza to jedne z najbardziej zdumiewających metamorfoz w polskim kinie ostatnich lat. 

30-11-2015
„Szary domek” od dziś w sprzedaży Autor: LubimyCzytać

Dziś do sprzedaży trafiła wyjątkowa książka dla dzieci pt. „Szary domek”, autorstwa Katarzyny Szestak z ilustracjami Natalii Jabłońskiej – laureatek konkursu „Piórko 2015. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”. Wydana w nakładzie 50 tysięcy egzemplarzy opowieść dostępna będzie wyłącznie w sklepach sieci Biedronka w atrakcyjnej cenie 9,99 zł.

27-11-2015
Biblioteki się zmieniają Autor: LubimyCzytać

Biblioteki zaczynają się modernizować i otwierać na potrzeby współczesnych czytelników. Dzięki programowi Biblioteka+. Infrastruktura bibliotek, wsparciu samorządów i ogromnemu zaangażowaniu bibliotekarzy, stają się zdecydowanie bardziej nowoczesne. Zachodzące w nich zmiany zostały udokumentowane w cyklu filmów. 

26-11-2015
Znalezione w Ninatece: Przechodzień Autor: LubimyCzytać

Dzień za dniem powoli mija. Coraz dłuższa życia szyja. Wszystko wokół się pierdoli, my w niewoli, my w niewoli. W dzisiejszym odcinku cyklu prezentujemy film dokumentalny, w którym Tadeusz Konwicki, autor cytowanej „Małej apokalipsy”, opowiada historię swojego życia.

Opinie czytelników


O książce:
Misja helikopter

Nie jestem pewna czy Moro opisuje tu swoją drugą pasję, czy bardziej próbuje pewnego rodzaju zemsty się na ludziach którzy kiedykolwiek mu podpadli. N...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd