01-12-2015
Czytanie na czekanie Autor: LubimyCzytać

Znamy to wszyscy. Czekasz na pociąg, autobus albo sterczysz jak kołek w umówionym miejscu, a osoba, z którą się umówiłeś, znowu się spóźnia. Wyciągasz telefon, żeby choć trochę zabić nudę - a tu klops. Nie ma wi-fi, wyczerpałeś limit transferu danych, właśnie padła bateria albo w ogóle okazuje się, że telefon został w domu. I co teraz? 

02-12-2015
Cztery dni wśród dobrych książek Autor: LubimyCzytać

Czterodniowe święto wrocławskich moli książkowych zbliża się wielkimi krokami. Już 3 grudnia ruszą 24. Wrocławskie Targi Dobrych Książek, które w tym roku zagoszczą w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. Wydarzenie rozpocznie się w czwartek i potrwa do niedzieli (3-6 grudnia).

30-11-2015
Czytnik ebooków z abonamentem – tak właściwie to dla kogo? Autor: LubimyCzytać

Co z szelestem kartek i zapachem papieru? Dlaczego ebooki w abonamencie? Jasne, połączenie czytnika za 1 zł z liczącym kilkanaście tysięcy tomów księgozbiorem dostępnym w Legimi nie każdemu przypadnie do gustu. Z drugiej strony taka propozycja chwycić może za niejedno czytelnicze serducho. Czyje?

01-12-2015
Dzisiaj Dzień Darmowej Dostawy Autor: LubimyCzytać

Ponad 2600 sklepów bierze udział w ogólnopolskim Dniu Darmowej Dostawy, co stanowi rekordową liczbę w historii tej akcji. To prawdziwe święto internetowych zakupów i zamówienia złożone tego dnia zostaną dostarczone klientom bez kosztów przesyłki. Pełna lista sklepów dostępna jest na oficjalnej stronie akcji.

06-12-2015
TOP5 prezentów na Gwiazdkę (na siedmiu podstronach) Autor: LubimyCzytać

Początek grudnia to ostatni dzwonek na przemyślane prezenty Gwiazdkowe. Potem następuje szał zakupów i w koszykach lądują dziwne rzeczy. Aby oszczędzić Wam czasu, a Waszym bliskim rozczarowań z nieudanego podarunku przygotowaliśmy zestawienie książek polecanych przez nas pod choinkę. Każdy znajdzie coś dla siebie!

27-11-2015
Współczesne wersje polskich legend Autor: LubimyCzytać

Czy świat przedstawiony w legendach rządzi się zupełnie innymi prawami niż dzisiejszy? Jak prasa i media społecznościowe komentowałyby pojawienie się w Krakowie smoka? Kim byłby dzisiaj Pan Twardowski? Dowiemy się 30 listopada, kiedy poznamy nowe wersje „Legend Polskich”.

30-11-2015
Powstaje film o Beksińskich Autor: LubimyCzytać

Rozpoczęły się zdjęcia do „Ostatniej rodziny” - filmu o rodzinie Beksińskich. Już teraz wielu mówi, że przemiana Andrzeja Seweryna w genialnego malarza Zdzisława Beksińskiego i Dawida Ogrodnika w jego syna Tomasza, kultowego dziennikarza muzycznego i tłumacza to jedne z najbardziej zdumiewających metamorfoz w polskim kinie ostatnich lat. 

30-11-2015
„Szary domek” od dziś w sprzedaży Autor: LubimyCzytać

Dziś do sprzedaży trafiła wyjątkowa książka dla dzieci pt. „Szary domek”, autorstwa Katarzyny Szestak z ilustracjami Natalii Jabłońskiej – laureatek konkursu „Piórko 2015. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”. Wydana w nakładzie 50 tysięcy egzemplarzy opowieść dostępna będzie wyłącznie w sklepach sieci Biedronka w atrakcyjnej cenie 9,99 zł.

27-11-2015
Biblioteki się zmieniają Autor: LubimyCzytać

Biblioteki zaczynają się modernizować i otwierać na potrzeby współczesnych czytelników. Dzięki programowi Biblioteka+. Infrastruktura bibliotek, wsparciu samorządów i ogromnemu zaangażowaniu bibliotekarzy, stają się zdecydowanie bardziej nowoczesne. Zachodzące w nich zmiany zostały udokumentowane w cyklu filmów. 

26-11-2015
Znalezione w Ninatece: Przechodzień Autor: LubimyCzytać

Dzień za dniem powoli mija. Coraz dłuższa życia szyja. Wszystko wokół się pierdoli, my w niewoli, my w niewoli. W dzisiejszym odcinku cyklu prezentujemy film dokumentalny, w którym Tadeusz Konwicki, autor cytowanej „Małej apokalipsy”, opowiada historię swojego życia.

Opinie czytelników


O książce:
Pinokio

Książka przede wszystkim dla dzieci, autor stara się wyuczyć młode pokolenie, że kłamstwa, oszukiwanie, kradzież, nieszanowanie starszych, a także i d...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd