01-11-2015
„Ponad ciemność podaj rękę“ Autor: LubimyCzytać

Jak co roku 1 listopada wspominamy pisarzy, poetów, literatów i ludzi pióra, którzy zmarli w minionym roku. I kolejny raz oddajemy wspomnienia o nich w wasze ręce. To fragmentami waszych opinii pożegnamy kolejny raz Henninga Mankella, Olivera Sacksa, Władysława Bartoszewskiego, Krystynę Siesicką, Terry'ego Pratchetta i wielu wielu innych.

31-10-2015
„Czas pokaże" – fragmenty tylko na LC! Autor: LubimyCzytać

18 listopada będzie mieć miejsce premiera kolejnej powieści Anny Ficner-Ogonowskiej - Czas pokaże". Tylko na LC przeczytacie jej fragmenty! Dziś ich druga odsłona. Zachęcamy do czytania!

02-11-2015
Patronaty tygodnia Autor: LubimyCzytać

Kolejny poniedziałek, zaczyna się kolejny tydzień wypełniony premierami książkowymi. Podpowiadamy, jakich tytułów pod naszym patronatem możecie wypatrywać w księgarniach w przeciągu najbliższych dni. Polecamy!

29-10-2015
Ile Polacy wydają na książki? Autor: LubimyCzytać

Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna - mało. GUS opublikował dane za 2014 rok, z których można wyczytać, że statystyczny Polak wydaje na książki rocznie raptem niecałe 21 zł. Jest to o 5% mniej niż w roku 2013. Dla porównania na gazety i czasopisma wydajemy średnio prawie 32 zł.

29-10-2015
Nowa książka Reginy Brett Autor: LubimyCzytać

Po dobrze przyjętych przez recenzentów książkach „Bóg nigdy nie mruga” i „Jesteś Cudem” doczekaliśmy się premiery kolejnego tytułu ich autorki, Reginy Brett. Tym razem jest to „Twój dziennik” z 12 nowymi lekcjami napisanymi specjalnie dla polskich czytelników.

29-10-2015
Znalezione w Ninatece: Roland Topor Autor: LubimyCzytać

Kretyn to istota zabawna, malownicza. Obcując z nim, człowiek zyskuje na pewności siebie, słowem – kretyn wprawia w dobry humor i zapewnia zdrowie. Dziś przedstawiamy adaptację najzabawniejszych opowiadań dyżurnego kpiarza literatury francuskiej i prawdziwego mistrza czarnego humoru – Rolanda Topora.

30-10-2015
Książki, które poleca Mark Zuckerberg Autor: LubimyCzytać

Mark Zuckerberg, założyciel Facebooka, serwisu, który zrewolucjonizował pojęcie „media społecznościowe” i bez którego wiele osób nie potrafi już sobie wyobrazić życia towarzyskiego, znany jest z dość śmiałych postanowień noworocznych oraz zacięcia filantropijnego.

27-10-2015
Co może pójść nie tak? Autor: LubimyCzytać

Najnowsza książka Jeremy’ego Clarksona będzie dostępna w księgarniach od 4 listopada. Co tym razem znajdziemy w książce mistrza niepoprawnego humoru? Przekonajcie się już teraz, czytając trzy felietony.

28-10-2015
Adaptacje. Kino i literatura: Hrabal na ekranie Autor: LubimyCzytać

W czwartek, 29 października rozpocznie się cykl spotkań realizowany przez poznańskie CK Zamek „Adaptacje. Literatura i kino”. W jego ramach będzie można obejrzeć ekranizacje ważnych dzieł polskiej i światowej literatury. Zapraszamy na pierwszy pokaz – seans filmu „Skowronki na uwięzi”.

27-10-2015
"Czas pokaże" - fragmenty tylko na LC! Autor: LubimyCzytać

Czytelniczki Anny Ficner-Ogonowskiej przyznają, że dzięki jej książkom zmieniło się ich życie: uwierzyły, że warto mieć marzenia i nie poddawać się w drodze ku ich spełnieniu. 18 listopada będzie mieć miejsce premiera jej kolejnej powieści - „Czas pokaże”. Tylko na LC już dziś przeczytacie jej pierwsze fragmenty!

Opinie czytelników


O książce:
Pokolenia. Powrót do domu

Słowa? Jak je skomponować, by zachwyt swój oddać, by wyzwaniu lektury czarującej sprostać, by wreszcie nad brzegiem modrej Narwi na zawsze pozos...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd