01-11-2015
„Ponad ciemność podaj rękę“ Autor: LubimyCzytać

Jak co roku 1 listopada wspominamy pisarzy, poetów, literatów i ludzi pióra, którzy zmarli w minionym roku. I kolejny raz oddajemy wspomnienia o nich w wasze ręce. To fragmentami waszych opinii pożegnamy kolejny raz Henninga Mankella, Olivera Sacksa, Władysława Bartoszewskiego, Krystynę Siesicką, Terry'ego Pratchetta i wielu wielu innych.

31-10-2015
„Czas pokaże" – fragmenty tylko na LC! Autor: LubimyCzytać

18 listopada będzie mieć miejsce premiera kolejnej powieści Anny Ficner-Ogonowskiej - Czas pokaże". Tylko na LC przeczytacie jej fragmenty! Dziś ich druga odsłona. Zachęcamy do czytania!

02-11-2015
Patronaty tygodnia Autor: LubimyCzytać

Kolejny poniedziałek, zaczyna się kolejny tydzień wypełniony premierami książkowymi. Podpowiadamy, jakich tytułów pod naszym patronatem możecie wypatrywać w księgarniach w przeciągu najbliższych dni. Polecamy!

29-10-2015
Ile Polacy wydają na książki? Autor: LubimyCzytać

Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna - mało. GUS opublikował dane za 2014 rok, z których można wyczytać, że statystyczny Polak wydaje na książki rocznie raptem niecałe 21 zł. Jest to o 5% mniej niż w roku 2013. Dla porównania na gazety i czasopisma wydajemy średnio prawie 32 zł.

29-10-2015
Nowa książka Reginy Brett Autor: LubimyCzytać

Po dobrze przyjętych przez recenzentów książkach „Bóg nigdy nie mruga” i „Jesteś Cudem” doczekaliśmy się premiery kolejnego tytułu ich autorki, Reginy Brett. Tym razem jest to „Twój dziennik” z 12 nowymi lekcjami napisanymi specjalnie dla polskich czytelników.

29-10-2015
Znalezione w Ninatece: Roland Topor Autor: LubimyCzytać

Kretyn to istota zabawna, malownicza. Obcując z nim, człowiek zyskuje na pewności siebie, słowem – kretyn wprawia w dobry humor i zapewnia zdrowie. Dziś przedstawiamy adaptację najzabawniejszych opowiadań dyżurnego kpiarza literatury francuskiej i prawdziwego mistrza czarnego humoru – Rolanda Topora.

30-10-2015
Książki, które poleca Mark Zuckerberg Autor: LubimyCzytać

Mark Zuckerberg, założyciel Facebooka, serwisu, który zrewolucjonizował pojęcie „media społecznościowe” i bez którego wiele osób nie potrafi już sobie wyobrazić życia towarzyskiego, znany jest z dość śmiałych postanowień noworocznych oraz zacięcia filantropijnego.

27-10-2015
Co może pójść nie tak? Autor: LubimyCzytać

Najnowsza książka Jeremy’ego Clarksona będzie dostępna w księgarniach od 4 listopada. Co tym razem znajdziemy w książce mistrza niepoprawnego humoru? Przekonajcie się już teraz, czytając trzy felietony.

28-10-2015
Adaptacje. Kino i literatura: Hrabal na ekranie Autor: LubimyCzytać

W czwartek, 29 października rozpocznie się cykl spotkań realizowany przez poznańskie CK Zamek „Adaptacje. Literatura i kino”. W jego ramach będzie można obejrzeć ekranizacje ważnych dzieł polskiej i światowej literatury. Zapraszamy na pierwszy pokaz – seans filmu „Skowronki na uwięzi”.

27-10-2015
"Czas pokaże" - fragmenty tylko na LC! Autor: LubimyCzytać

Czytelniczki Anny Ficner-Ogonowskiej przyznają, że dzięki jej książkom zmieniło się ich życie: uwierzyły, że warto mieć marzenia i nie poddawać się w drodze ku ich spełnieniu. 18 listopada będzie mieć miejsce premiera jej kolejnej powieści - „Czas pokaże”. Tylko na LC już dziś przeczytacie jej pierwsze fragmenty!

Opinie czytelników


O książce:
Świeża krew

Joanna Opiat-Bojarska wprowadza nas w bardzo brutalny i bezwzględny świat policji i jej funkcjonariuszy. Skorumpowani policjanci zaczynają wchodzić w...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd