01-10-2015
Znalezione w Ninatece: Piękny dwudziestoletni Autor: LubimyCzytać

Niedługo kupię dużo książek i będę je czytać. Wieczorami pójdę sobie do kina, a nocami będę słuchał deszczu spadającego na miasto. I tak będzie aż do wiosny. I aż do wiosny nie będę do nikogo mówił o miłości. Dziś w naszym audiocyklu o Marku Hłasko. W kontekście jego niedawno odkrytej, nieznanej powieści „Wilk” i nie tylko.

30-09-2015
Targi Książki w Göteborgu - relacja Autor: Alikka

Göteborgs Bokmässan, czyli Targi Książki w Göteborgu, to największe wydarzenie tego typu w Skandynawii. W tym roku odwiedziło je stosunkowo niewiele osób – tylko 94 tysiące. Niewiele, bo w poprzednich latach cyfra ta oscylowała powyżej 100 tysięcy.

30-09-2015
Zbliża się Bruno Schulz. Festiwal 2015 Autor: LubimyCzytać

Tegoroczna czwarta już edycja Festiwalu rozpocznie się 13 października i potrwa do 18 października. Jak zwykle będzie miał on miejsce we Wrocławiu. A co w programie? Spotkania z najlepszymi polskimi pisarzami, m.in. Andrzejem Stasiukiem, Marcinem Świetlickim, Olgą Tokarczuk i Agatą Tuszyńską. 

29-09-2015
Czytanie to odkrywanie Autor: LubimyCzytać

Już po raz trzeci w Szczecinie odbędzie się Festiwal Czytania „Odkrywcy wyobraźni” - wyjątkowe spotkanie z literaturą, w czasie którego słowo pisane ożyje i przemówi – nie jak zwykle, w ciszy i prywatności – lecz we wspólnie dzielonej przestrzeni wyobraźni. Wydarzenie odbędzie się w dniach 2 – 5 października. 

29-09-2015
Niezwykła kronika życia Tołstoja Autor: LubimyCzytać

Sto lat temu w Jasnej Polanie zdarzyło się coś, co wstrząsnęło całym światem. Osiemdziesięciodwuletni pisarz, geniusz i największa ówczesna sława literacka, hrabia Lew Tołstoj, potajemnie uciekł z domu w nieznanym kierunku. Od tego wydarzenia rozpoczyna się biografia napisana przez Pawieła Basińskiego. 

28-09-2015
Nowy numer magazynu „Książki” już jutro! Autor: LubimyCzytać

Czas szybko leci i jutro znów to się wydarzy: w kioskach znajdziecie kolejny numer „Książek. Magazynu do czytania”. Dziś zdradzamy, co ciekawego w nim przeczytacie. 

28-09-2015
Trwa Tydzień Zakazanych Książek Autor: LubimyCzytać

Właśnie rozpoczął się Tydzień Zakazanych Książek. Wydarzenie organizowane jest od 1982 przez Amerykańskie Stowarzyszenie Bibliotekarzy i ma na celu upublicznienie debaty o wolności słowa, tolerancji i prawa do wygłaszania własnych opinii. Tydzień Zakazanych Książek potrwa w tym roku od 27 września do 3 października. W Polsce organizowany jest po raz piąty.

25-09-2015
Wariograf zbada, czy Marek Krajewski mówi prawdę Autor: LubimyCzytać

W najbliższy wtorek we Wrocławiu Marek Krajewski podda się badaniu wariografem. Odpowie m.in. na pytania użytkowników lubimyczytać.pl. Zaproponujcie pytania, jakie zostaną zadane jednemu z najmroczniejszych umysłów polskiej literatury.

25-09-2015
Polski zwiastun nowej ekranizacji „Księgi dżungli” Autor: LubimyCzytać

Wilcza rodzina przygarnia chłopca, któremu sfora nadaje imię Mowgli. Gdy malec podrasta, zaprzyjaźnia się z panterą Bagheerą i niedźwiedziem Baloo. Znana wszystkim historia zyskała kolejną odsłonę. Tym razem obejrzymy ją w wersji 3D.

25-09-2015
11. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania Autor: LubimyCzytać

26 września we Wrocławiu rozpoczyna się kolejna, jedenasta już edycja Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania. Tegoroczny festiwal jak zawsze poświęcony będzie promocji ambitnej książki, prozy często nieznanej w Polsce, za to po wielokroć nagradzanej za granicą. Gośćmi MFO będą m.in. Ida Linde, Petra Soukupova, Alain Mabanckou i Colin Barrett. 

Opinie czytelników


O książce:
Okruchy zła

Ksiazka pelna niespodzianek, tajemnic i emocji. Jak juz wydaje sie, ze wszystko bedzie wyjasnione, autorka ponownie zaskakuje nas. Akcja toczy sie...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd