31-08-2015
Koniec opowiadania - Oliver Sacks nie żyje Autor: LubimyCzytać

Neurolog, wykładowca, pisarz książek popularnonaukowych zmarł wczoraj rano w Nowym Jorku w otoczeniu rodziny i przyjaciół, w wieku 82 lat. Sławę przyniosły mu książki zawierające historie jego byłych pacjentów: „Mężczyzna, która pomylił swoją żonę z kapeluszem” czy „Oko umysłu”.

31-08-2015
Narodowe czytanie „Lalki“ Autor: LubimyCzytać

5 września 2015 roku odbędzie się 4. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której będziemy razem czytali powieść Bolesława Prusa „Lalka”. To już czwarta edycja akcji, zainicjowanej przez byłego Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Do tej pory Polacy czytali wspólnie „Pana Tadeusza”, twórczość Aleksandra Fredro oraz „Trylogię” Henryka Sienkiewicza.

27-08-2015
„Co nas nie zabije” już dziś w sprzedaży Autor: LubimyCzytać

Oczekiwanie dobiegło końca! Kontynuacja trylogii „Millennium” Stiega Larssona pt. Co nas nie zabije od dzisiaj jest dostępna w księgarniach. I już dziś, ci z Was, którzy zdecydują się nabyć ten tytuł będą mogli przekonać się, czy Lagercrantzowi udało się podrobić Larssona, a może udało mi się pozostać Lagercranztem i napisać świetną powieść, która obroni się sama.

26-08-2015
Dziś premiera „Otchłani” Roberta J. Szmidta Autor: LubimyCzytać

Płomień na szczycie ruin wieży Sky Tower? Dwadzieścia lat po tym wszystkim? To znak, że we Wrocławiu wciąż żyją ludzie!

25-08-2015
„Czytanie czyni zuchwałym” – targi w Krakowie już za dwa miesiące Autor: LubimyCzytać

19. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie odbędą się w dniach 22-25 października 2015 r. Gościem honorowym tegorocznej edycji będzie Litwa. Organizatorzy liczą na to, że uda się przekroczyć zeszłoroczny rekord i że teren Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków odwiedzi ponad 60 tys. osób.

24-08-2015
Finał Nagrody Literackiej Gdynia 2015 Autor: LubimyCzytać

Zapraszamy na Dni Nagrody Literackiej GDYNIA 2015, które odbędą się w dniach 3–6 września w Muzeum Miasta Gdyni. Czytelnicy będą mieli okazję spotkać się z nominowanymi do nagrody w czterech kategoriach: poezja, proza, eseistyka i przekład na język polski. Laureatów 10. edycji Nagrody Literackiej GDYNIA poznamy w sobotę 5 września podczas uroczystej Gali – w dniu kolejnym spotkają się oni z publicznością.

24-08-2015
Nagrody im. Zajdla przyznane! Autor: LubimyCzytać

W niedzielę zakończył się jubileuszowy, 30 Konwent Fantastyki Polcon. Tradycyjnie już podczas trwania imprezy czytelnicy wyłonili powieść i opowiadanie, które ich zdaniem zasługują na Nagrodę Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla. W tym roku nagroda trafiła w ręce Michała Cholewy i Anny Kańtoch.

21-08-2015
Forst i spółka - konkurs i wywiad Autor: LubimyCzytać

Polska literatura kryminałem stoi. Być może dla wielu czytelników ta teza jest trochę na wyrost, ale jeśli przejrzeć uważnie półki czytelników w naszym serwisie, to może się okazać, że po ten gatunek literacki sięga coraz więcej osób. I nie ma w tym nic dziwnego, od kilku lat jakość polskich kryminałów sukcesywnie się polepsza.

20-08-2015
Naucz się pisać od najlepszych – konkurs na dodatkowe miejsce Autor: LubimyCzytać

Organizatorzy Kreatywnego Kursu Pisania Miasta Literatury UNESCO wyłonili już 15 szczęśliwców, którzy będą uczyć się pisać pod okiem ekspertów z branży i znanych pisarzy. Specjalnie dla naszych użytkowników przewidzieli jednak jedno dodatkowe miejsce, które można wygrać w konkursie! 

21-08-2015
Bolesna droga do sukcesu Herbjørg Wassmo Autor: LubimyCzytać

Pisanie to nie terapia - to sprawa życia lub śmierci. Jest ważniejsze niż terapia, to powód, dla którego tutaj jestem. O trudnych doświadczeniach z dzieciństwa, które  sprawiły, że norweska pisarka Herbjørg Wassmo zaczęła pisać i ostatecznie przyczyniły się do osiągnięcia przez nią literackiego sukcesu.

Opinie czytelników


O książce:
Chłopak, który zakradał się do mnie przez okno

Ktoś mi tę książkę polecił i niestety mocno się na niej zawiodłam. Zapowiada się w miarę. Ale nie dość, że główna bohaterka jest po prostu głupia i do...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd