31-07-2015
Tere-Fere dla dzieci już po raz trzeci Autor: LubimyCzytać

Pisarze, ilustratorzy, dziennikarze i animatorzy kultury. Spotkania autorskie, warsztaty i książkowe zabawy. Wszystko to zorganizowane z myślą o dzieciach. Trzecia edycja Festiwalu Książki Dziecięcej Tere-Fere, ktory juz jutro rozpoacznie się w Warszawie, zapowiada się bardzo ciekawie. O Festiwalu opowiedziała nam Iwona Krynicka - współorganizatorka wydarzenia.

30-07-2015
Nowa powieść Henninga Mankella Autor: LubimyCzytać

Henning Mankell pomimo trwającej choroby ma się świetnie i nie odkłada pióra nawet na chwilę. Właśnie ukazała się w Szwecji jego kolejna książka „Svenska gummistövlar” (Szwedzkie kalosze), którą udowadnia, że życie jest pełne niespodzianek i można brać z niego pełnymi garściami nawet po sześćdziesiątce.

29-07-2015
Nominacje do Man Booker Prize 2015 Autor: LubimyCzytać

Dzisiaj w południe ogłoszono tzw. długą listę książek nominowanych do jednej z najważniejszych nagród literackich, czyli Man Booker Prize. Na liście znajduje się trzynaście tytułów, z których jeden ukaże się już tej jesieni w Polsce – kto wie, może to będzie tegoroczny laureat?

30-07-2015
Znalezione w Ninatece: Pamięć Włoch Autor: LubimyCzytać

Podróże winny być przemyciem oczu, odnowieniem wrażliwości - pisze we wstępie do swojej książki Wojciech Karpiński. ”Pamięć Włoch” jest zapisem tak rozumianego podróżowania. Dziś w naszym audio-literackim cyklu o jednym z najpiękniejszych polskich zbiorów esejów o Włoszech i Rzymie. 

28-07-2015
4. Nadmorski Plener Czytelniczy Autor: LubimyCzytać

Gdynia znów ukazuje swoje literackie oblicze. Tym razem będzie można wziąć udział w Nadmorskim Plenerze Czytelniczym. To już czwarta edycja tego wydarzenia, które odbędzie się od 31 lipca do 2 sierpnia na Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego.

27-07-2015
Woblink Travel – 64 dni dookoła świata [KONKURS] Autor: LubimyCzytać

Dzisiaj kolejna szansa na wygranie w konkursie Woblinka. Codziennie do końca wakacji będziecie mogli podróżować po świecie, podążając za bohaterami literackimi, autorami, wydarzeniami. Każdego dnia poprowadzi was inna książka, która tego dnia będzie w promocyjnej cenie. A dodatkowo co tydzień będziecie mieli okazję wygrać weekend dla dwóch osób w ekskluzywnym hotelu. Zapraszamy do zabawy!

24-07-2015
Przepis na sukces literacki à la Lee Child Autor: LubimyCzytać

Gdy w wieku czterdziestu lat tracisz pracę, którą wykonujesz od osiemnastu lat, masz dwie możliwości: załamać się lub napisać książkę. Przynajmniej z takiego założenia wyszedł Lee Child, słynny dziś twórca thrillerów o Jacku Reacherze.

23-07-2015
Znalezione w Ninatece: Śladami Carmen, Don Juana i Cyrulika Autor: LubimyCzytać

”Kto nie widział Sewilli, nie widział cudu”. W dzisiejszym odcinku cyklu przenosimy się do Hiszpanii i wędrujemy w spiekocie andaluzyjskiego słońca śladami Carmen, Don Juana, Cyrulika, Corteza i Kolumba. Trasę wędrówki wyznaczają Elżbieta i Andrzej Banachowie, autorzy ”Dziennik podróży po Hiszpanii”.

22-07-2015
Edgar Lawrence Doctorow nie żyje Autor: LubimyCzytać

We wtorek, 21 lipca w wieku 84 lat zmarł E.L. Doctorow, jeden z wybitniejszych amerykańskich pisarzy, laureat wielu nagród, autor m.in "Witajcie w Ciężkich Czasach", "Ragtime" czy "Marszu". Doctorow był doceniany za uniwersalność i wszechstronność swojej prozy oraz za nieposkromioną wyobraźnię.

17-07-2015
Ile ze „100 książek, które trzeba przeczytać” już znasz? Autor: LubimyCzytać

Empik ogłosił właśnie listę „100 książek, które trzeba przeczytać”. Na razie znajdują się na niej tytuły rekomendowane przez dziennikarzy i pisarzy. Ale do współtworzenia listy zostali zaproszeni też czytelnicy – internauci mogą zgłaszać swoje typy do 29 lipca. Efektem akcji będą dwa książkowe zestawienia.

Opinie czytelników


O książce:
Wotum nieufności

Polskie political-fiction w wydaniu najpopularniejszego obecnie autora. Remigiusz Mróz ma zaskakująco obfitą bibliografię: od kryminałów, przez histo...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd