30-06-2015
Klasyka: Reaktywacja Autor: LubimyCzytać

Lato to najlepszy czas na nadrabianie zaległości w poznawaniu zapomnianej klasyki. Okazuje się, że takie przekonanie dzieli z nami Instytut Książki. W te wakacje wspólnie zapraszamy księgarzy do promowania nowego kanonu literatury, a czytelników – do czytania wybitnych, niezasłużenie zapomnianych dzieł.

30-06-2015
Andy Weir, autor "Marsjanina", porozmawia z czytelnikami! Autor: LubimyCzytać

Pamiętacie naszą ostatnią aktualność o „Marsjaninie”? Przedstawiliśmy w nim krótką historię sukcesu Andy'ego Weira – dzisiaj spieszymy z informacją, że na początku września podczas Zawodów Robotów Marsjańskich – European Rover Challenge (ERC 2015) będziemy mieli możliwość porozmawiania z pisarzem!

29-06-2015
Nominacje do Nagrody Zajdla za rok 2014 Autor: LubimyCzytać

Pod koniec ubiegłego tygodnia poznaliśmy tegorocznych nominowanych do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla. Laureaci zostaną wyłonieni podczas jubileuszowego XXX Polconu, który w tym roku odbędzie się w sierpniu w Poznaniu.

29-06-2015
Woblink Travel – 64 dni dookoła świata [KONKURS] Autor: LubimyCzytać

Dzisiaj rusza nowy konkurs księgarni Woblink. Codziennie przez 64 dni będziecie mogli podróżować po świecie, podążając za bohaterami literackimi, autorami, wydarzeniami. Każdego dnia poprowadzi was inna książka, która tego dnia będzie w promocyjnej cenie. A dodatkowo co tydzień będziecie mieli okazję wygrać weekend dla dwóch osób w ekskluzywnym hotelu. Zapraszamy do zabawy!

26-06-2015
Wystawa Zbigniewa Herberta „Ludzie” w MOCAK-u Autor: LubimyCzytać

Od 26 czerwca do 13 września w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie można obejrzeć wystawę Zbigniewa Herberta „Ludzie”. Wpisuje się ona w cykl ekspozycji MOCAK-u, których celem jest wzbogacenie wizerunku twórczego znanych ludzi. Tym razem w centrum uwagi są rysunki Herberta.

26-06-2015
Będzie spektakl "Harry Potter and The Cursed Child" Autor: LubimyCzytać

Pisarka J. K. Rowling ogłosiła na Twitterze, że w 2016 roku na deskach Palace Theatre, jednego z londyńskich teatrów, zostanie wystawiona sztuka zatytułowana "Harry Potter and The Cursed Child". Ma to być zupełnie nowa historia najpopularniejszego literackiego czarodzieja na świecie.

25-06-2015
Zabawa w prawdziwość. Wywiad z Martinem Reinerem Autor: LubimyCzytać

Pisarz, poeta i wydawca. Laureat najważniejszych czeskich nagród literackich za rok 2014 i jedna z kluczowych postaci czeskiej literatury współczesnej. Martin Reiner, autor powieści „Lucynka, Macoszka i ja”. Serdecznie zachęcamy do lektury wywiadu z nim.

24-06-2015
Letnia czytelnia [KONKURS] Autor: LubimyCzytać

Lato i książki. Dla każdego miłośnika czytania połączenie wręcz idealne. Wszystko pięknie do momentu pakowania na wakacyjne eskapady. Jak upchnąć tysiące stron do zawsze za małej walizki? Z pomocą przychodzi Samsung Galaxy Tab A z nieograniczonym, 90-dniowym dostępem do 10 000 ebooków od Legimi. Tylko teraz możecie wygrać 1 z 3 tabletów!

23-06-2015
Steampunk zawitał do serwisu Autor: LubimyCzytać

Dla miłośników epoki pary, dla tych, którzy nad elektronikę przedkładają mechanikę, którzy od komputera wolą maszynę różnicową – mamy nie lada gratkę! Od dzisiaj możecie zmienić wygląd serwisu na wersję inspirowaną steampunkiem!

22-06-2015
Literacki tydzień na Malta Festival Poznań Autor: LubimyCzytać

Jak co roku programowi artystycznemu Malty towarzyszy Forum, czyli dyskusje, które budują intelektualny kontekst dla prezentowanych projektów artystycznych. W tym roku biorą w nich udział przede wszystkim pisarze, ale też filozofowie, literaturoznawcy, socjologowie i oczywiście maltańscy artyści. Program organizowany jest wspólnie z Programem III PR oraz Instytutem Książki.

Opinie czytelników


O książce:
Nowy wspaniały świat

Druga antyutopia którą przyszło mi czytać. Druga z pośród trzech które zaplanowałem przeczytać (My, Rok 1984 i Nowy wspaniały świat). Powieść charakt...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd