29-04-2015
Nominacje do Nagrody Wielkiego Kalibru 2015 Autor: LubimyCzytać

Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, który odbędzie się we Wrocławiu pod koniec maja ogłosili listę nowości nominowanych do Nagrody Wielkiego Kalibru. Wśród nich m.in. "Pochłaniacz" i "Kwestja krwi" - nasze dwa patronaty.

28-04-2015
Pyrkon 2015, czyli fantastycznie fantastyczny konwent Autor: LubimyCzytać

Jeśli w ten weekend byliście w stolicy Wielkopolski, to nie mogliście nie zauważyć, że w mieście odbywa się zlot fanów fantastyki. I to zlot ogromny – bo teren Pyrkonu odwiedziło ponad 30 tysięcy osób! Ta liczba pokazuje jaką siłę ma literatura gatunkowa! Jaki polski festiwal literatury może poszczycić się takimi tłumami?

28-04-2015
Książka wydana specjalnie dla DKK Autor: LubimyCzytać

„Razem będzie lepiej” to kolejna książka w dorobku Jojo Moyes, autorki popularnej i lubianej przez czytelników na całym świecie. To wyjątkowo optymistyczna powieść, którą wyróżnia jeszcze jedna niezwykła cecha – to pierwsza w Polsce książka przygotowana z myślą o Dyskusyjnych Klubach Książki. Zawiera pytania, które ułatwią dyskusję wszystkim lubiącym rozmawiać o przeczytanych lekturach.

28-04-2015
Odliczamy dni do Warszawskich Targów Książki i rozdajemy wejściówki Autor: LubimyCzytać

Już tylko dwa tygodnie dzielą nas od Warszawskich Targów Książki – święta pisarzy, wydawców, a przede wszystkim czytelników. Na cztery dni Stadion Narodowy zamieni się w arenę spotkań i rozmów z autorami, prezentacji i warsztatów literackich.

27-04-2015
Zbigniew Kruszyński laureatem Poznańskiej Nagrody Literackiej Autor: LubimyCzytać

Dzisiaj w samo południe, w gabinecie rektora UAM odbyła się konferencja prasowa, podczas której ogłoszono nazwisko pierwszego laureata Poznańskiej Nagrody Literackiej im. Adama Mickiewicza oraz ogłoszono nazwiska nominowanych do Nagrody-Stypendium im. Stanisława Barańczaka.

27-04-2015
Konkurs literacki na powieść fantastyczną Autor: LubimyCzytać

Podczas Pyrkonu wydawnictwo Czwarta Strona ogłosiło konkurs na powieść fantastyczną zatytułowany Czwarta Strona Fantastyki. Trzy najlepsze powieści zostaną wydane przez poznańskie wydawnictwo. Na zwycięzców czekają również nagrody finansowe. Termin nadsyłania prac mija 31 grudnia 2015 roku.

27-04-2015
Pożegnanie z (takim) Portem Autor: LubimyCzytać

Nieomal komplet publiczności na każdym z festiwalowych wydarzeń, niebanalny skrót dwudziestu lat w atrakcyjnej wizualnej formie, wyjątkowe czytania z premierowego zestawu książek najważniejszych bohaterów Fortu oraz Portu Literackiego i nade wszystko oficjalnie już ogłoszony koniec Portu – to najważniejsze wspomnienia związane z jubileuszową edycją wrocławskiej imprezy organizowanej przez Biuro Literackie.

27-04-2015
Nowy zbiór opowiadań Waldemara Kubasa Autor: LubimyCzytać

"Pod tamtym niebem" to ciekawa propozycja dla wszystkich tych czytelników, którzy chcieliby odpocząć od literatury akcji, kryminału czy świata fantasy. Opowieści te bowiem głęboko osadzone są w realiach życia, zarówno tego sprzed kilkudziesięciu lat jak i teraźniejszego.

25-04-2015
Nagroda Literacka m.st. Warszawy rozdana! Autor: LubimyCzytać

Nagrodę w najważniejszej kategorii „warszawskiego twórcy” otrzymał Jarosław Marek Rymkiewicz. Poeta nie pojawił się na Gali, ponieważ odmówił przyjęcia wyróżnienia Taka sytuacja nie zdarzyła się jeszcze nigdy w historii nagrody. 100 tys. zł nagrody zostanie przekazane na na stypendia dla młodych literatów.

24-04-2015
Nie żyje Władysław Bartoszewski Autor: LubimyCzytać

Polski polityk, dziennikarz, pisarz, dyplomata, działacz społeczny i historyk zmarł dziś w Warszawie w wieku 93 lat. 

Opinie czytelników


O książce:
Do wszystkich chłopców, których kochałam

Lara Jean ukrywa swoje listy miłosne w pudle na kapelusze, które podarowała jej mama. To nie są listy, które ktoś wysłał do niej, to ona je napisała....

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd