31-03-2015
Tolerancja głównym przesłaniem Festiwalu Literatury dla Dzieci Autor: LubimyCzytać

Już 10 maja rusza druga edycja festiwalu. Przez trzy tygodnie dzieci i ich rodzice będą mogli wziąć udział w kilkuset wydarzeniach organizowanych w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku. Ideą festiwalowych spotkań jest rozwój młodych czytelników poprzez aktywny kontakt z wartościową literaturą dziecięcą.

28-03-2015
Nie żyje Tomas Tranströmer Autor: LubimyCzytać

Tomas Tranströmer szwedzki literat, poeta, laureat Nagrody Nobla z 2011 zmarł 26 marca po krótkiej chorobie. Jego śmierć została ogłoszona przez Szwedzką Akademię.

27-03-2015
Znamy finalistów Man Booker International Prize Autor: LubimyCzytać

We wtorek 24 marca jury pod przewodnictwem profesor Mariny Warner ogłosiło listę 10 pisarzy nominowanych w szóstej edycji Man Booker International Prize. Nagroda w wysokości 60 tys. funtów przyznawana jest w cyklu dwuletnim żyjącemu pisarzowi, który tworzy w języku angielskim lub którego twórczość jest na angielski tłumaczona.

26-03-2015
Świat Jacka Dukaja i jego „Starości aksolotla” Autor: LubimyCzytać

Za nami premiera ebooka „Starość aksolotla” Jacka Dukaja, którego wydawcą jest Allegro. Długo wyczekiwana powieść pisarza spotkała się z gorącym odbiorem, nie tylko wśród fanów science fiction. A co złożyło się na ten wyjątkowy projekt literacki?

26-03-2015
Festiwal Poznań Poetów Autor: LubimyCzytać

Organizowany po raz 7. „Poznań Poetów” (18-23 maja 2015), którego kuratorem jest prof. Piotr Śliwiński (UAM), to jedno z najważniejszych i największych tego typu wydarzeń naukowo-literackich w Polsce. Festiwal daje możliwość zapoznania się z najbardziej wartościowymi zjawiskami we współczesnej polskiej i światowej poezji, stwarza unikatowe forum dla spotkania środowiska literackiego.

25-03-2015
Wiosenna odsłona POP! Festivalu Autor: LubimyCzytać

Wiosenna odsłona POP! Festivalu odbędzie się 18 i 19 kwietnia w Kinie Iluzjon. W trakcie weekendu po raz pierwszy zostanie przyznana Nagroda Literacka im. Henryka Sienkiewicza dla najlepszej powieści popowej. Ponadto będzie można obejrzeć m.in. adaptację powieści Terry'ego Pratchetta, pilotażowy odcinek piątego sezonu serialu „Gra o tron”, czy  nową wersję kultowego filmu „Plan 9 z kosmosu”.

24-03-2015
Starość aksolotla [KONKURS] Autor: LubimyCzytać

​Od 10 marca dostępna jest już nowa powieść kultowego pisarza science fiction Jacka Dukaja - „Starość aksolotla”. Dziś startuje konkurs, w którym możecie wygrać plakaty nawiązujące do jej treści autorstwa Marcina Panasiuka.

24-03-2015
Zamek reporterów - spotkanie z Martinem Pollackiem Autor: LubimyCzytać

Zamek Reporterów to roczny cykl spotkań z czołówką polskich reporterów oraz z wybitnymi autorami z zagranicy. 14 kwietnia zapraszamy na spotkanie z Martinem Pollackiem - austriackim pisarzem, dziennikarzem, tłumaczem literatury polskiej. 

23-03-2015
"To jest książka" - kampania Stowarzyszenia Wydawców Francuskich Autor: LubimyCzytać

5 marca pisaliśmy o tym, że Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał negatywny wyrok w sprawie wprowadzenia przez Francję i Luksemburg obniżonych stawek VAT na e-booki. Oba kraje muszą podnieść podatek. W odpowiedzi na wyrok Stowarzyszenie Wydawców Francuskich uruchomiło kampanię mającą na celu pokazanie politykom co jest książką, a co nią nie jest.

21-03-2015
Akcja #PłacęWierszem #PayWithPoem z okazji Światowego Dnia Poezji Autor: LubimyCzytać

Z okazji Światowego Dnia Poezji, 21 marca Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku organizuje konkurs, w którym wygrać można tomiki poetów i poetek nominowanych do Nagrody Europejski Poeta Wolności w roku 2014. Wystarczy podzielić się krótkim wierszem, haiku czy inną, dowolną poetycką formą na Twitterze, Facebooku lub mailem. 

Opinie czytelników


O książce:
Kłamstwo doskonałe

Takie thrillery uwielbiam, pełne napięcia, które utrzymuje się do samego końca. Spokojne miasteczko, każdy żyje swoimi problemami, cisza i spokój. Cz...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd