28-02-2015
Jasnowidze 2014 - wyniki konkursu Autor: LubimyCzytać

17 maja 2014 roku Wydawnictwo Dwie Siostry ogłosiło pierwszą edycję międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE. Na konkurs wpłynęło 521 projektów z 25 krajów. Nadesłane prace były nie tylko liczne, lecz także niezwykle różnorodne. Większość autorów to młodzi twórcy z dużych ośrodków akademickich w Polsce.

27-02-2015
LC.news – bądź na bieżąco z rynkiem książki Autor: LubimyCzytać

Rozwinęliśmy dział redakcji o dodatkowe narzędzie – LC.news. Teraz jeszcze szybciej będziecie otrzymywać najświeższe informacje z rynku książki oraz ze świata lubimyczytać.pl.

26-02-2015
Z polskiego na nasze Autor: LubimyCzytać

Stworzenie serii przekładów dzieł staropolskich na współczesną polszczyznę jako sposób na przybliżenie uczniom historii literatury polskiej. To propozycja Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej z okazji obchodzonego 21 lutego Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

25-02-2015
Na tropie zaginionego Breslau - wycieczka śladami Eberharda Mocka Autor: LubimyCzytać

Wybieracie się do Wrocławia? Polecamy organizowaną przez władze miasta wycieczkę pt. Na tropie zaginionego Breslau - śladami radcy kryminalnego wrocławskiej policji Eberharda Mocka, bohatera serii kryminałów Marka Krajewskiego. 

25-02-2015
Wybieramy książkę, która stanie się bohaterką akcji Warszawa Czyta 2015 Autor: LubimyCzytać

Jeszcze tylko przez dwa dni można wziąć udział w ankiecie, która ma na celu wyłonienie tegorocznej bohaterki akcji Warszawa Czyta. Wybierać można spośród: "Chamowo" Mirona Białoszewskiego, "Wniebowstąpienie" Tadeusza Konwickiego, "Szum" Magdaleny Tulli czy "Jak zostałam wiedźmą" Doroty Masłowskiej? Która z nich stanie się punktem wyjścia tegorocznej akcji? 

24-02-2015
Dziś rocznica urodzin Zdzisława Beksińskiego Autor: LubimyCzytać

Dziś rocznica urodzin Zdzisława Beksińskiego. Wkrótce startują zdjęcia do filmu "Ostatnia Rodzina", który opowie losy wybitnego artysty i jego syna - dziennikarza Tomasza Beksińskiego.

24-02-2015
Zamek reporterów - spotkanie z Lidią Ostałowską Autor: LubimyCzytać

Zamek Reporterów to roczny cykl spotkań z czołówką polskich reporterów oraz z wybitnymi autorami z zagranicy. W jego programie znajdą się również warsztaty reporterskie dla młodzieży poświęcone Poznaniowi oraz nocne czytania w Zamku. 10 marca zapraszamy na spotkanie z Lidią Ostałowską - dziennikarką, pisarką i działaczką społeczną.

23-02-2015
Graham Moore z Oscarem za najlepszy scenariusz adaptowany Autor: LubimyCzytać

Za nami kolejna Oscarowa noc. Nagrodę za najlepszy scenariusz adaptowany otrzymał Graham Moore za film "Gra tajemnic", który powstał w oparciu o książkę Andrew Hodgesa "Alan Turing. Enigma". 

19-02-2015
Wybierzmy wspólnie lektury najmłodszym uczniom - wyniki ankiety MEN Autor: LubimyCzytać

Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało listę książek, które zdaniem Internautów powinny znaleźć się w kanonie lektur w podstawówce. W czołówce nie mogło zabraknąć Harry'ego Pottera, ale zajmuje od dopiero trzecie miejsce. Jakie książki go wyprzedziły?

16-02-2015
Co to takiego poezja? - ROZWIĄZANIE Autor: LubimyCzytać

Na początku lutego, w rocznicę śmierci Wisławy Szymborskiej zaprosiliśmy Was do wzięcia udziału w prostym konkursie. Wystarczyło odpowiedzieć na pytanie: co to takiego poezja. Bardzo dziękujemy za liczny odzew! Dzisiaj prezentujemy nagrodzone prace.

Opinie czytelników


O książce:
Nowy wspaniały świat

Druga antyutopia którą przyszło mi czytać. Druga z pośród trzech które zaplanowałem przeczytać (My, Rok 1984 i Nowy wspaniały świat). Powieść charakt...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd