30-01-2015
Przyznano nagrodę Costa Book of the Year 2014 Autor: LubimyCzytać

Nagroda Costa Book of the Year 2014, jedna z najważniejszych nagród literackich na rynku brytyjskim, powędrowała do książki, która ukaże się w Polsce prawdopodobnie nakładem wydawnictwa Czarne. O książce tej pisaliśmy już w listopadzie, kiedy zdobyła inną ważną nagrodę – Samuel Johnson Prize for Non-Fiction. Mowa o "H is for Hawk" autorstwa Helen Macdonald.

01-02-2015
Wygraj pakiet tomików Szymborskiej! Autor: LubimyCzytać

Dziś mijają trzy lata od śmierci Wisławy Szymborskiej - poetki, eseistki, krytyka literackiego, tłumaczki, felietonistki, laureatki literackiej Nagrody Nobla. Zamiast kolejny raz po prostu wspominać zmarłą poetkę proponujemy Wam udział w konkursie, w którym do wygrania będą pakiety jej tomików, ufundowane przez Wydawnictwo Znak.

29-01-2015
Kraków i Wrocław gośćmi honorowymi Targów Książki w Paryżu Autor: LubimyCzytać

Jedna z największych prezentacji literatury polskiej za granicą od 15 lat! W dniach 19-23 marca na Salon du livre de Paris, najstarszym i największym wydarzeniu ekspozycyjnym świata frankofońskiego, miasta Kraków i Wrocław, wspólnie z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutem Książki, zaakcentują swoją literacką i kulturalną tożsamość.

28-01-2015
Pokaz specjalny "Ziarna prawdy" - rozdajemy wejściówki Autor: LubimyCzytać

Zapraszamy już w tę sobotę, 31 stycznia o godzinie 20:00 do wrocławskiego Kina Nowe Horyzonty na pokaz specjalny "Ziarna prawdy" i spotkanie z reżyserem, Borysem Lankoszem. Dla użytkowników z Wrocławia i okolic mamy dwie podwójne wejściówki.

27-01-2015
8. edycja Nagrody Literackiej m.st. Warszawy Autor: LubimyCzytać

Tylko do końca stycznia można zgłaszać kandydatów do 8. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, której partnerem jest Biblioteka Narodowa. Nagroda łącząca przeszłość z teraźniejszością, przez ostatnie lata nabrała prestiżu i jest ważnym wydarzeniem w środowisku literackim. 

26-01-2015
Wywiad z Henningiem Mankellem Autor: LubimyCzytać

67-latek, znany głównie jako autor bestsellerowych powieści kryminalnych o Kurcie Wallanderze, częściej mówi ostatnio o raku niż o medycynie sądowej. Od momentu poznania diagnozy, w styczniu zeszłego roku, pisze na blogu o swoim strachu, bólu i woli życia. Jego szanse wyglądają w tej chwili lepiej niż jakiś czas temu.

22-01-2015
Zatrzymanie negatywnego trendu - czytelnictwo wzrasta! Autor: LubimyCzytać

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, poświęconej Narodowemu Programowi Rozwoju Czytelnictwa ogłoszono pozytywne wyniki najnowszych badań poziomu czytelnictwa w Polsce. Okazuje się, że coraz więcej Polaków czyta książki! Zanotowano wzrost aż o 2,5%! 

21-01-2015
Gdzie wypożyczyć książkę? Dowiesz się na lubimyczytać.pl! Autor: LubimyCzytać

Jeśli korzystacie z bibliotek, prawdopodobnie przypadnie Wam do gustu nowa funkcjonalność na lubimyczytać.pl – od dziś za pośrednictwem naszego serwisu można sprawdzać dostępność książek w najbliższych bibliotekach. Zbiory ponad 1600 bibliotek są do Waszej dyspozycji!

20-01-2015
"Carte Blanche" - premiera filmu i książki Autor: LubimyCzytać

23 stycznia na ekrany kin powróci Andrzej Chyra. W „Carte Blanche”, filmie równie poruszającym co prawdziwym, wciela się w nauczyciela z liceum, który – aby zachować ukochaną pracę i przygotować uczniów do matury – ukrywa przed światem, że stopniowo traci wzrok. Wraz z premierą filmu nakładem Wydawnictwa Axis Mundi ukazuje się powieść "Carte Blanche" napisana przez reżysera filmu, Jacka Lusińskiego.

19-01-2015
Czytać jak książkę - wystawa Autor: LubimyCzytać

Celem wystawy "Czytać jak książkę" realizowanej w ramach projektu The Book Lovers, jest pokazanie, że literatura tworzona przez artystów wizualnych wykracza daleko poza przestrzeń książki. Ekspozycja została poświęcona różnorodnym strategiom, przy pomocy których twórcy powołali do życia powieści jako części swoich projektów artystycznych.

Opinie czytelników


O książce:
Okruchy zła

Ksiazka pelna niespodzianek, tajemnic i emocji. Jak juz wydaje sie, ze wszystko bedzie wyjasnione, autorka ponownie zaskakuje nas. Akcja toczy sie...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd