01-01-2015
Noworoczne postanowienia? Postaw na książki? Autor: LubimyCzytać

Czego życzyć molom książkowym w Nowym Roku? Oczywiście samych trafionych wyborów literackich, mnóstwa książkowych prezentów, sporo wolnego czasu na czytanie i wypełnienia noworocznych postanowień książkowych, jeśli takowe podejmujecie.

31-12-2014
Najlepsze książki 2014 roku - Waszym zdaniem Autor: LubimyCzytać

W zeszłym roku prezentowaliśmy Wam, Drodzy Czytelnicy, subiektywny wybór najlepszych książek mijającego roku. Najlepsze (ich zdaniem) tytuły wymieniali współpracujący z nami redaktorzy oraz my, administracja serwisu. W tym roku postanowiliśmy podejść do tematu z innej strony i oddać głos Wam – użytkownikom serwisu, twardym danym z naszej bazy i cyfrom, które (ponoć) nigdy nie kłamią.

26-12-2014
Zmarł Stanisław Barańczak Autor: LubimyCzytać

W nocy z 25 na 26 grudnia zmarł znakomity poeta, krytyk literacki i tłumacz - Stanisław Barańczak. W 1999 roku za tomik poezji "Chirurgiczna precyzja" został uhonorowany Nagrodą Literacką NIKE. Przełożył na język polski ponad 20 dzieł dramatycznych Szekspira. Prywatnie - brat Małgorzaty Musierowicz.

24-12-2014
Zaczytanych Świąt! Autor: LubimyCzytać

Drodzy Czytelnicy - życzymy Wam spokojnych, rodzinnych i przede wszystkim zaczytanych Świąt! Oby pod choinką czekały na Was stosy wymarzonych książek!

23-12-2014
Znamy poetów nominowanych do Nagrody „Europejski Poeta Wolności” w 2016 Autor: LubimyCzytać

Yahya Hassan z Danii, Lidija Dimkovska z Macedonii, Daniel Jonas z Portugalii, Siergiej Stratanowski z Rosji, Anna Blandiana z Rumunii,Anikó Polgár z Węgier i Vanni Bianconi z Włoch, to poeci i poetki nominowani do Nagrody Literackiej Miasta Gdańska.

22-12-2014
Film "Love, Rosie" oczami Cecylii Ahern Autor: LubimyCzytać

W kinach możemy właśnie obejrzeć „Love, Rosie”, kolejną, po „PS Kocham cię”, filmową adaptację powieści Cecylii Ahern. Co o filmie myśli sama autorka książki?

16-12-2014
16 grudnia Dniem Jane Austen Autor: LubimyCzytać

Miłośnicy Jane Austen mają powód do radości! Dzięki inicjatywie ośrodka Jane Austen Centre w Bath 16 grudnia został ogłoszony Dniem Jane Austen. Na razie nieoficjalnie, ale za to od razu z rozmachem – obchody planowane są nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale także w USA, w Australii i w wielu innych krajach.

15-12-2014
Rowling nie zwalnia tempa Autor: LubimyCzytać

J.K. Rowling nie pozwala zapomnieć ani o sobie, ani o swoich bohaterach. Co kilka tygodni w prasie pojawiają się nowe ciekawostki związane z serią o Harrym Potterze lub o Cormoranie Strike'u. Fani czarodzieja mogą cieszyć się nowymi opowiadaniami, a fani detektywa zacierają ręce na myśl o przygotowywanym serialu.

11-12-2014
„Mały książę” na dużym ekranie Autor: LubimyCzytać

Są takie książki, których ekranizacja budzi w czytelnikach niepokój. Wspomnienia z nimi związane są dla nas tak cenne, że możemy nie chcieć konfrontować naszych wyobrażeń z wizją reżysera. Do takich książek z pewnością należy „Mały książę”, jedna z najpiękniejszych książek świata, przez wiele osób umieszczana wśród najważniejszych lektur życia.

10-12-2014
Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY Autor: LubimyCzytać

Uroczystość wręczenia nagród w konkursie „Książka Roku” odbyła się we wtorek 9 grudnia w warszawskim Muzeum Literatury przy Rynku Starego Miasta. Partnerami konkursu są Narodowe Centrum Kultury oraz Instytut Książki, a dofinansowano go z funduszy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Opinie czytelników


O książce:
Okruchy zła

Ksiazka pelna niespodzianek, tajemnic i emocji. Jak juz wydaje sie, ze wszystko bedzie wyjasnione, autorka ponownie zaskakuje nas. Akcja toczy sie...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd