28-11-2014
Wybierzmy wspólnie lektury najmłodszym uczniom – ankieta MEN Autor: LubimyCzytać

Od 27 listopada do końca stycznia Ministerstwo Edukacji Narodowej czeka na nasze propozycje książek, które powinny znaleźć się w kanonie lektur! Nie przegapmy tej okazji! A wśród osób, które wypełnią ankietę rozstaną rozlosowane czytniki! Zatem, co polecacie?

28-11-2014
PD James, uwielbiana autorka kryminałów, zmarła w wieku 94 lat Autor: LubimyCzytać

Jej najbardziej znanym bohaterem jest inspektor Adam Dalgliesh. Pojawił się już w pierwszej książce PD James – „Zakryjcie jej twarz”. Debiutancka powieść rozpoczęła wielką karierę pisarki i inspektora, który wystąpił łącznie w czternastu powieściach, z których wiele (choć niestety nie wszystkie) zostało wydanych się po polsku.

27-11-2014
Urodziny Audioteka.pl Autor: LubimyCzytać

Z okazji 6 urodzin Audioteka.pl i radiowa Trójka zapraszają na słuchowisko odegrane na żywo z udziałem Krzysztofa Banaszyka, Magdaleny Cieleckiej, Andrzeja Chyry, Miłogosta Reczka, Marii Seweryn, Łukasza Simlata, Borysa Szyca, Roberta Więckiewicza z muzyką Pink Freud i Adama Walickiego. Wydarzenie odbędzie się już 29 listopada o godzinie 21.00 w trójkowym studiu im. A. Osieckiej.

27-11-2014
Bezpłatne e-booki po raz trzeci z Czytaj KRK! Autor: LubimyCzytać

Nie będzie kolejek, towaru nie zabraknie i wszystko za darmo! Cuda, i to nie po raz pierwszy! Wystartowała już trzecia w tym roku odsłona akcji Czytaj KRK!. Dzięki aplikacji mobilnej przeczytamy w Krakowie bezpłatnie 10 bestsellerowych e-booków.

25-11-2014
Matthew McConaughey zagra w nowej ekranizacji „Bastionu” Stephena Kinga? Autor: LubimyCzytać

Nową ekranizację "Bastionu", monumentalnej powieści przez wielu uważanej za najlepszą w dorobku Stephena Kinga, wyreżyseruje Josh Boone, znany między innymi jako twórca filmowej wersji „Gwiazd naszych wina”. „Bastion” powstanie w wytwórni Warner Bros i będzie miał formę czterech niezależnych filmów.  

25-11-2014
Spotkanie wokół książki "Wilki dwa" Autor: LubimyCzytać

W środę 26 listopada w Warszawie odbędzie się spotkanie z o. Adamem Szustakiem i Robertem „Litzą” Friedrichem. Będą oni rozmawiać o swojej książce „Wilki dwa”, która niedawno ukazała się nakładem SIW Znak. W LC będziecie mogli obejrzeć transmisję na żywo. Zapraszamy!

20-11-2014
Jakubik, Kamińska, Ogrodnik i Rozenek w „Chłopcach” Autor: LubimyCzytać

18 listopada miała miejsce premiera kolejnej produkcji warszawskiego studia Sound Tropez - mini-słuchowiska pt. "Chłopcy. W Skrócie". Wystąpili w nim Arkadiusz Jakubik, Julia Kamińska, Dawid Ogrodnik i Jacek Rozenek. Autorem scenariusza jest bestsellerowy pisarz młodego pokolenia, Jakub Ćwiek.

20-11-2014
Nominacje do Costa Book Award Autor: LubimyCzytać

Ogłoszono nominacje do Costa Book Award, jednej z najważniejszych brytyjskich nagród literackich, przyznawanej w pięciu kategoriach. Nominowani mogą być tylko autorzy pochodzący w Wielkiej Brytanii lub Irlandii. Nominowane i nagradzane książki powinny być przyjemne w lekturze – mają wciągać czytelnika i sprawiać, że lektura będzie przyjemnością.

19-11-2014
"Wiedźmin Gra Przygodowa" już dostępna w przedsprzedaży Autor: LubimyCzytać

"Wiedźmin Gra Przygodowa" zabiera graczy w jedyną w swoim rodzaju podróż po świecie Wiedźmina. Pozwala wcielić się w jedną z postaci znanych z sagi: Geralta z Rivii - pogromcę potworów, Jaskra - charyzmatycznego barda, Triss Merigold - odważną czarodziejkę lub Yarpena Zigrina - krasnoludzkiego wojownika.

18-11-2014
Éric-Emmanuel Schmitt Ambasadorem Czytelnictwa Autor: LubimyCzytać

Wczoraj wieczorem podczas uroczystej gali w Ambasadzie Francji w Warszawie Éric-Emmanuel Schmitt odebrał nagrodę Ambasadora Czytelnictwa. Nagroda, przyznana po raz pierwszy, została ustanowiona przez Dyskusyjne Klubu Książki we współpracy z Ambasadą Francji oraz Instytutem Książki – otrzymuje ją autor, którego książki są najchętniej czytane przez DKK. 

Opinie czytelników


O książce:
Tour de France. Etapy, które przeszły do historii

Piękna książka. Byle przebrnąć bełkotliwy wstęp TJ i DB - dalej czyta sie rewelacyjnie. Znakomite tłumaczenie. POLECAM.

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd