31-10-2014
„Gottland” zekranizowany Autor: LubimyCzytać

„Uważa, że rzeczywistości nie można ulegać, należy ją zawsze umiejętnie wykorzystać do swoich celów”. Takim przekonaniem, zapożyczonym z książki Mariusza Szczygła, najwidoczniej kierowali się również twórcy filmu „Gottland” zrealizowanego na podstawie jego słynnego reportażu o tym samym tytule.

30-10-2014
„Odnalezione w tłumaczeniu” - nabór na warsztaty dla tłumaczy Autor: LubimyCzytać

Instytut Kultury Miejskiej w ramach Gdańskich Spotkań Tłumaczy Literatury „Odnalezione w tłumaczeniu” organizuje warsztaty dla tłumaczy i tłumaczek literatury anglojęzycznej na język polski. Rekrutacja osób zainteresowanych trwa do 25 listopada. Zajęcia poprowadzi zajmująca się tłumaczeniami w teorii i praktyce Agnieszka Pokojska.

29-10-2014
90. rocznica urodzin Zbigniewa Herberta Autor: LubimyCzytać

Wspominamy dzisiaj Zbigniewa Herberta, jednego z najważniejszych poetów polskich XX wieku, autora licznych esejów o sztuce, dramatów i słuchowisk. 

29-10-2014
Nowa usługa subskrypcyjna od Legimi. Również dla posiadaczy Kindle. Autor: LubimyCzytać

Księgarnia Legimi.com zaprezentowała wczoraj Book boxa – swoją nową usługę subskrypcyjną. W przeciwieństwie do dostępnego od blisko 2 lat abonamentu dla posiadaczy urządzeń z zainstalowaną aplikacją Legimi, z Book boxa skorzystają również posiadacze wszystkim modeli e-czytników, w tym Kindle.

28-10-2014
Nagrody „Literatury na Świecie” za rok 2013 Autor: LubimyCzytać

Prezentujemy listę tegorocznych laureatów nagrody "Literatury na Świecie". 24 października jury w składzie Anna Górecka, Jerzy Jarniewicz (przewodniczący), Andrzej Kopacki, Piotr Sommer, Andrzej Sosnowski, Marcin Szuster, Anna Wasilewska rozpatrzyło kandydatury w siedmiu kategoriach.

28-10-2014
Z punktu widzenia dziecka siedzącego pod stołem Autor: LubimyCzytać

Olga Tokarczuk wróciła do nas z „Wielkiej podróży przez siedem granic, pięć języków i trzy duże religie”. Po sześciu latach przywiozła „Księgi Jakubowe” i o przygodzie tej opowiadała w Warszawie w poniedziałek 27 października w Domu Artysty Plastyka przy Mazowieckiej. Pisarka długo kazała czekać czytelnikom na swoje kolejne dzieło, ale w zamian dostaliśmy do rąk niezwykłą powieść o duchowości. 

27-10-2014
Raport o rynku książki na świecie Autor: LubimyCzytać

Federacja zrzeszająca wydawców z całego świata, International Publishers Association (IPA), opublikowała właśnie raport dotyczący rynku książki. Oto, czego można się z niego dowiedzieć.

26-10-2014
Julia Hartwig laureatką nagrody im. Wisławy Szymborskiej Autor: LubimyCzytać

Laureatką Nagrody im. Wisławy Szymborskiej została Julia Hartwig za tomik "Zapisane"! Wręczenie nagrody miało miejsce 25 października w centrum Kongresowym ICE w Krakowie. A już dzisiaj będzie można się spotkać z poetką o 12:00 w sali Lwów A na Targach Książki.

24-10-2014
Lekko i błyskotliwie o życiu, w którym strach staje się codziennością Autor: LubimyCzytać

W środę w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, organizowana przez Fundację Polskiej Sztuki Nowoczesnej i Wydawnictwo W.A.B., podczas której zaprezentowano polskie wydanie najnowszej książki Etgara Kereta „Siedem dobrych lat” i opowiedziano o rezydencjach artystycznych w warszawskim Domu Kereta. 

23-10-2014
Raport z badania czytelników książek i ebooków Autor: LubimyCzytać

Dla najbardziej aktywnych czytelników liczy się przede wszystkim treść, nie forma – takie wnioski płyną z najnowszych badań przeprowadzonych przez serwis Legimi. To, którą z nich preferują, zależy wyłącznie od dostępności tytułów oferowanych przez wydawców. Jakie jeszcze wnioski można wyciągnąć z lektury raportu?

Opinie czytelników


O książce:
Kroniki Niebios

Powieść pod tytułem "Kroniki Niebios" opowiada nam historię szesnastoletniego Juliena Andersa, którego to życie po otrzymaniu unikalnego zap...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd