29-09-2014
W Poznaniu lubimy czytać – program wydarzeń Autor: LubimyCzytać

Już dziś startuje akcja „W Poznaniu lubimy czytać”, którą współorganizujemy z Urzędem Miasta Poznania i Biblioteką Raczyńskich. Od 29 września do 5 października poznaniacy będą mogli wziąć udział w licznych książkowych wydarzeniach zaplanowanych przez wydawców, księgarzy i instytucje kultury. Jakich? Oto ich przegląd.

26-09-2014
2 pierwsze rozdziały nowej powieści Henninga Mankella – czytajcie w LC! Autor: LubimyCzytać

Gratka dla fanów Henninga Mankella, autora serii o Kurcie Wallanderze: już teraz możecie przeczytać dwa pierwsze rozdziały jego najnowszej powieści „Wspomnienia brudnego anioła”. Zachęcamy do czytania!

26-09-2014
James Patterson podarował niezależnym księgarniom 130 000 £ Autor: LubimyCzytać

James Patterson, autor wielu bestsellerów, którego książki sprzedały się już w 280 milionach egzemplarzy, kilka miesięcy temu zadeklarował, że przeznaczy 250 000 £ na pomoc niezależnym księgarniom. Właśnie rozdał pierwszą pulę tych środków. Wsparcie otrzymały 73 księgarnie, które napisały najlepsze wnioski. Premiowano miejsca, które w interesujący sposób zachęcają dzieci do czytania.

26-09-2014
Tydzień Książek Zakazanych? Autor: LubimyCzytać

W Stanach obchodzony jest właśnie Tydzień Książek Zakazanych. Celebrowane jest prawo do czytania tekstów wszelkiego rodzaju i jest to prawdziwe święto wolności słowa. Jednocześnie jednak w jednej ze szkół w Teksasie aż siedem książek zostaje wpisanych na listę książek, których nie wolno czytać i omawiać na lekcjach. 

25-09-2014
Festiwal Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!” Autor: LubimyCzytać

W dniach 6-12 października warto odwiedzić Częstochowę i wziąć udział w czwartej edycji Festiwalu Dekonstrukcji Słowa Czytaj! W programie warszaty, spotkania autorskie, wystawy, projekcje filmów, seminaria, koncerty i konkurs na recenzję.

24-09-2014
O tłumaczach i tłumaczeniu w gdańskim IKM Autor: LubimyCzytać

30. września tłumacze i tłumaczki na całym świecie obchodzą swoje święto – to dobra okazja do tego, by porozmawiać o ich zasługach dla literatury, by choć na chwilę wywołać ich przed szereg i przyjrzeć się ich pracy. Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku zaprasza na trzy wydarzenia związane z Międzynarodowym Dniem Tłumacza.

24-09-2014
Nagroda im. Adama Włodka Autor: LubimyCzytać

Fundacja Wisławy Szymborskiej organizuje I edycję Nagrody im. Adama Włodka. Nagrodę tę przyznaje Fundacja za projekt na napisanie książki o charakterze literackim lub literaturoznawczym. 31 października upływa termin nadsyłania prac.

23-09-2014
Nagroda Kościelskich 2014 Autor: LubimyCzytać

Laureatem Nagrody Kościelskich 2014 został poeta, eseista, recenzent, felietonista, aktor - Krzysztof Siwczyk za poemat "Dokąd bądź". Wręczenie nagrody odbędzie się 11 października.

23-09-2014
„Porwanie Michela Houellebecqa” w kinach od 26. września Autor: LubimyCzytać

W „Porwanie Michela Houellebecqa” tytułową postać gra… sam Houellebecq, który nie szczędzi nam swoich kontrowersyjnych poglądów, w tym na temat Polski i Polaków. Reżyser filmu, Guillaume Nicloux,  po zdjęciach tak mówił o pisarzu: Nie byłem w stanie napisać mu jednej linijki tekstu, wszystko mu ukradłem – sposób mówienia, zachowania, podejście do palenia, neurozy…

20-09-2014
Konkurs na opowiadanie kryminalne POZNAŃ ZŁY Autor: LubimyCzytać

Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu zaprasza do udziału w konkursie na opowiadanie kryminalne POZNAŃ ZŁY. Zgłaszać można teksty, które nie były dotąd publikowane i których akcja rozgrywa się w Poznaniu (współczesnym, historycznym lub w mieście przyszłości). 

Opinie czytelników


O książce:
# to o nas

Przeczytałam wszystkie książki Piotra C. # to o nas, jest ciekawą pozycją jak pozostałe, ale już nie o mnie. Kto wie może różnica 10 lat z bohaterami...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd