29-08-2014
Festiwal Fabuly w Poznaniu i konkurs na opowiadanie Autor: LubimyCzytać

Fabuła to przyjemność. Fabuła to kunszt. Fabuła to konieczność. Potrzeba snucia i słuchania opowieści jest jedną z naszych podstawowych i oczywistych potrzeb. Literatura spełnia ją pierwsza i najpełniej. I to niezależnie od formy: prozy, poezji, dramatu czy scenariusza…

29-08-2014
Liam Neeson wymierzy sprawiedliwość krocząc wśród cieni Autor: LubimyCzytać

3 października, pod tytułem „Krocząc wśród cieni”, na ekrany polskich kin wejdzie „A Walk Among the Tombstones” – elektryzujący thriller Scotta Franka, scenarzysty hitów „Raport mniejszości” i „Wolverine”. Fabuła nowego obrazu z Liamem Neesonem została oparta na motywach powieści Lawrence’a Blocka, trzykrotnego zwycięzcy Edgar Award. 

26-08-2014
100 lat temu urodził się Julio Cortázar Autor: LubimyCzytać

Argentyńczyk Julio Cortázar, jeden z najpopularniejszy prozaików XX wieku, urodził się 100 lat temu, 26 sierpnia 1914 r. w Brukseli. Jego słynna powieść, "Gra w klasy" jest jednym z pierwszych przykładów hipertekstu, zrywającego z tradycyjną formą opowiadania.

26-08-2014
Janusz Chabior Gubernatorem w słuchowisku „The Walking Dead” Autor: LubimyCzytać

Studio Sound Tropez zapowiedziało premierę kolejnej części słuchowiska na podstawie komiksu „The Walking Dead” na początek października br. Do obsady adaptacji 5 i 6 tomu kultowego komiksu Roberta Kirkmana dołączył Janusz Chabior, który wcielił się w rolę kontrowersyjnego Gubernatora.

25-08-2014
10. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania Autor: LubimyCzytać

Koreanka, Norwegowie, Islandczycy, Bask, Irlandczyk i pisarze z Polski m.in. Stasiuk, Masłowska, Bieńczyk, Plebanek, Iwasiów, Rudnicki, Pasewicz, Sosnowski, Paziński i Szczerek wystąpią na prezentacjach 10. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania. W programie obok filmów, koncertów, wystaw, wykładów i dyskusji znajdą się także monodramy i działania w przestrzeni miejskiej.

23-08-2014
Literatura w plenerze, czyli Noc Czytania na Targu Węglowym Autor: LubimyCzytać

29 sierpnia w Gdańsku odbędzie się debiutancka odsłona plenerowej akcji literackiej - Noc Czytania - organizowanej przez Instytut Kultury Miejskiej. Podczas tej wyjątkowej nocy na małych i dużych czytelników czekać będą przeróżne literackie atrakcje, m.in.: spotkania z autorami, głośne czytanie, tworzenie koszulek i toreb z sitodrukowymi rebusami.

22-08-2014
Kate Atkinson powróci do „Jej wszystkich żyć” Autor: LubimyCzytać

Jeśli czytaliście ostatnią książkę Kate Atkinson, Jej wszystkie życia, z pewnością zainteresuje was wiadomość, że pisarka ma zamiar jeszcze raz napisać o kimś z rodziny Todd. W przyszłym roku ukaże się powieść A God in Ruins, której bohaterem będzie Teddy, młodszy brat Ursuli.

21-08-2014
Alicja w krainie tatuaży. Powstaje książka na ciałach ponad 5000 osób. Autor: Paulina Surniak

Dzięki oryginalnemu pomysłowi firmy produkującej zmywalne tatuaże, powstaje właśnie pierwsze wydanie książki utrwalone w całości na ciałach ponad 5000 osób. "Przygody Alicji w krainie czarów" oraz "Alicję po drugiej stronie lustra" w formie najdłuższego tatuażu na świecie będzie można przeczytać w całości w listopadzie. 

19-08-2014
Polcon 2014 - Fantastyczne Bielsko Autor: LubimyCzytać

W dniach 4-7 września 2014 roku odbędzie się Festiwal Fantastyki Polcon. Budynki Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku-Białej oraz całe miasto zostaną opanowane w tych dniach przez radosnych pasjonatów, hobbystów, graczy, przebierańców, miłośników literatury, filmu i teatru oraz znanych pisarzy i gości.

19-08-2014
Powrót „Thorgala” w wersji audio Autor: LubimyCzytać

Jarosław Boberek, Julia Kamińska, Natalia Rybicka, Mirosław Zbrojewicz i Marieta Żukowska dołączyli do obsady słuchowiska na podstawie komiksu „Thorgal”, autorstwa Grzegorza Rosińskiego i Jeana Van Hamme’a. Druga część tej dźwiękowej adaptacji obejmuje opowiadanie „Prawie raj” z pierwszego albumu serii oraz trzeci album pt. „Trzech starców z krainy Aran”. Premiera już w październiku!

Opinie czytelników


O książce:
Wotum nieufności

Polskie political-fiction w wydaniu najpopularniejszego obecnie autora. Remigiusz Mróz ma zaskakująco obfitą bibliografię: od kryminałów, przez histo...

Znajdź nas na Facebooku

zgłoś błąd zgłoś błąd